Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális 2 évnél nagyobb...

Normális 2 évnél nagyobb gyereket szoptatni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 18:09
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%
7 éves kor az ideális a 8:19-es szerint. Akkor mennek általában suliba a lurkók.
2011. ápr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
77%

Már bocsánat, de az, hogy a te babádnak ekkora probléma volt az elválasztás, az nem azért volt, mert ő akarta még, és te gonosz anyuka elválasztottad, és az mit szóljon, akinek nincs teje, már mondjuk 6 hós babánál se? Annak is lelki sérült lesz a gyereke, mert szopna még tovább? Ugyan már, ott valami más gond volt nálatok... A szoptatás elsődleges funkciója márpedig a táplálás, a te babád nem a táplálkozás miatt élte meg rosszul a dolgot, hanem pszichológiailag. Egy kisgyereknek meg már 2-3 évesen olyan a lelki szinten kellene lennie, hogy ne az anyja melle jelentse a kötődést, el nem tudom képzelni, hogy hagyjam, hogy még a 2 éves gyerekem rágogassa a mellem miközben már rég nem a táplálkozás a cél, hanem neki ez így jó móka, és akkor majd lesz hiszti, ha nem kapja meg. Ilyen nincs!

De írtam már ez meddő vita, mindenki úgy tesz, ahogy jónak látja, senki nem fogja úgyse megérteni a másik álláspontját.

2011. ápr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
0%

"el nem tudom képzelni, hogy hagyjam, hogy még a 2 éves gyerekem rágogassa a mellem miközben már rég nem a táplálkozás a cél, hanem neki ez így jó móka"


Ebből is süt a butaság, már ne is haragudj! Azt hiszed, hogy ha neked nem volt tejed, és "rágogatta" volna csak a gyereked, másnak sincs? Nem rágja, hanem anyatejet szív belőle!!! Nehéz elképzelni?

2011. ápr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
A komment az előttem okoskodónak szólt...
2011. ápr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
85%

A fiamat én választottam el, mert úgy ítéltem meg, hogy már csak szórakozásból kéri. Sosem kapott pótlást, és nem ismerte a cumisüveget se, az első ilyen jellegű italozása csőrös pohárból történt.

És simán elválasztottam, pedig annyira cicifüggő volt, hogy még akkor is csak cicin nyugodott meg, ha elesett.


Szerintem sem a cici segíti a kötődést, én pl. úgy választottam el, hogy összebújtunk, "megvitattuk" a napi eseményeket, és aztán alvás. Cici nélkül. Már első este sem volt gond, és két héttel később, amikor nem összebújva aludt el a kanapén (korábban mindig cicin aludt el), hanem az ágyéban miközben mellette ültem, akkor sem volt probléma.

AZóta sincs. Nagyon bújós maradt, de a bújáshoz szerintem nem kell cici. Szerinte sem:)


Ettől függetlenül még mindig azt mondom, hogy mindenki csinálja úgy, ahogy jónak látja, ha ez anyukának kényelmes, és a baba is igényli, akkor hajrá. Én azért választottam el, mert nem tudtam elképzelni, hogy egy beszélő, önálló gyereket, aki már nem baba, a cicimre tegyek. Én ez vagyok, más meg más:D

A barátnőm még 5 éves korában is szoptatta esténként a lányát, az ő dolga, nem az enyém.


És egyetértek azzal, hogy ne állatokhoz, meg más kultúrákhoz, civilizálatlan törzsekhez hasonlítsuk magunkat. A hosszú szoptatást csinálja, ki jónak látja, és nem kell igazolásokat keresni, hogy azért csinálom, mert..

A legnagyobb baj ezzel a témával, hogy a hosszan szoptatók állandóan indokokat keresnek, hogy meggyőzzenek másokat, pedig erre semmi szükség! Egyszerűen csinálja mindenki, ahogy Ő jónak látja, hiszen az ő gyereke, az ő cicije, miért kellene mások elismerése, vagy támogatása?

Ezzel csak annyit lehet elérni, hogy egymást bántjátok, ahogy ebben a kérdésben is, mert mindkét oldal erőszakosan próbálja meggyőzni a másikat. Szerintem ennek végképp nincsen semmi értelme. Vagy nem?

2011. ápr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Az esetek többségében nem indokot keresünk,hogy másokat meggyőzzünk, hanem az alaptalan vádaskodások ellen próbálunk felszólalni:

-így akarjunk magunkhoz láncolni a gyereket

-mi akarjuk csak a szoptatást, a gyerek nem is igényli

-egy járni tudó gyerek abszurd, ha szopik

-nem így kell kielégíteni a társas igényét anyával...


Soroljam még? Én SOHA NEM tettem megjegyzést a tápszerező, 5 hónaposan hozzátápláló anyukákra, de én itt már kaptam elég sok hideget-meleget, csak azért, mert merészelem szoptatni 2 éves fiamat, aki már tud menni ugyebár, ez már abszurd:)

2011. ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
70%
Úgy látszik félreértetted, amit írtam, nem úgy értettem, hogy rágja, és tej már nem jön, nyilván jön, de 2 évesen már ez a dolog nem elsődlegesen táplálkozási funkciót tölt be, mint ahogy az pici babáknál, és szerintem a mell nem játék, és elsődlegesen nem is arra van, hogy így nyugodjon meg, vagy csak így tudjunk kötődni egymáshoz.
2011. ápr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

13.08!


Mennyi idős volt akkor a babád? Mert a módszer, amit írsz, nagyon szimpatikus, és kíváncsi lennék, az én kisfiamnál is működne-e. :)

Köszi!

2011. ápr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

13.08 vagyok, 15 hónapos volt (valamivel kevesebb:D)


Mindig cicin aludt el, ezért gondoltam, hogy megpróbálom egy este anélkül, ha nem jön be, akkor legfeljebb tovább szoptatom.

A szobájában van egy kanapé, letettem ugyanúgy, mint a szopinál, melléheveredtem, megfogtam a kezét, és "beszélgettünk". Aztán lehunytam a szemem, és simogattam a hátát, az arcát, a haját. 20 perc múlva már úgy aludt, hogy simán be tudtam tenni a kiságyba.

2011. ápr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!