Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Régóta szoptató Anyukák! Nem...

Régóta szoptató Anyukák! Nem unjátok?

Figyelt kérdés

Én még "csak" 13 hónapja, de kezd egy kicsit elegem lenni... Pedig keretek közé van szorítva, napi 1-2 alkalom elalvás előtt és éjjel (főleg ezt hagynám már abba), nem rángatja a pólómat, idegen helyen eszébe sem jut. De már nagy, foga van, eléggé fáj is. Soha nem voltam különösebben odáig az egészért, úgy voltam vele, egyéves koráig oké, de nem tudom, most már előtérbe helyezhetem-e a saját önzésemet, hiszen ő még nagyon ragaszkodik ehhez a napi pár alkalomhoz. De meddig lehet ezt viszolygással csinálni? Akár hónapokig, évekig is?

Ne értsetek félre, nem panaszkodni szeretnék, csak érdekelne, más is van-e így vele. Személyesen nem szeretem ezt senkivel megtárgyalni, számomra ez elég intim téma.


2011. máj. 11. 10:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
46%

Én csak fél év szoptattam és utáltam az egészet. A kisfiam magát válaszotta le. Ha kitartottam volna még, és lefejem, úgy tán elfogadta volna, de annál önzőbb voltam.

És igen, büszkve vagyok magamra azért a fél évért is, 13 hónap előtt meg emelem a kalapom :D

2011. máj. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
64%

Viszolygással? Jaj...

Hát ha én viszolygással szoptatnék, egy év fölött biztos abbahagynám, akkor már nem kell a táp se, ehet ihat normálisan.

De én soha nem viszolyogtam ettől.

2011. máj. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
61%
Én a nagyot 4 éves koráig, a kicsit vele tandemben 2,5 koráig szoptattam. Én nem viszolyogtam tőle, csak úgy a második évtől untam. A nagy 3 éves kora után már zavart is, de a tesóféltékenység miatt nem mondhattam, hogy neked már nincs, a kicsinek meg fél évig még van, és aztán ennyi mind a kettőtöknek.
2011. máj. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
62%
Meg lehet érte kövezni,de az első pillanattól utálok.Az első két hétben nem volt,nehezen indult,szenvedtünk,utána hónapokig napi 10-15 alkalommal szopizott,utána jött a foga rángatta,harapott,most meg már olyan nehéz,hogy leszakad a hátam.De csinálom,mert tudom,hogy neki ez a legjobb,és ez mindennél fontosabb.Hidd el nem vagy egyedül.
2011. máj. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy általában cicin alszik el, bár néha már nem. A cumisüveg tejjel nem kell neki. Egyszer próbáltam, hogy este nem szoptatom meg, de nagyon csalódott volt, azt nem vártam meg, hogy álomba sírja magát. Az azért trauma lenne neki.

Jó lenne, ha ő is leválasztaná magát. :)

2011. máj. 11. 11:01
 6/29 anonim ***** válasza:
34%
ekkor agyereket már egészen nyugodtan válassz el! Hiába vársz , önként hét évesen se biztos hogy lemond róla. Egy kis sírás vele jár, később még beszél is, még nehezebb elválasztani.Ha eleged van, hagyd abba!
2011. máj. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
31%

Én sem vagyok odáig a szoptatásért, pláne, hogy mindkét fiam egy cicista :-) Rángatják a pólóm, csak velem alszanak el este, igény szerint akár fél óránként rámcuppan... Az elsőt mégsem magam miatt szoktattam le 15 hósan, hanem mert nem jött a kistesó. Most pedig a pici 11 hós, gondolkodom mikor legyen vége, mert az biztos, hogy én fogom leszoktatni valamikor egyéves kora után.

A nagynál egyébként amikor leszokott a ciciről utána már az éjszakákat is végig aludta!!

2011. máj. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
72%
Én akkor hagytam abba a szoptatást, amikor már elegem volt és csak ellenérzésem volt a szopival kapcsolatban! Akkor már nem láttam értelmét, mert csak stresszes lettem tőle, annak meg nincs értelme, mert azt a baba is megérzi, az meg még rosszabb. Szépen elkezdtem lecsökkenteni a szoptatások számát, és szerencsére a kislányom is jól vette az "akadályokat". Meg szerintem érezte rajtam, hogy unom. Így most már jobb neki is, mert boldogabb vagyok.
2011. máj. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%

Kicsit unom, 26 hónapja szoptatok, de nem viszolygok.

Ennél jobbat soha nem fogok tudni neki nyújtani.

2011. máj. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
13%

húha, én 2 hónapja szoptatok, de kivagyok tőle.

Főleg hogy ha nem eszik időben akkorák a melleim mint samantha foxnak:(

én fél éves kora után szeretném ha le lehetne választani.

2011. máj. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!