Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha párszor kapna cumisüveget,...

Ha párszor kapna cumisüveget, leszokna a szopiról? Milyen cumisüveget javasoltok? 6 hónapos a lányom, csak szopik próbálkozunk eszegetni gyümit, de egyenlőre utálja, így azzal nem tudunk kiváltani 1 szopit.

Figyelt kérdés

Szeretnék elmenni végre egyszer egyedül vásárolni, fodrászhoz és pedikűrre. Ezt kapnál a férjemtől a szülinapomra 2 hét múlva. Van egy 2 és féléves fiam meg a 6 hós lányom.Még sose volt más a szájában cicin kívül,nem kellett teáztatni,nem kellett tápszer se, így nem tud mit kezdeni a cumisüveggel. Ez úgy derült ki hogy múltkor 4 napig beteg voltam nem tudtam enni és estére elment a tejem és forralt lehűtött vizet akartunk neki adni cumisüvegből,de csak forgatja a szájában és öklendezik tőle.

A fiamnak kellett pici korában tea is, 3 hó után tápszer is,így ő megszokta az üveget (mondjuk épp ezért nagyon hamar le is szokott a ciciről).

Nagyon nem szeretnék így járni a lányommal is,hogy esetleg rászokik a cumira.Vagy a másik hogy én mondjuk elmegyek de az apja nem tudja megetetni majd mert nem fogad el üvegből semmit.

Szerintetek mit csináljak? Saját önzésemből (kikapcsolódás,fodrász) engedjek és halasszam el majd akkorra ha már nem szopizik? Végülis ez fontosabb minthogy nekem 2 év után egyszer le legyen vágva a hajam.


2010. ápr. 22. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát igen sajnos ez a helyzet ilyenkor. Szerintem maradsz otthon és szoptatod a gyereket. Próbálj cumisüveget adni neki ma párszor hátha elfogadja.
2010. ápr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát kár :( pedig jó lenne kicsit kiszakadni a "körforgásból".

De mégis milyen cumisüveggel próbáljam ? Most mamos van itthon de szerintem azon (0+-os) túl nagy a lyuk.

2010. ápr. 22. 10:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám a kezdetektől kapott pótlást (anyatejgyűjtő állomásról) cumisüvegből, de három hónapos kopráig szoptattam is. Nálunk nem okozott gondot, először kapott ciciből, aztán cumisüvegből, de a következő evésnél ugyanúgy elfogadta a cicit. Nem gondolnám, hogy önző vagy. Nekem most lesz hat hónapos a babám és én is vágyom egy kis kikapcsoldásra. Szerintem ez teljesen normális. De ha másképp nem megy, menj egyik nap a fodrászhoz, másik nap a pedikűröshöz. Oszd be valahogy, de szerintem ne hagyd ki, megérdemled!
2010. ápr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Ez az a cumisüveg, amivel cicizés mellett is nyugodtan etethetsz, nem lesz cumizavaros: [link] Nem csöpög, és nem elég szívni, hanem a kis ínyével masszírozni is kell, hogy jöjjön belőle a tej. Épp, mint a cicit. Egyetlen hibája, hogy Magyarországon nem lehet kapni. Én most az USA-ból rendelek egyet. Hát majdnem több a posztaköltség, mint maga az üveg, de nekem megéri...
2010. ápr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi MAM cumisüveget vettünk, elég jó a cumija.

Az a fontos, hogy pici lyuk legye rajta, ne menjen sokkal könnyebben a tej, mint a ciciből.

Az én babámat nem zavarta meg. 3 hónapos és szopizik, eddig csak párszor kellett üveg. Ha szomjas/éhes, iszik belőle, erőltetni nem lehet.


Én is alig várom, hogy mehessek, megértelek!

2010. ápr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is MAM-os van,lányomnál is ezt haználtam,kisfiam 1 hónapos és elfogadja.Próbáld meg akkor amikor nagyon éhes,ha megérzi a tejcsi ízét,lehet rákap.A nukos nem vált be az nagyon pici,és nehezen jött a tej,sok levegőt nyelt és fájt a hasa!
2010. ápr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
NUK 1-es cumi nálunk bevált abból is az S-es fajta (elvileg teához írják). Egyszer-egyszer abból kap tejet a baba az apukájától, de ez nem zavarta meg a szopizásban. Szerintem 6 hósan már nem lesz cumizavaros néhány alkalomtól. Igenis nekünk is jár a kikapcsolódás :o).
2010. ápr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na hozatok haza apjukkal mamos 1es cumit meg nukost is. Avent is van itthon azzal próbálkoztam hát ezébe se jut szivni...valahogy túl nagy neki.://
2010. ápr. 22. 14:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!