Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás mèrèse?

Szoptatás mèrèse?

Figyelt kérdés

6 hetes a kisbabám. Nagyon nehezen állt be a szopizàs. Befelé forduló mellbimbó, nem tudta bevenni, bimbóvédőn csak cumizott, üvegből kapta a lefejt tejet, attól cumizavaros lett. Most vègre egy hete mindkét mellből szopik bimbóvédő nêlkül. Megszoktam hogy már 120-140 ml-ket evett 4 óránkênt üvegből,ezért mèregetem a szopizàsait, de eddig 70 ml volt a max, 40-50 ml-ket szopizik 30 perc alatt, de vègig nyel, tejem tudom hogy van, mert utâna még lefejek 70-80 ml-ket, nêha 100-at és még pótláskênt azt is megeszi.


Tudom nagyon gáz ez a méregetés és nagyon győzködöm magam, hogy nem kellene.


De biztos pontos, ha mèg utàna a 70-80 ml-t megeszi. Vajon mi lehet a gond hogy nem tudja kiszopni a megfelelő mennyisèget magának?


Èrdemes lenne megpróbâlni nem pótolni, csak ràhagyni hogy ilyen keveset eszik és az eddig 4 óránkènti evèsről akàr ìgy àttèrni arra hogy óránként mellen legyen?



ma 00:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejes baba szintre soha nem bírja ki a 4 órát. Ez biztos. Döntsd el mit szeretnél. Maradni a 4 óránként evésnél és fejni, vagy csak szoptatni. Ha utóbbi, akkor ne fejj, egyen annyit amennyi jól esik neki és akkor amikor jól esik neki. És tényleg ne mérd, úgyis jelzi ha éhes. Igazából miért is méred? Nem mindegy mennyit eszik? Ha ennyire bekattant ez, nehéz lesz elhagyni, de tudatisítsd magadban, hogy amíg nem nyűgös és gyarapodik, addig elég neki amit kap, és amit nem muszáj tudnod, hogy mennyi. Persze első gyereknél ezt nehéz, mert én is mértem, de a 3.gyerekem is felnőtt úgy, hogy soha nem tudtam mennyit evett. Szóval csak el kell döntened mit szeretnél és úgy cselekedni..
ma 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Beteg a gyerek?

Mert ha nem , akkor nem kell méregetni csak magaddal cseszel ki , és nem , NEM négy óránként kell etetni egy hat hetest , ha kéri akkor óránként. Ugyanis az anyatej nagyon gyorsan megemésztődik.

Szedd már össze magad egy kicsit.

ma 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
4 óra ilyen korban nagyon sok még. Tedd mellre igény szerint (tippre 1,5-2,5 óránként fog kérni kb.) és hagyd, hogy egyen amennyit szeretne, nem kell többet belediktálni. Ha naponta egyszer megméred az is bőven sok.
ma 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaj Istenem..🤦Szegèny baba.Ne 4 órànkènt szoptasd,hanem mikor ő kèri.Ès mi a francnak fejed?Majd beàll a tejed ,amennyi neki kell.Az èn lànyom màsfèl èves,mèg mindig szopik ès igèny szerint.
ma 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4 óra nagyon sok. Hagyd a francba a méregetést, szoptass, amikor igényli. Egy 6 hetesnek 140 ml RENGETEG.
ma 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!