Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális 2 évnél nagyobb...

Normális 2 évnél nagyobb gyereket szoptatni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 18:09
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
36%

00:15

Hogy te mekkora egy b.r.m vagy, úristen:-((((((((

Legjobban gyerekedet sajnálom, hogy ilyen korlátolt anyja van.


Ja és az állatok nem nezetnek, mégis tudják, meggig jó szoptatani:


Az embereknél a szoptatás amellett, hogy emlős voltunkban gyökerező gyakorlat, társas és kulturális körülményeink által is erősen befolyásolt viselkedés, amelyre hat többek között az anya napi munkaritmusa és a személyes szabadságról, a szülő-gyerek viszonyról és a gyerek egészségéről és táplálkozásáról vallott nézetek. Ugyanezek hatnak a szoptatás befejezésének, az elválasztásnak a gyakorlatára is: Van, ahol néhány hónapos korban már elválasztják a gyerekeket és van, ahol 4-5 éves korig is szoptatnak. A WHO legalább (!) két éves korig ajánlja a szoptatás fenntartását.


Más emlősök és főemlősök szoptatási szokásaiból következtethetünk arra, hogy hogyan szoptatnánk, ha kevésbé kötnének kulturális normáink.


1. A nagytestű főemlősök néhány hónappal azután választják el kicsinyeiket, ahogy azok megnégyszerezték születési súlyukat. Az embereknél ez 2,5-3 éves korban következik be.


2. Más emlősökhöz hasonlóan a főemlősök is akkor választják el utódaikat, amikor azok elérték felnőtt súlyuk egyharmadát. Embereknél ez 4-7 éves kort jelent.


3. Minden eddig tanulmányozott főemlős addig szoptat, míg az utód első maradandó őrlőfogai ki nem bújnak. A mai embernél ez 5,5-6 éves korban történik meg.


4. A csimpánzok és a gorillák általában a terhesség idejének hatszorosáig szoptatnak. Ez alapján az emberek 4,5 évig szoptatnának.


A szoptatás idejének minimuma ezek szerint legalább 2,5 év lenne, maximuma pedig 7 év. 6-7 éves korban fejeződik be az agy növekedése és az immunrendszer érése is.


Nem mindenki tud vagy akar éveken át szoptatni, de akik igen, azokat bátorítani és támogatni kell, megnyugtatva az egészségügyi dolgozókat, a családot, barátokat és az orrukat mindenbe beleütő szomszédokat, hogy a szoptatás akár hét éves korig is normális és természetes.


A bizonyítékok arra utalnak, hogy a 2,5 évnél sokkal rövidebb szoptatás hátrányokkal jár (hiszen evolúciós öröksége miatt az embergyerek szervezete ennél többre számít): minden olyan kutatás, amely a szoptatás hosszát is vizsgálta, arra jutott, hogy minél tovább szopik egy gyerek, annál jobb egészségnek örvend és annál magasabb szellemi és figyelmi teljesítményre képes. Az anyatej számos összetevőjéről bizonyosodott be, hogy vagy közvetlenül védi a gyereket a betegségektől vagy segít kiépíteni a gyerek szervezetének saját védekezőrendszerét. Sok vírusfertőzés esetén az anya szervezetében ellenanyag termelődik, amit az anyatejjel átad a gyereknek, de a szopás későbbi betegségek, pl. szívbetegségek kialakulásának esélyét is csökkenti.


A szoptatás olyan funkciókat tölt be, amelyeket nem lehet egyszerűen mással helyettesíteni.

2011. ápr. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
18%

"Állatokhoz sem hasonlítjuk magukat,pedig azok meg elválasztják a saját kölykeiket"


Szóval lehet nem hasonlítod magad az állatokhoz(pedig lehetne), de tanulhatnál tőlük.


előző

2011. ápr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
78%

Én nem írtam semmi sértőt se személyeskedőt,csak annyit,hogy butaság a természeti népekhez hasonlítani magunkat. Erre te lebarmozol.. a gyerekemet nem kell sajnálni,ő legalább nem ezt a bunkó stílust tanulja tőlem ,mint amit te képviselsz.

Én csak a véleményem írtam le,és nem szóltam meg senkit aki hosszasan szoptat mégis sértegetsz..akkor hogy van ez a korlátoltsággal??

2011. ápr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
0%

Utolsónak:


"indulhattok a harmadik világba kukoricaszemeket szedegetni a tehénszarból."


Tőled idéztem! Rémlik valami? Ez normális stílus szerinted?

Honnan gondolod, hogy azért,mert valaki sokáig szoptat, természeti népnek képzeli magát, és semmi mást nem ad esetleg a gyereknek évekig?

2011. ápr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Még egyszer leírom,ha nem volt elég érthető miért írtam ki ezt a kérdést.

Az utóbbi időben nagyon sok olyan választ olvastam,aminek semmi köze a kérdéshez.Ha valakinek a kérdésében csak felvillan,hogy hosszan szoptat,nem a kérdésre kap választ,hanem nagyon sokan rögtön leírják,hogy nem normális 3 éves gyereket szoptatni.

Gondoltam adjam meg a lehetőséget az ilyen válaszolóknak,hogy kimondhassák magukat,itt kimondottan,a kérdésre válaszolhatnak.

