Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg beindulhat egy nőnek...

Tényleg beindulhat egy nőnek a tejtermelése úgy is, hogy nem szül?

Figyelt kérdés
A Fókuszban láttam valamit, de nem tiszta nekem.
2011. aug. 10. 21:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek egy nőt, aki örökbe fogadott babát és beindította magának a tejtermelését. Szoptanít készülékkel etette a kislányt, négy hónap után indult be a tejtermelése.


Mesélte, hogy szoptatási időszakban valamiért bent voltak a kórházban, még a másik osztályról is jöttek át az orvosok, hogy lássanak ilyet: szülés nélkül szoptat.

2011. aug. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
szoptanít készülékkel?
2011. aug. 10. 21:06
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a dolog úgy néz ki, hogy egy kis tartály, amiből egy szilikoncső jön ki. A szilikoncső végét a mellbimbóhoz kell erősíteni, a tartályba tenni a tápszert. A baba egyszerre kapja be a mellbimbót és a szilikoncsövet úgy "szopizik". A mellet ugyanolyan inger éri, mintha szopna a baba, ez váltja ki a tejtermelést. Általában olyanok használják pótlásra, akiknek kevés a teje, de szeretnék ha visszajönne, illetve félnek a cumizavartól.
2011. aug. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen van ilyen.Én több olyan örökbefogadó szülőt ismerek, akinek sikerült.Sőt van olyan, akinél annyi tej termelődött, hogy nem kellett máshonnan pótolni.Ez a női szervezet csodája.(A Szoptanít készülék igen hasznos.Egy kis tartály vékony csővel,amit a mellre kell tenni.)
2011. aug. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a szoptatás agyban dől el.
2011. aug. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én hallottam olyat is, hogy a mellbimbó piercing-jétől beindult valaki teje. De nem személyes ismerős, lehet, hogy ez csak nagyvárosi legenda.
2011. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is láttam azt az adást! Szó szerint ledöbbentem. Gyerekekkel foglalkozok, Nekem is van egy, de erről még nem hallottam. De jó dolognak tartom és NAGYON GRATULÁLOK A KITARTÁSÉRT ÉS A SZOPTATNI AKARÁSÉRT a szülés nélküli Anyukáknak! :D
2011. aug. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

[link]


itt olvashatsz róla, hogy fejéssel jó eséllyel (nem mindenkinél) beindítható, az eredmény általában az, hogy a tej 25-70%át fedezni tudja így az anyuka. tehát rosszabbak az eredményelk, mint szült anyáknál, de azt a 25%ot is meg kell becsülni

2011. aug. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
ÉN is hallottam erről és könyvben is olvastam ilyet. Ez valami csodálatos dolog, hogy szülés nélkül is átélheti ezt a csodálatos dolgot (bocsi, szó ismétlés, tudom), jajj!!
2011. aug. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor ezek után az a következtetésem, hogy az az anyuka, aki egyáltalán nem szoptatott, csak kb. két hétig, az nem volt elég kitartó, mert akár ő is tudott volna elég tejet termelni, csak ugye, "minden kezdet nehéz" ???
2011. aug. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!