Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Abba kéne hagynom a szoptatást?

Abba kéne hagynom a szoptatást?

Figyelt kérdés

3 hetes a kislányom. Elképesztően fáj a szoptatás annak ellenére, hogy születésétől kezdve volt szoptatási tanácsadói segítségem és a védőnőnk szerint is "jól tapad". Egyszerűen már görcsberándulok az éhségjelektől, rosszul vagyok az egész érzéstől és kihat a kötődésünkre. Egyszerűen úgy érzem haragszom a babánkra amiért ekkora fájdalommal jár a táplálása naponta sokszor... Rá vetítem ki az egész nyűgöm, utálom.

Ez az a pont már, amikor el kellene engednem, ugye?


szept. 14. 00:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Igen. Neki és neked is jobb lesz. Fejd le, ha az nem fáj.
szept. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos ez legtöbbször tényleg ennyire fájdalmas az elején. Nekem pont a gyerekek 3 hetes kora körül szűnt meg szinte egyik napról a másikra a fájdalom. Ha fontos neked a szoptatás, próbálj még egy kicsit kitartani, ha nem, akkor nyugodtan adj neki tápszert, semmi baja nem lesz.
szept. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
9%
Ne legyél már nyámnyila. Használj bimbó védőt, kenjed megfelelő krémmel. De így erősödik a bombod hogy ne fájjon. Ha minden fajdalomnal abba hagytam volna biztos nem szoptatom 3 éves koráig. Mondjuk én sose haragudtam a babára azért mert éhes.
szept. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
3# Örülök, hogy te nem voltál nyámnyila, nekem nem lételemem az évekig tartó szoptatás, pláne ha így élem meg. Az első gyerkőcnél ez fél év után sem csillapodott, pedig mindent megpróbáltunk (szakemberekkel). Megfogadtam, hogyha most is így lesz, előbb elengedem, de nem tudom hol van az a pont, már ezt keresem. Valószínű egy-két hetet még adok neki. Nekem 3 hete, napi 8-szor percekig megélni mintha valaki pengével vágná le a bimbóimat minden, csak nem örömforrás és igen, sajnos én a gyermekem táplálásával kötöm ezt össze. Én vagyok a legboldogabb, ha ez másnak nem ilyen.
szept. 14. 02:11
 5/24 anonim ***** válasza:
83%
Hagyjad, a 3asnak nyilván ez az egy dolog van az életében amit letett az asztalra :D
szept. 14. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

Lányommal így volt, elengedtem, nem voltam hajlandó minden etetesnel szenvedni.

Engedd el szerintem is

szept. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
40%
Tarts ki még kicsit, ha tudsz, 6 hetes koráig azért nagyon fontos az anyatej. Nekem kb pont 6 hétig fájt elképesztően, konkrétan jobban, mint a szülésnél a fájások. Amikor rákapott, konkrétan felordítottam minden alkalommal, úgyhogy megértelek!
szept. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem attól lesz valaki jó vagy rossz anya, hogy szoptat-e vagy sem

Hagyd abba ha úgy érzed.

szept. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%
Nincs lenőve a nyelve? Nekem ez okozott iszonyatos fájdalmat. Senki nem vette észre, csak a fül-orr-gégész
szept. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%

9!


Rögtön ugyanez ugrott be!


Kérdező, lehet, fel kell csípni a nyelvét. Nem normális, hogy fáj!


Maximum a tejleadó reflex fájhat pár másodpercig. De a szoptatás nem.


Nézesd meg fül-orr-gégésszel!

szept. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!