2011. ápr. 11. 09:48
 26/39 anonim ***** válasza:
68%

08:19 és a többiek, akik állatokhoz hasonlítják magukat! Nekted van otthon cicátok vagy főemlősházban dolgoztatok? Csak azért kérdezem, mert én állatkerti gondozó révén láttam már hogy megy ez az elválasztás (és nem kell állatkerti gondozónak lenni, elég ha vannak otthon kiscicáitok)! Szóval a cicamama, és a majmócák is, amikor terhes nekik már a szoptatás, akkor hopp, ellökik maguktól a piciket. Hogy elég volt, már ne nyúzzák őt tovább. A kisállatok mennek és kérnek még szopizást, de az ad egy pofont, vagy odábbmegy vagy beleharap a kicsikbe (nem durván, de határozottan.) Erre a kisállat mit van mit tenni, nem kéri többet a sokadik elutasítás után.

Természetesen előtte már visz haza mindenféle szuperjó dolgokat (tücsök, gyík, egérke), már a cicamama.

A majmócáknál pedig elég hamar elkezdik élvezni, hogy milyen sok tutiság van itt, amit lehet enni.

Szóval SOHA nem a kölyök dönti el a szoptatás időtartamát az állatvilágban.

Amúgy hosszan szoptatósoknál is előbb-utóbb azért az anyuka szoktatja le. Én nem ismerek olyan 3 évest, aki nem kér cicit egyáltalán egyik napról a másikra. Valami elterő hadművelet mindig szokott lenni. Amúgy tényleg nem értem, hogy miért pont 3 évesen kell leszoktatni vagy 4. Miért nem 7 vagy 10? Ha addig szeretné a pici gyerek, akkor miért nem engedik addig? Szóval én ezt nem értem. Ha szabad, akkor élhessen a gyerek a cici jogával bármeddig.

Csak ne az állatokhoz hasonlítsuk magunkat. Mert az állatok, otthagyják a síró-rívó pici kölkeiket a kis oduban, fészekben, míg ők elmennek kajáért, nyújtóznak a napon, stb. Nem hordozzák őket, csak ha helyet változtatnak. A majmócákba általában kapaszkodnak a pici majmócák, addig, amíg amíg az anyuk meg nem harapja őket, hogy most már tűnés, pihizni akarok, meg elég nagy vagy stb..

Természeti népeknél meg hát igen, hordozzák és szoptatnak egyéb táplálék híján, de amúgy ott is pár hónaposan már adnak nekik különösebb hozzászoktatás után mindenféle bogyókat, őrleményeket.

Aztán ha sír, hát hadd sírjon, nekik végezni kell a dolgukat. Kapnak cicit, ha nem válik be, akkor ordít tovább. (Kulturális antropológia írásokat ajánlom a figyelmükbe, akik afrikai szokásokkal dobálóznak).

Szóval lehet pédálozni, de én mivel nem kell bogyót gyűjtenem, nem hagyom sírni a gyereket, inkább adok neki egy érdekes játékot, ha mondjuk épp mosogatok és akkor tör rá az unatkozhatnék. Ha meg az se elég, akkor fölveszem és elzárom a vízcsapot és később befejezem. Mert ez a modern kor, megtehetem, bár még jobb lenne a mosogatógép, mert akkor még annyit sem kéne a saját kis majmócámnak várnia az anyukájára.

2011. ápr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

A védőnőm 2 éves korig ajánlotta.Most 16 hónapos a gyerkőcöm,de mi most befejeztük.Eü okok miatt el kell apasztani.

Szerintem mindenkinek a saját joga eldönteni meddig szeretné.1 éves kor,amig fontosanak tartják az anyatejet.

2011. ápr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Tényleg az anyának kell eldönteni,hogy meddig,de ez nem mindig történik,történhet így.Vannak gyerekek,akiket csak úgy,trauma nélkül nem lehet elválasztani.Azoknál megy könnyebben a dolog,akik adtak pótlást,vagy ismeri a gyerkőc a cumisüveget.Ha 1 éves kor elött nem történik meg az elválasztás ,általában kinyúlhat 2-3 évig.Saját tapasztalat és ismerőseim tapasztalata.

Mi 2 év 3 hónaposan próbálkoztunk,hogy mi lett az eredménye?Újra bepisilt,rettenetes székrekedése lett,úgy kellett kipiszkálni a popsijából,és elkezdett dadogni.Pszihológushoz kerültünk,és megállapították,hogy az elválasztás miatt történt mindez.

Lemondtam még a gondolatról is,vissz

aált minden a normálisba.

Hogy miért 3 évesen választják el sokan?Mert eléri a gyerek azt a kort,hogy megérti jobban,meg lehet beszélni vele.

Nem kellene ebbe beleszólni,mindig lehurrogni azokat akik így csinálják.

Érvvel a tápszeres a szoptatóssal,és a szoptatós a hosszú szoptatóssal.Muszáj ezen mindig vitázni?

2011. ápr. 11. 10:25
 29/39 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként egy valóban emlékezetes nap lehet az ember életében... fiam, ma iskolába mész és nincs több cici sem.

Vagy: holnaptól ovi, megismered ezt a pár nénit, aki vigyáz rád, meg ezt a 30 kölköt, akivel mától jóban kell lenned vagy erősebbnek náluk..., ja és cici sincs többé.

2011. ápr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
Az utolsót azért nem értem.Ki beszél iskolás korról?
2011. ápr. 11. 10:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!