Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Régóta szoptató Anyukák! Nem...

Régóta szoptató Anyukák! Nem unjátok?

Figyelt kérdés

Én még "csak" 13 hónapja, de kezd egy kicsit elegem lenni... Pedig keretek közé van szorítva, napi 1-2 alkalom elalvás előtt és éjjel (főleg ezt hagynám már abba), nem rángatja a pólómat, idegen helyen eszébe sem jut. De már nagy, foga van, eléggé fáj is. Soha nem voltam különösebben odáig az egészért, úgy voltam vele, egyéves koráig oké, de nem tudom, most már előtérbe helyezhetem-e a saját önzésemet, hiszen ő még nagyon ragaszkodik ehhez a napi pár alkalomhoz. De meddig lehet ezt viszolygással csinálni? Akár hónapokig, évekig is?

Ne értsetek félre, nem panaszkodni szeretnék, csak érdekelne, más is van-e így vele. Személyesen nem szeretem ezt senkivel megtárgyalni, számomra ez elég intim téma.


2011. máj. 11. 10:50
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
18 hónapja szoptatok. Már jó ideje csak alváshoz kérte, aminek nagyon örültem, de két hete többször is kéri. és nagyon kéri, jönnek a szemfogai és eléggé megviseli. Ettől megnyugszik. Nekem is ismeretlen volt, hogy máshol kérje és az is hogy a pólómat húzgálja. most sajnos nem így van. Eredetileg úgy terveztem, hogy 1 éves kora után elválasztom, de nem ment. Ő sem fogad el semmi mást. és hiába voltam nagyon eltökélt az ügyben úgy láttam több kárt teszek, mint hasznot.Nem viszolygok de nagyon jó lenne abbahagyni nekem is. Próbálok a gyerekkel szembe kicsit megértő lenni olyan tekintetben,hogy más ilyenkor javában cumizik és cumisüvegezik akár egész éjszaka is, akkor beláthatom, hogy neki is szüksége van valamire. A cumis gyereknek is hiába mondjuk, hogy majd megnyugszik máshogy, mert nem fog, csak nagy sírás árán. Nálunk igény szerint szoptatott babáknál is ez a helyzet. Kell valami amitől megnyugszanak és ez a szopi. Én az elején nagyon próbálkoztam a cumival, de nem bírtam vele megszerettetni.Szóval még csak cumiellenes sem vagyok.
2011. máj. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: azért kitartást az ügyben és ha esetleg sikerült elválasztani írd meg légyszi! minden tapasztalatra szükségem van:)
2011. máj. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Nem tudom, hogyan fog menni, az a baj (?), hogy soha nem hagytam sírni, nem bírom, így a "Pár napig ordít, aztán majd megszokja" - módszer nálunk nem működhet...

Egyébként a sors fintora, hogy korábban irtóztam a gondolattól is, hogy egy járó, beszélő nagy gyereket szoptasson az anyja, szerintem így vagyok most megleckéztetve, hogy vegyek vissza, hiszen ez nem fekete-fehér.

2011. máj. 11. 14:37
 14/29 anonim ***** válasza:
10%

na és, ha ötévesen az óvóbácsi lábát rugdosná, vagy tízévesen felgyújtaná a garázst a cigivel, akkor se szólnál rá, nehogy elsírja magát?

Mert én ismerek ilyet, és nem jó. Ahol gyerek van, ott sírásnak is lennie kell.

2011. máj. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
65%
26 hónapos koráig szoptattam a kisfiamat, akkor untam meg. Éjjel 20 hós koráig kérte. Utána már csak este alvás előtt.
2011. máj. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
79%

"Egyébként a sors fintora, hogy korábban irtóztam a gondolattól is, hogy egy járó, beszélő nagy gyereket szoptasson az anyja, szerintem így vagyok most megleckéztetve, hogy vegyek vissza, hiszen ez nem fekete-fehér"


Erre van az a mondás (nem tudom kitől származik), hogy korábban hat elméletem volt a gyereknevelésről, most van hat gyerekem és elméletem egy sem. :-)


Amúgy én is úgy terveztem, hogy fél évig csak szopi, egy éves koráig kap anyatejet, és esetleg 1,5-2 éves koráig szoptatom a gyerekeket. Ehhez képest a nagyobb lányom 4 éves koráig volt rámcuppanva.

2011. máj. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 xStefix ***** válasza:
75%

Lassan 39 hónapja szoptatom, de nem tartom unalmasnak. Fáradtnak már érzem magam néha, de unni sose untam.

Sőt, most, hogy már a látóhatárban van az elválás, kicsit szomorú is vagyok, mert lassan vége egy szép és élménygazdag korszaknak.

2011. máj. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 xStefix ***** válasza:
57%

EGyébként meglep, hogy ennyien így vélekedtek. Megértem, de akkor is fura.

Gyanítom, hogy a többségnek voltak/vannak szopis problémái, ami valószínűleg oka/fokozója is az érzéseiteknek. De ha ezeket (megfelelően) tudnátok kezelni, talán a hozzáállásotok, érzéseitek is pozitív irányba fordulhatnának... Hm?

Nálam legalábbis teljesen így volt.

2011. máj. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
47%

Én 36 hónapja szoptatok,volt mikor untam,volt ,hogy azt mondtam ezt nem lehet túlélni,de mostanra rendeződött minden.Eljött az idő,hogy megérti,csak elalváshoz kell már neki.Sőt ,csak délben alszik el cicin,este apa mellett.

Nem bánok semmit.Mondjon akárki akármit ,megérte.

A szoptatás az életem része lett,mint evés,alvás vagy bármi más.Volt időszak amikor azt mondtam,annyira reflexes dolog,hogy ha sírni hallok egy gyereket,előveszem a mellem.Na ez azért nem így van,erre jó a fokozatos elválasztás.

2011. máj. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
13. vagyok. Kicsit rosszul fogalmaztam, nem az a jó szó, hogy meguntam, hanem már kellemetlen volt. De minden sírás nélkül sikerült tőle elvenni, megértette, hogy anyának fáj a cicije. De ha rajta múlt volna, szerintem még cicizne. Én imádtam azt a korszakot.
2011. máj. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!