Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Abba kéne hagynom a szoptatást?

Abba kéne hagynom a szoptatást?

Figyelt kérdés

3 hetes a kislányom. Elképesztően fáj a szoptatás annak ellenére, hogy születésétől kezdve volt szoptatási tanácsadói segítségem és a védőnőnk szerint is "jól tapad". Egyszerűen már görcsberándulok az éhségjelektől, rosszul vagyok az egész érzéstől és kihat a kötődésünkre. Egyszerűen úgy érzem haragszom a babánkra amiért ekkora fájdalommal jár a táplálása naponta sokszor... Rá vetítem ki az egész nyűgöm, utálom.

Ez az a pont már, amikor el kellene engednem, ugye?


szept. 14. 00:39
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Megnézték a kórházban is ketten (magán), a védőnő és egy szoptatási tanácsadó is. Nincs lenőve és ő alapvetően ügyes. Ugyanez volt a lányunknál is, vele szoptatási ambulancián is jártunk. Sosem múlt el a fájdalom. Nem csak a reflex fáj, tényleg mintha az egész bimbómat pengével vagdosnák, majd smirglivel csiszolgatnák az első 4-5 percben. Üvölteni tudnék minden szoptatásnál. Utána meg ég minden fuvallattól.

A bimbóm túlérzékeny, vagy nem tudom. Az elsőnél még úgy voltam vele, hogy elmúlik, kitartok. De nem múlt, így mostmár nehezen hiszek ebben. :(

szept. 14. 08:18
 12/24 anonim ***** válasza:
83%
Hát én ezt biztos nem erőltetnèm séhány hétig...ne vicceljünk már. Aki szerint önzősèg, az tehet egy szívességet. A 3 éves korig szoptatásról inkább le sem írom a véleményem.
szept. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
82%

Szia! Nekem is brutálisan fájt, ráadásul rengeteg tejem volt, így folyamatosan begyulladt. Ha jött az etetés, levert a víz, gyomorgörcsöm, hányingerem volt. Etetés alatt állandóan sírtam. Megfogadtam, hogy ha még egyszer begyullad, átállok tápszerre. 6 hetes volt, mikor elmúlt a fájdalom. 4 hónapos már, még mindig szoptatom. Megszeretni nem sikerült, de már nem vagyok rosszul tőle és nem fáj.

Ha nem bírod, hagyd abba nyugodtan. Nem leszel rosszabb anya attól, ha tápszert kap.

szept. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinek fáj az elején. Hasonlóan szenvedtem, én használtam bimbóvédőt, krémeztem sokat, de ő harapott is. Próbáltam váltott mellből hogy több idejük legyen pihenni.

Sokszor sírtam közben. Viszont vegyesen etettem (mert ő rosszul tapadt is, hamar el is aludt hiába piszkáltuk), így kevésbé feszültem azon hogy éhen hal, ha most nem szoptatom meg.

Így valahogy kibírtam mire javult, de a fogzással később is jött a harapdálás.

Egyébként egyáltalán nem voltam tápszer ellenes, ez is segített.

De szerintem próbáld meg a vegyes táplálást és lehet hogy neked is segít túllendülni a nehezén. Úgyis nehéz hirtelen abbahagyni a szoptatást, ha van tejed.

szept. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
27%
Nekem annyira fájt minden szoptatás, hogy véresre haraptam az öklömet, ne ordítsak. Az első hetekben végig zokogva szoptattam. Se a cumit, se a tápszert nem fogadta el. Kb egy hónap alatt múlt el, szerintem minden idegvégződés elhalt a mellbimbóimban, mert teljesen érzéketlenen most is, pedig már fél éves, de iszsz.
szept. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%
Hagyd a francba, ennyit nem ér. Fejve, üvegből, vagy tápszeresen is felnő, és te sem mész rá lelkileg.
szept. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
61%
Kb 3-4 hét volt nekem, mire elmúlt anno, addig brutálisan fájt, csillagokat láttam. Még egy darab is hiányzott az egyik mellbimbombol :D amúgy én is tudom ajánlani a fejest, én kb a baba 6-7 hetes kora körül átálltam kizárólagos fejésre (cumizavaros lett), nekem az százszor könnyebb volt, és jobban bejött, mint a szoptatás. 7 hónapos koráig fejtem, mert ott viszont meguntam, bevallom. De 1 éves kb egy hónap múlva, és baromi erős, fejlett kisfiú, semmi hátránya abból, hogy azóta tapszeres.
szept. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
73%

Először azt akartam írni, hogy tarts ki még pár hétig. Én is 3 hete szültem és még mindig fáj, de már rengeteget javult a helyzet. Remélem, teljesen el fog múlni. De látom, hogy 2.gyerek és az elsőnél se változott. Akkor nem valószínű. Szerintem is próbáld meg a fejést első körben, legalább 1-2 hónapig.

Amúgy durva, hogy ezt nem mondja senki. Én voltam szülésfelkészítőn, ott is előadták, hogy a szoptatás nem fáj. Szóval biztos voltam benne, hogy valamit nagyon szarul csinálok, mert nekem rohadtul fáj. Aztán kiderült, hogy a valóság az, hogy legalább az elején mindenkinek☹️

szept. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
65%
Én is így jártam. Úgy utáltam, hogy azzal volt tele a net, hogy ha jól szopik, nem szabad fájnia. Hárman nézték, jól szopott. Nekem is potyogtak a könnyen közben. Én kitartottam, kb 6-8 hónapos kora után már nem fájt, másfél éves koráig szoptattam. De az is érthető, ha nem akarod, csak tudd, nem fog mindig fájni!
szept. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
64%
Próbáld meg a fejést vagy a vegyes táplálást első körben, és ha egyik sem működik megfelelően, akkor engedd el. A kapcsolatotok többet ér.
szept. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!