Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Abba kell hagynom a szoptatást...

Abba kell hagynom a szoptatást betegség miatt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos mindent megtettünk, de nem javulok, keményebb antibiotikum kúrára van szükség, ami mellett már tényleg nem szoptathatok. Krónikus kismedence gyulladásom van, és elég szarul is vagyok. Már az egészségem a fontos, hisz két pici gyerekem van. 10 hónapos a kicsi, és iszonyatos cici függő. Nem fogad el semmiféle üvegből semmi folyadékot, automatikusan üti ki a kezemből. Szívem szakad meg. Már egy napra otthagytam anyumnál.Gondoltam, ott csak iszik, de nem, csak evett és egy kortyot sem ivott. Kivárt engem. Mi lesz vele? Teljesen kétségbe vagyok esve. Kérem, aki tud segítsen, mert reménytelennek érzem a helyzetet.

Próbáltam már hat féle üveget, itatót, poharat, semmi. Próbáltuk azt is, hogy apa adja, az sem használt. Hagytam ordítani és úgy itatni, semmi, zéró eredmény.


2014. szept. 4. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert nincs olyan antibiotikum, ami mellett meg lehet tartani a szoptatást? Ugye nem EGY orvos véleményéből indultál ki?
2014. szept. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elég ramaty állapotban vagyok. Szerintem nem így kellene válaszolni egy kétségbeesett anyukának. Amúgy kipróbáltunk több antibiot is ami mellett szoptattam és visszaestem. Úgy vélem ez nem játék. Következő kör a doxycilin, ami mellett tényleg nem szívesen szoptatnék.
2014. szept. 4. 09:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha pár napig folyadékosabb kaját adnátok neki abból azért kap folyadékot a szervezete. Vmi finom almalével, v vmi édesebb folyadékot pohárból vagy először kanállal megpróbáljátok és lehet megtetszik neki mivel jó ízű és akkor utána majd üveből is megissza!! Lehet hülye ötlet bocsi.
2014. szept. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem hülye ötlet, köszi. Minden kedves szónak illetve hozzászólásnak örülök. Köszönöm!
2014. szept. 4. 09:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nagyon fontos a szoptatás, de egyesek már tényleg túlzásba esnek ezzel. Látszik az írásodból hogy szerettél szoptatni, sokáig is csináltad, és nem azért hagyod abba mert épp nincs jobb dolgod. Tényleg durva hogy még ilyenkor is azzal jönnek de azért még szenvedj és keress fel még több orvost. Bocsi, de ez már nagyon kikívánkozott...

Nagyon sajnálom, hogy ilyen rosszul vagy, először is jobbulást! Hasonló volt a helyzetem amikor elkezdett nagyon fogyni a tejem, a kisfiam viszont egyik cumisüveget sem fogadta el, így már fogyásnak is indult, teljesen kétségbe voltam esve.

2 fajta cumisüveg van aminek a cumi része nagyon hasonlít a mellbimbóra (érzésre), a MAM és a Tommee Tippee. Nekem sok nap/hét után végül csak és kizárólag a mam-ot fogadta el. Ezt a 2-t esetleg próbáltad már?

2014. szept. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de mi rosszat mondtam? Tehát bizonyítottam bakteriális eredetű?
2014. szept. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A MAM-ot is próbáltam, de semmi... Még a legelső üveg van, amit a kórházra vettem neki.

Holnap megyek be a kórházba és megbeszéljük mi legyen. Az orvosom hastükrözést is emleget. Két császárom volt, összenövésekre gyanakszik.

Tényleg nagyon rossz, hogy fizikailag szarul vagyok. Több doboz antibiotikumtól sem javultam. Házaséletünk nincsen és ráadásul szeretnénk majd még egy gyereket. Így már attól is tartok, hogy nem lehet majd...

2014. szept. 4. 09:48
 8/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. akkor a fecskendő maradhat még. nekem anno ezt javasolta a dokim amikor panaszkodtam hogy egyik üvegből sem akar enni. lehet gyógyszertárban kapni, én a kevésbé finom dolgokat (laevolac szirup, vagy korábban a sűrítő) amiket tudom hogy kiköpne, de muszáj adnom, ezzel adtam neki.
2014. szept. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha több doboz antibiotikumtól sem javult, pláne jogos a kérdés, hogy az ötezredik féle ugyanolyan szer megoldja-e. Mondjuk, én rátennék egy milliót, hogy nem. tehát volt tenyésztés és azt mondta mitomén staphilococcus? Vagy vaktában lövöldözik. Még egyszer mondom, semmi rosszat nem mondtam, csak hallottam már olyat az életben, hogy egy orvos tévedett.

Majd írd meg, merre alakultál!

2014. szept. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo! Van egy egyben gyogyszeresz es szoptatasi tanacsado elerhetosegem. Szakmailagg toppon van a gyogyszerek es szoptatas kapcsolataban. O tuti tud neked segiteni. Ha a gyogyszer miatt nem tudodfolytatni segit a kimeletes elvalasztasban. Ha erdekel irj privit!
2014. szept. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!