Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális 2 évnél nagyobb...

Normális 2 évnél nagyobb gyereket szoptatni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 18:09
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Egy hosszan szoptatott gyerek is hozzászokik a normális táplálkozáshoz éppúgy mint a többiek.Nem tudom sokan ezt honnan veszik,hogy a szoptatottak nem táplálkoznak rendesen.Annyi a különbség,hogy a tej nem cumisüvegből jön,hanem mellből.Reggel nem bolti tejet,vagy tápszert kap,hanem anyatejet.Mi ezzel a probléma?
2011. ápr. 10. 17:58
 12/39 anonim ***** válasza:
46%
Az hogy egy kisgyereknek, már nem a felnőtt anyja mellén kellene függnie, abban a korbán már az ilyesfajta kötődés kissé fura. Egy 2-3 éves gyerek beszél, értelmes, erre ott szopja az anyukája mellét? Elég abszurd, de írtam, mindenki úgy tesz ahogy jónak látja. Egyébként meg ismertségi körben két anyukát ismerik, akik sokáig szoptattak, a gyerek olyan válogatós lett, hogy szinte semmit nem hajlandó megenni...
2011. ápr. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező! Neked láthatólag megvan a határozott véleményed a témában, akkor mi célból írtad ki a kérdést? Közvélemény kutatás céljából, hogy ki tartja normálisnak és ki nem? Vagy aki a tiéddel ellentétes véleményt fogalmaz meg azt meggyőzhesd hogy téved? Nem igazán értem. Egyébként én sem tartom normálisnak egy 2-3 éves kisgyerek szoptatását és nem hiszem hogy ezzel megbántanék akárkit is, ez a véleményem. Szerintem ez a táplálási forma nem erre az életkorra "lett kitalálva" és megszokásból folytatni szerintem nem szerencsés. De mindenki azt csinál amit akar.
2011. ápr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
37%

Sajnálattal olvasom, hogy manapság sokan azt gonodlják, mi akik sokáig szoptatunk, azt divatból tesszük.

Valamit hogy egy gyereket mindenképpen el kell választani x idős korában, nem pőedg ahgyják, hogy gyrek maga választódjon el.

Holott ez lenne a normális.

Csak meg kell nézni a természeti népeket.


Nálunk meg lassan az száímít nomálisnak, ha egy féléves baba túró rudit kap:-((((

2011. ápr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
66%

előző

Még azért hozzátenném,hogy anyukám 2,5 éves koráig szopott (1946-ba született), nagymamám számára ez teljesen természetes volt.

2011. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

19.59

ha végigolvastad volna,akkor most tudnád miért írtam ki

2011. ápr. 10. 21:22
 17/39 anonim ***** válasza:
Végigolvastam, képzeld el és továbbra se értem... Vagyis sejtem mire megy ki a játék, végülis nem ez az első ilyen kérdés.
2011. ápr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
74%

Mindenki a természeti népekkel jön.Semmi baj azzal ha valaki ennyi ideig szoptat,de ezt le ne írjátok mégegyszer.Nem vagyunk természeti nép,azt sem tudjátok,hogy ők miért szoptatnak addig,mi civilizált emberek vagyunk nem kell és nem is lehet összehaosnlitani a szokásainkat egy természeti népével. Vagy ha annyira odáig vagytok vele,mintha ők lennének a non plus ultra akiket követni kell,akkor indulhattok a harmadik világba kukoricaszemeket szedegetni a tehénszarból.

Semmi baj a hosszú szoptatással,de ne ezzel példálózzatok mert ők teljesen más okokból szoptatnak tovább,messze is vannak,és nem vagyunk olyanok.

Állatokhoz sem hasonlítjuk magukat,pedig azok meg elválasztják a saját kölykeiket.

2011. ápr. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg ismertségi körben két anyukát ismerik, akik sokáig szoptattak, a gyerek olyan válogatós lett, hogy szinte semmit nem hajlandó megenni..."


A témáról annyi a véleményem, hogy nekem is kicsit furcsa, de mindenki tegye, ahogy jónak látja. Amilyen cicifüggő az egyévesem, könnyen lehet, hogy mi is ide jutunk.

Viszont mindent megeszik, igazi haspók, szerintem feneketlen a gyomra. Anyósom szerint azért, mert "nem kapott újszülött korától finom meleg teát, és nem etettem 6 hetesen almával, 3 hónaposan meg finom-finom főzelékekkel", ezért a szerencsétlen sorsú gyerek most kompenzál...

Ezt csak azért írtam le, mert úgy tűnik, mindent, és mindennek az ellenkezőjét is rá lehet fogni a hosszú szoptatásra.

2011. ápr. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
18%

Első válaszoló vagyok:

annyi butaságot írnak itt sokan, akik ellenzik a hosszabb távú szoptatást, hogy ezért nem írok SOHA ebbe a témakörbe. Most kivételt tettem, láthatod, jól lepontoztak:)


Miért abszurd szoptatni egy kisgyereket? Felháborító az emberi butaság, az, hogy meg akarják magyarázni, hogy ezzel akarjuk magunkhoz láncolni a gyereket, kisbabának akarom tudni még 3 évesen is... nevetséges, hogy milyen érvek vannak itt, olyanoktól, akiknek halvány fogalmuk sincs arról, hogy esetleg a kisgyerek IGÉNYLI a szoptatást és nem én, a saját örömömre, önző módon a cicimhez ragasztom, hogy ezzel dicsekedhessek! Végiggondolják, akik ezeket az orbitális baromságokat leírják, hogy ez nem így működik?

2011. ápr. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!