Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kinek hogy ment a szoptatás...

Kinek hogy ment a szoptatás bimbòvédővel?

Figyelt kérdés

A kisbabám épp ma 4 hetes. Teljesen befelé forduló bimbóm van. Nem tudta szìvni egyáltalàn. Az első 2 hétben minden alkalommal cicire tettem bimbóvêdővel, de semmit nem szopott, csak elaludt rajt. Fejnem kellett és üvegből kapta. Vègre nagy nehezen egy hete pàr napig elfogadta a jobb oldalit védő nélkül, majd 3 nap után megint elutasította. De most már olyan szinten nem akarja elfogadni, hogy sír, megfeszìti magát ( gondolom totàlis cumizavar). De a fejès meg annyira macerás, főleg ha el kell mennünk itthonról. Meg a tejem is visszaesett. Most már 700 ml-ket eszik, de csak 500 ml-t tudok fejni, ìgy elkezdtem póʻtolni. A kisfiamat 2 évig szoptattam, ő megtanult szopizni védő nélkül és most sem akarom feladni. Aventes meg medelás védòim vannak, de tegnap este rendeltem egy mamosat. Ùjra nekifutok ès megpróbálom, hátha erősödött és tud vele hatékonyabban szopizni. Kedden jön szoptatási tanácsadó. Most a tej mennyiségének a csökkenésétől meg ùgy elkeseredtem. Nem akartam tàpszert adni. :(


Aki bimbòvèdővel szoptatott, ti meddig tudtatok?



szept. 7. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Szia.

Nekem is befelé forduló bimbóm van. Màr a kórházban a csecsemős nem tudta ràkapatni a mellemre a kisfiam. Hozott mamos bimbóvédőt, de rengeteg levegőt nyelt vele a fiam, amitől fájt a pocakja. 3 hónapos koráig kizárólag cicizett bimbóvédővel, de aztán elkezdte elutasítani. Fél éves koráig fejtem a tejet és cumisüvegből kapta tápszeres pótlással, mert kevés volt neki így a tej (nekem sem szedett le annyit a mellszívó sajnos). Aztán fél éves korára annyira keveset tudtam leszívni naponta és annyira kimerültem a 3 óránkénti folyamatos fejésbe (még éjszaka is), hogy abba hagytam és tápszeres lett.

Most vàrom a második gyermekem. Előre rettegek a szoptatástól az előző kudarcom miatt. Nem tudom mi a megoldás, de ha valami okos tippet kapsz akkor szivesen venném ha megosztanád a titkot 😁

szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem viszonylag kicsi mellbimbóm van, meggymag méretű. Tejem az rengeteg volt, nagyon feszült a mellem. A fiam meg koraszülött, kicsi volt a szája.


Fel tudott tapadni direktben is, de mintha nem jött volna rá, hogy akkor most szívni kell. Bimbóvédővel meg simán, tökéletesen tudott szopni. Két okot sejtek a háttérben, egyrészt a baba onnan tudja, hogy szívni kell, hogy a mellbimbó a lágyszájpadhoz dörzsölődik. De az enyém túl kicsi és nem ért el odáig valószínűleg. A másik hogy mivel a PIC-en cumisüvegből etették, az ő fejében az a szilikonos-gumis anyag kötődött össze az evéssel, a mellem bőrét hiába érezte a szájában, nem kötötte össze azzal. 4 hónapos koráig használtuk, utána fokozatosan sikerült elhagyni.


Ennek a cikknek a tippjeit tudtam hasznosítani a leszoktatáshoz:

[link]

szept. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2-3 hét után kisebesedett a bal bimbóm így csak azon az oldalon használtam a védőt (aventes volt) elfogadta bár néha nehezen indult mert szívta de még nem ért oda a tejcsi 😃


Eleinte még tudtam valamennyit fejni is de kellet néha a tápszeres kiegészítés.

Kb.5-6 hónapos koráig használtuk a védőt.

Utána már anélkül szopizott.

szept. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sehogy
szept. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Lapos mellbimbóm van, 2 gyereket szoptattam bölcsis korig gond nélkül bimbóvédővel. Lányom nem tudott vákuumot képezni nélküle, a fiam igen, de nála meg folyton kisebesedtem védő nélkül. Szóval nekem mindkettő normálisan, kitartóan próbálkozott bimbóvédő mellett. Remélem a tanácsadó tud rajtatok segíteni majd. Sajnos ez baba függőnek tűnik.
szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!