Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki egy éven túl is szoptatta...

Aki egy éven túl is szoptatta a babáját, az mikor és hogyan választotta el a kicsit?

Figyelt kérdés

13 hós kislányom van, este reggel-szopik még.

Szeretem szoptatni, és nem gondoltam volna, hogy ennyi ideig menni fog. Viszont most kicsit bizonytalan vagyok, hogy meddig lenne jó szoptatni még...


2011. jan. 20. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

18 hónapig de már kész cirkusz volt az altatás -akkor kelett a cici- egy órát cicizett már volt két foga és rágcsált is vele.. elhatároztam hogy köv. hó elsejével nem adok.

És nem adtam volt első nap visitás aztán már csak vinnyogás és harmadnapra nem is kereste.

Csak érzelmileg kell nekik ha nincs nyugtató v. játszócumijuk.

2011. jan. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nagyobbikat 20 hónapig, ekkor 6,5 hónapos terhes volatm, így ő elválasztotta magát, megváltozhatott a tej íze.

Pici 17 hónapos, még szopik, de ő teljesen függő, úgyhogy magam sem tudom hogy lesz, szeretném már csökkenteni a napi 6-8 szopit...

És nálunk még tej is van rendesen. Ha elmegyek egy napra valahová, 12 óra szünet után kő kemény a cicim, alig várom, hogy kiszopizza, mert megpukkadok.

Cumival alszik, és sosem alszik l cicin, szóval nála ez mást jelent. Mamaközelséget. És egyelőre úgy látom, hogy hiába minden igyekezetem, kell neki. Brutális meg nem akarok lenni, akkor sem, ha nekem már ez sok így, 3,5 éve szoptatok, leszámítva azt a nem egész két hónapot szülés előtt...

2011. jan. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért bizonytalanodtál el? Harap, vagy kényelmetlen már, vagy esetleg tesót szeretnétek...?


Én kisfiam is 13 hós, szintén reggel-este szopik, de én úgy tervezem, hogy két éves koráig hagyni fogom, ha ő nem választja el magát. Utána újragondolom a dolgot. Szóval nekem ez a két éves kor a beavatkozás határa.

2011. jan. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
18 hónapos volt a kisfiam, amikor terhes lettem újból és elvetéltem. Egyik nap még volt neki cici, másnap már nem, mert kórházba kerültem. Aznap még kereste, de másnap már nem volt semmi gond.
2011. jan. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is 13 hónapos a kisfiam s még anyatejleadó is vagyok.Havi szinten 25 litert visznek el.

Szerintem még adhatsz neki nyugodtan.Van aki még 2-3 évesen is szopik.

2011. jan. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Csak azért bizonytalanodtam el, mert nem gondoltam, hogy idáig is menni fog (a nagyobbikat 3 hóig szoptattam, és az is kínkeservesen ment csak). Mindig kitűztem egy határt, hogy meddig lenne jó...Először csak fél évet, aztán hogy egy éves koráig. És most nem tudom, mi legyen a következő pont :) Sok foga van (16), de nem harap, és olyan kis pindurka (8,5 kiló csak) nincs olyan érzésem, hogy "nagy gyereket" szoptatnék, meg nem cibálja a ruhám, szóval nincs okom szerintem, hogy mostanában elválasszam.

Csak közben attól is tartok kicsit, hogy esetleg később nehezebb lesz (meg anyós beszól néha, hogy minek neki most már :P -na ez is idegesít )

2011. jan. 20. 16:23
 7/11 xStefix ***** válasza:
100%

Ha hagyod őt elválaszTÓDNI, akkor nem lesz nehéz. Csak idő kérdése. ;)

Én először a 6 hót céloztam, aztán 1 év, utána nagy bátorsággal 2 év, majd 3... hát, lassan ezen is túl vagyunk. Mostmár úgy gondolom, abszolút rábízom, meddig kéri még. Most úgy látom, még pár hónap lehet hátra.

2011. jan. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Anyós egyik füleden be, másikon ki. Nekem is beszólogatnak, még a gyerekorvos sem pártolja (mondván, hogy az anyatej ilyenkor már csak víz...), pláne a védőnőnk, pedig egy 13 hósról beszélünk, nem egy négy éves ovisról. Minek adjak neki tejitalokat, vagy tehéntejet, ha még van itthon gyártott? :)
2011. jan. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)


Kedves Utolsó :DDDD- ez tetszett, valóban minek adjak boltit, ha van saját "készítésű" is :D

2011. jan. 21. 13:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Láttam a sokáig szoptató anyák le lettek pontozva. Hát igen, nagy ellenállással nézünk mi szemben, de e kell tojni mindenkit, akinek nem tetszik. Ész érveket egy sem tud felhozni. Az meg, hogy a gyereknek jó, szereti és egészséges, elmegy a fülük mellett.
2012. febr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!