Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális 2 évnél nagyobb...

Normális 2 évnél nagyobb gyereket szoptatni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 18:09
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Kérlek,indokoljátok,hogy miért?
2011. ápr. 9. 18:14
 2/39 anonim ***** válasza:
53%

Normális, mert igényli, és van tejem:)Nem ártunk vele senkinek.


27 hónapos fiúcska anyukája

2011. ápr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ez egyénfüggő.

Ha anyukának és a gyereknek is jó, és nem ekörül forog az összes együttlét, akkor miért ne.

Számomra például furcsa lenne, el sem tudom képzelni, hogy a 21 hónapos fiam még szopizzon.

2011. ápr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
52%

nekem igen

fiamat is sokáig szoptattam, kicsit sem fogom elválasztani, mert elmúlt 2 éves

2011. ápr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
52%

előző

van tejem és 100x egészségesebb, mint a tehéntej

2011. ápr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
52%
Miért ne lenne normális?
2011. ápr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,és elnézést kérek mindenkitől ,amiért kiirtam ezt a kérdést.Ne ítéljetek el emiatt,csak azért tettem,hogy lehetőséget adjak azoknak akik a hosszan tartó szoptatást ellenzi,hogy kimondhassa magát.

Hogy miért?Nagyon gyakran előfordul,hogy, sokan nem a kérdésre válaszolva,csak úgy odaírják,hogy NEM NORMÁLIS 2-3 ÉVEST SZOPTATNI.Pedig senki nem kérte ezzel kapcsolatban a véleményüket,teljesen másról szól a kérdés,és főképp a kérdező.

Most itt volt a lehetőség és senki nem írt egy bántó megjegyzést sem,csak azok válaszoltak akik normálisnak tartják,úgy mint én.

Mi a véleményetek erről?Szerintem csak OFF-olnak és provokálnak.

2011. ápr. 9. 22:33
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok olyan ember van, aki azért jár erre az oldalra, hogy kiélje a frusztrációját.

És lássuk be, egy kérdésben, amire normális válaszok érkeznek, számukra semmi érdekes nincsen:)

2011. ápr. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem normális,de nem szoktam odaírni ilyet,ha nem ez a kérdés.Remélem ,hogy nem veszed zokon a hozzászólásomat azért mert eltér a véleményem a tiédtől.Szerintem azért "nem normális" (ez talán nem a legjobb kifejezés rá), mert nyilván ezek a szoptatások csak a testi kontaktus miatt maradtak meg. A testi kontaktust-kötődést meg életkorának megfelelően kell a gyereknek megadni,hiszen nem marad örökre csecsemő,sőt 2-3 évesen már nem is baba,hanem kisgyerek. Annyi más tevékenység van,ami lehetővé teszi az összebújást. Szerintem sokszor csak az anyuka próbáűljha tudat alatt "visszafogni" a gyerekét,nem tudja elfogadni,hogy már nem csecsemő.A gyerek pedig természetesen nem fogja elutasitani,ha ez rendszeres szokássá válik,napi tevékenységgé,rutinná.

Egy kisgyerek ne szopjon,ennyi erővel iskolás korában is szophatna,mert ha 3 évesen normális,akkor 6 évesen miért ne lenne az.

Semmilyen sértő szándékom nem volt ezzel,csak válaszoltam a kérdésedre. Egyébként nem szoktam hangoztatni a véleményem ha nem kérdezik,mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja.

2011. ápr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
46%
Egyetértek az előzővel, persze mindenki úgy csinálja ahogy akarja, de szerintem is már elég abszurd egy kisgyereket ciciből etetni, és éppenséggel tudtommal kutatások szerint semmivel sem hasznosabb már akkor az anyatej, mint a normális táplálék, nincs meg az a funkciója, mint a kisbabák esetében. Ez csak ma lett "divat", hogy évekig szoptatunk, engem anyukám fél évig szoptatott és nem lett semmi bajom. Én is max 1 éves koráig szoptatnám utána nem, szerintem az anyának is elég megterhelő, másrészt a gyereknek is hozzá kell szokni a rendes táplálkozáshoz is.
2011. ápr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!