Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hete szültem, még beindulhat...

3 hete szültem, még beindulhat a tejcsi?

Figyelt kérdés

Alig jön a melleimből valami... :(

Nagyon el vagyok keseredve!Hoeós bogyó+laktoherb tea,ezeket fogyasztom,mégsem érzem,hogy több lenne!Szerintetek van még esélyem arra,hogy beinduljon rendesen,vagy mondjak le róla?


2011. jan. 23. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem akarlak elkeseríteni,de nekem a kórházban harmadik nap azt mondták, hogy mondjak le a szoptatásról, mert alig volt valami kis tejecske. Próbáltam én is mindent, de nem jött össze. Nem is szoptattam sajnos. :(
2011. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
igen. Bujj sokat ossze a picivel, szoptasd sokat, szopizas utan dolgozd meg a melled jo eros fejogeppel (a kis, kezivel, aminek nincs taroloja), probalj ellazulni (egy forro furdo is jo), es egyel, ami jolesik.
2011. jan. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két hétig volt,kb,napi 10-20ml...mindent megtettem,amit lehetett,még a népi módokokat is kiprobáltam.Sokat sírtam miatta,aztán anyám észhez téritett,h a tápszer nem ellenség,és más gyerek is felnőtt rajta semmi baja nem lett. Igaz nehezebb,mert nem csak magam mellé raktam és már evett is,hanem elkészíteni,megfelelő hőmérsékletű legyen stb.

Aztán kaptam az idegenektől,h miért nincs tej,de rájöttem,hogy jobb ha hazudok,mert akkor nincsen lenéző tekintetek,meg rossz anya vagyok stb, duma.

De a gyerek érdeke az első,ha nincs tej,bizony tápszerezni kell,mert nem fog fejlődni stb. és lehet jönni azzal a duával,h akkor is anyatej,tedd többször mellre,de ha megszakadsz se sincs,akkor miért kellene éhezteti a gyereket??

Persze porbáld meg amit még lehet,de ha nem lesz,akkor se keseredj el! Hidd el ettől még JÓ ANYA vagy!

2011. jan. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem se volt tejem, két hónapig szenvedtünk a cseppekkel-annyi jött csak :(

A bogyókat és a laktoherb teát együtt nem szabad fogyasztani! Ezt én is utólag tudtam meg... A védőnőm mondta, igyam csak, meg egyem a bogyókat és mint kiderült, a kettő együtt pont az ellenkezőjét váltja ki.

Olvass utána, hátha emiatt nem jön tejci!

2011. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

Kisfiam 25 hónapos, egészséges mint a makk, pedig össz-vissz 100 ml anyatejet nem ivott. Nem érdekelt semmi csak az, hogy neki jó legyen, ha tápszerezni kellett, hát tápszereztem. Engem is édesanyám ébresztett rá. Én is tápszeren nőttem fel. A tápszer ellenére kisfiamnak én vagyok a legjobb anya, férjemnek a legjobb feleség. És ez az, ami számít!

2011. jan. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseredj el, még simán beindulhat. Igyál szoptatós teát, a bogyókat hagyd el egyelőre.

Én így csináltam: rászántam egy hetet, addig minden nyekkenésre mellre tettem a babát. SZó szerint egész nap a cicin volt:)

Azt mondtam, ha egy hét nem elég, akkor nem kínlódok, kapjon tápszert.

Az első hét végére az egész napi szopiból napi 8, majd 6 alkalom lett, mert annyi tejem lett, hogy bőven elég volt.

Éjjeli etetés után mindig fejtem, mert akkor termelődik a legtöbb tej. Azt hittem fárasztó lesz, de mivel egész nap hevertem a kicsivel és olvastam, tv-t néztem, amíg ő cumizott/evett/ivott, így annyira nem volt fárasztó.

Gondold végig van-e ennyi időd, rászánod-e, és ha igen vágj bele, de ha egy hét után sincs eredmény, akkor se keseregj, gyönyörűen felcseperedik tápszeren is. Kitartás, és hajrá:)

2011. jan. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem se indult be a tejem,nagyon kevés volt az elejétől,de valamennyicske volt! 6hónapig fejtem de egyre csak csökkent a mennyisége! A végén már csak napi 100ml volt,aztán beleuntam és abbahagytam!
2011. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy beindulhat! A helyedben szoptatási tanácsadó segítségét kérném, mert ők profik ebben :)


Ha mégsem, akkor se keseredj el, nagyon jók a mai tápszerek már!

2011. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Egy barátnőm két hónapja küzd, és nem adja fel, és igazából egyre több a teje. Bár naponta is változik a mennyiség.

Ami fontos! Ha nem tudod szoptatni, attól te még nagyon-nagyon jó anyuka lehetsz! Persze, fontos a szoptatás, de nem minden! Fel a fejjel, ha még bírod, próbálkozz, de ha nem, akkor ez most így alakult. A tápszeres etetésnek is van előnye. Például apuka is megetetheti. :)

2011. jan. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:

Néhány hasznos olvasnivaló:

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. jan. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!