Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 napja szültem, egyenlőre...

10 napja szültem, egyenlőre nincs túl sok tejem. Beindulhat még?

Figyelt kérdés

30 max 40-et tud a kicsi kiszopni a két ciciből összesen. Majd 3 óránként, illetve ahogy a kicsi kívánja, úgy adom neki a cicit, de valahogy mégsem indul be a tejcsim. Teát iszok, a homeós bogyókat most fogom elkezdeni.

Tapasztalatok???

Beindulhat még?

Előre is köszi a válaszokat!


2008. dec. 29. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tedd minel tobbszor a picit a melledre enni, ahanyszor csak szeretne, igeny szerint. Illetve fejjel is, hanem ehes a pici. Nekem ez bevallt, bar kicsit maceras. Egyebkent ugy latod, h a pici nem lakik jol? vagy miert szeretnel tobb tejcsit? Mert a szervezeted szukseg szerint termeli a tejet, tehat ha no az igeny ( tobbszor szopizik a pici ) no a tej mennyisege is. Nekem ez a modszer bevallt, nem szedek semmifele varazsbogyot. Mondjuk en sose meregettem se mililiereket, se az idotartamot, se a gyakorisagot. Egyszeruen csak figyelek a picire. Latszik rajta, hogy mikor ehes, es mikor jollakott, kiegyensulyozott baba.
2008. dec. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
az kimaradt, hogy egy alkalommal mindenkepp probald meg mindket cicidet felkinalni neki. Egyel valtozatosan, es igyal sokat. Ennyi.
2008. dec. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Igen beindulhat.Sok-sok folyadék,fejés,teák,bogyók...stb.Ezek sokat segíthetnek,de legfőképpen NE Stresszelj!És NE okold magad!!!!Minden jót Nektek!
2008. dec. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, mindkét cicit kínálom neki természetesen, és onnan látom, hogy nem elég neki, hogy folyamatosan sír, illetve nem ájul be szopizás után, pedig egy 10 napos babának ezt kellene tennie :)

Hát legalább 4 litert iszok naponta tea+mentes víz+gyümölcslé (100%)+levesek.

Próbálok nem stresszelni, lehet hogy ez a gond. (császáros voltam sajnos, és a sebem is fájdogál)

Minden jót.

2008. dec. 29. 16:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
No akkor itt más a felállás...A császárosok kicsit másabbak...Én hüvelyes voltam és halottam olyan statisztikát hogy a császárosoknak kicsit másképp indul be a tejelválasztás.Akkor azért.Légy türelemmel és folytass mindent úgy ahogy eddig.Sajnos a császárosoknak nem úgy indul be (bár ez nem törvényszerű ne érts félre)mert más a szülés menete.Minden elismerésem a Tiétek hidd el!Nektek kell csak igazán kitartás!Minden jót kívánok Nektek!Boldog Újévet!
2008. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia Sorstárs!

Nekem a 7. héten indult be normálisan addaig sajna pótolnom kellett mert sírt! Én éjjel nappal fejtem és sokat beszélgettem itt mert nagyon sok segítséget kaptam! Sokszor éreztem,hogy feladom de megérte mert mára már elboldogulunk!!!! Hát nem fogok tejet leadni dehát egy babának kell jól lakni nem többnek:):):) Nagyon sok kitartást kívánok menni fog!!!!!!

2008. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia én normál úton szültem és nálam is elmaradt a tejbelövelés. Úgy jöttünk haza a kórházból hogy 20-30 gr-okat szopott a fiam. Én 1 hónapig óránként szoptattam mindkét mellből éjjel nappal, utána már nappal kétóránként éjjel pedig 3 óránként ha kellett mindkét mellből. Megettem 2 doboz More milk pluszt és utána a 3 hónaptól már kiegyensúlyozott volt a tejtermelésem, és mindig nagyon gyakran szoptattam, szó szerint minden nyekkenésre.

Most 8 hónapos a fiam és nagyon boldogan szoptatom, és nagyon nagy öröm nekem hogy nem adtam fel.

Te se add fel, csak bízz önmagadban és babádban, ne méricskélj csak szoptass. ( elég heti 1x mérni pucér súlyt hogy lásd a gyarapodást )


Sok sikert!

2008. dec. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Persze hogy beindulhat! Ne add fel! Az én babám is ennyit szopizott 8-10 naposan, aztán hónapokig vitték tőlem a tejet annyi volt.


Nekem bejött az urtica urens 5 ch, de ami ennél is fontosabb az a fejés szoptatás után közvetlenül. Nem baj ha csak pár ml jön, a lényeg az inger a cicinek. Ha csak 5-10 ml tejet ki tudsz fejni, akkor a tested úgy érzi, hogy több tejre van szükségetek és fokozza a termelést. Nekem így a babóm 2 hetesen 100 fölött evett már.


Kitartás! Menni fog!!!

2008. dec. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek a hasznos tanácsokat, bíztató szavakat!!!!!!!
2008. dec. 31. 13:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!