Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Abba kéne hagynom a szoptatást?

Abba kéne hagynom a szoptatást?

Figyelt kérdés

3 hetes a kislányom. Elképesztően fáj a szoptatás annak ellenére, hogy születésétől kezdve volt szoptatási tanácsadói segítségem és a védőnőnk szerint is "jól tapad". Egyszerűen már görcsberándulok az éhségjelektől, rosszul vagyok az egész érzéstől és kihat a kötődésünkre. Egyszerűen úgy érzem haragszom a babánkra amiért ekkora fájdalommal jár a táplálása naponta sokszor... Rá vetítem ki az egész nyűgöm, utálom.

Ez az a pont már, amikor el kellene engednem, ugye?


szept. 14. 00:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet távolról megmondani, hogy ez most az a pont-e neked, amikor el kellene engedned a témát vagy sem. Ha úgy érzed, hogy igen, akkor van tápszer vagy fejhetsz, ha nem, akkor leírom, nálam mi volt: hónapokig úgy fájt a szoptatás, hogy közben rendesen káromkodtam. Még azt sem bírtam, ha bármi ruha hozzáért. Úgy voltam vele, hogy még egy pár hétig szoptatok, aztán elengedem a dolgot. Vágtam a centit. Mellette kb. kétnaponta volt tejcsatorna-elzáródásom is, de szerencsére nem gyulladt be. Még a kórházban felvágták a fiunk nyelvét, de valószínűleg a technikája nem volt jó, szopáskor nem kapta be rendesen a bimbóudvart, bárhogy is próbáltam. 2-3 hónapos korára csökkent a fájdalom, 5 hónaposan pedig megszűntek a rendszeres tejcsatorna-elzáródások. Utána már csak a szoptatás jó része maradt, majdnem 2 éves koráig.

Érdekes módon a testvérénél semmi ilyen gondom nem volt. Nem fájt, nem záródott el, a mennyiség is viszonylag hamar beállt.

szept. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
63%

Én is így voltam!


Az én mellbimbóm extra pici volt, mint a neten utólag megtaláltam, majdnem teljesen lapos volt, ingerlésre állt csak ki pár millimétert. Ezért fájt kegyetlenül, én is sírtam rendesen, az enyém sebes, varos-véres volt. Egy kis vámpír volt a gyerekem, tejjel mindig kapott vért is.. még senki nem látott ilyet előttem, aki látta. A bimbóvédő túl nagy volt(nekem AAs mellem volt, és kb nem is volt bimbóm:), szegény gyerek jól szopott, csak meg kellett küzdenie érte. A kicsi lila krém vált be, valami vazelinszerű, nyilván azzal is fájt, de nem annyira. lansinol vagy mi volt a neve, jó drága volt, itt kaptam annakidején a tanácsot. Én is haragudtam a gyerekre rendesen, de pár hét után elmúlt, tényleg megedződött a mellbimbóm, a gyerekem kiszívta normális kis bumszlira, most olyan, mint egy szem borsó. Én tök büszke vagyok magamra 10 év távlatából is, hogy kibírtam, tuti sokat hozzátett az anyatej, illetve hát jobban néz ki a mellem "felnőttes" mellbimbóval. Ja és még annyi, hogyha fájdalom miatt nem akartam mellre tenni, iszonyatosan bekeményedett, feszült és spriccolt a mellem, így minden szoptatás hiába fájt, de kb olyan megkönnyebbüléssel járt, mint amikor nagyon kell pisilned és végre tudsz.. Jó volt, hogy "megcsapolt", még, ha fájt és vérzett is. Meg tényleg csak az eleje ilyen, viszont az is igaz, hogy utána az én mellbimbóm is elérzéstelenedett, csak az udvarban éreztem már érintést.

szept. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ilyen mellbimbóm volt előtte és normális lett utána.

szept. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is nagyon fájt, szerintem 5-6 hetes koráig biztosan.. mondjuk nekem sebes volt és amiatt. A te helyzetedben, ha nincs seb akkor valami nem oke és én sem szenvednek a helyedben.
szept. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!