Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha alig (majdnem semmit)...

Ha alig (majdnem semmit) eszik valaki, az tudja szoptatni a gyerekét?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm csont sovány, nem eszik szinte semmit. A szoptatást befolyásolja ez, és a tejet?
2010. nov. 3. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Ha valaki dietazik, nem eszik rendesen es kielegitoen, akkor el fog apadni a teje.
2010. nov. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem eszik és főleg nem iszik, akkor nem nagyon lesz teje.

Amúgy csontsovány a szülés után is??

2010. nov. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ha túl keveset eszik (Mármint ami a szervezetének kevés, nem a kivülállóknak), akkor kevés teje lesz, illetve teljesen elapad. Ha viszont csak látszólag kevés, akkor semmi nem történik.

A tej összetételét nem befolyásolja, az genetikailag adott.


De te honnan tudod, hogy mikor és mennyit eszik?

2010. nov. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egészséges és kellő mennyiségű táplálék kell a megfelelő szoptatáshoz, viszont én is ismertem csontsovány anyukát, akinek rengeteg teje volt, és kövéret is, akinek meg egyáltalán nem volt teje. Szóval csak az étkezés nem annyira befolyásoló tényező. Amikor elkezdtem kevesebbet enni szoptatás alatt (fogytam is), a tejem mennyisége nem változott - ezt onnan tudom, hogy fejtem. Valószínű azért csontsovány az ismerősöd, mert a szervezete már a "vészraktárakból" merít, hogy tudjon tejet termelni. Vagy egyszerűen csak ilyen alkat. Azt meg nem tudhatod biztosra, hogy valóban nem eszik semmit, szerintem.
2010. nov. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nos az igazság az, hogy sokat vagyunk együtt a gyerekek miatt, tehát azért látom a dolgokat. Míg én mondjuk ebédelek, vagy nassolok, ő nem eszik semmit. Kínálom, de nem.

Amúgy nem volt elhízva a szülés után sem, szinte ugyanannyi volt, mint terhesség előtt. De most vészesen sovány és szoptatja a babáját, ezért aggódom :(

2010. nov. 3. 11:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudsz mit csinálni...ha ő nem akar enni :( Majd észreveszi ha nem lesz teje és sír a babája hogy valami nem jó.

Én próbáltam "fogyózni" szoptatás alatt, nem drasztikusan csak nem ettem rendesen és sajnos egyből meglátszott a tejemen. Így abbahagytam az egészet addig amíg be nem fejeződött a szopi (amíg a kislányom kérte 14 hónapig).

Utána kezdtem csak diétázni. Úgy gondolom hogy fontosabb hogy anyatejjel tápláljam amíg csak tudom, mint az hogy beleférek e a 38-as ruhákba szülés után rögtön.

De amúgy van aki nem így gondolja, barátnőm pl. alig evett és el is ment szép lassan a teje, 7hósan már egy csepp se volt neki és 4 hós korától tápszer kiegészítés kellett a kisfiának. De ő nem igazán bánta. Viszont nagyon vékony volt már akkor is.

2010. nov. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem amikor kicsit lecsökkent a tejem mennyisége, elkezdtem többet enni, de az nem segített semmit, a gyakori fejés viszont igen. Pont itt olvastam valamikor - egy anyuka írta - hogy szinte alig alszik, alig eszik és mégis rengeteg teje van. Természetesen azt mondják, hogy enni kell szoptatás alatt, de vannak, akik nem figyelnek oda az étkezésre sem minőségileg, sem mennyiségileg, mégis van tejük bőven. Általánosítani nem lehet és nem is szabad, kivételek mindig lesznek.
2010. nov. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az könnyen meglehet,hogy ugy is van teje,ha nem eszik szinte semmit,viszont az anyuka szervezete garantáltan tökremegy. Valószinóüleg minden tápanyagot elvon a tejtermelés iylen esetben az anyától.

Jól le lehet igy robbani,egy életre tönkretenni a saját szervezetét az embernek sajnos.

2010. nov. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem sok tejem van,egyszer beteg voltam nem volt étvágyam ,és második nap már szegény baba tépte a mellemet egyikről a másikról (nem volt tejem)én úgy vettem észre ha kevesebbet eszek akkor már is látszik a tejen.
2010. nov. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!