Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik kizárólagosan szoptatnak,...

Akik kizárólagosan szoptatnak, hogyan tudják kivitelezni az életüket?

Figyelt kérdés

Az én babám kap tápszeres pótlást, és most vagyunk ott, hogy fordíthatnánk a dolgon, akár 100% anyatejes is lehetne.

De el se tudom képzelni, hogyan lehet több mint fél éven át kivitelezni azt, hogy senki ne tudjon vigyázni a babára és én sehova ne tudjak elmenni vagy elintézni valamit.

Vagy egyáltalán megetetni kirándulás közben (közeleg a nyár is, amikor mennénk ide-oda).

Egy banki ügyintézést nem tudom hogyan lehet intézni, ha nem tudom itt hagyni a babát úgy, hogy nincs tápszer bekészítve.


Ti ezt hogyan csináljátok?

Azokat kérdezném akik nem adtak sose cumisüveget a babának, mert sajnos nem tudok fejni, hogy ilyenkor esetleg lefejt anyatejet kapjon a baba (egy óra alatt jön le kb 60 ml anyatej, de amúgy sem tudok a baba mellett fejni).


5 hetes a babám :)


Köszi a válaszokat!



2022. márc. 15. 10:02
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
79%

40. Ugye a gyerekeddel nem így fogsz beszélni? Semmi rosszat nem mondtam neked. Csak talán majd akkor okoskodj, ha már kint van a baba :)


A szoptatás nem csak etetés. Ettől mindenki úgy csinálja ahogy szeretné. A kutatást még mindig várjuk :)

2022. márc. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
60%

Mindenhol lehet szoptatni.

Allatkertben, vonaton, kavezoban, bankban, mindenhol.

Attol, hogy igeny szerint szoptatsz attol par het alatt szepen be fog allni a 2-3-4 ora, ugyanugy kiszamithato lesz, mint a tapszer.

Nem kell ezert ekkora hisztit csapni.

2022. márc. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
15%
Ja hát itt a baj, hogy a szoptatás nem csak etetés. Csak akkor nem kell mártírkodni, ennyi. A 40-es meg nem írt semmi rosszat, néha kinézhetnél a hormonfüggöny mögül.
2022. márc. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
55%
43. Édesem, te is micsoda kúltúrember vagy. Miért gondoljátok, hogy ha bunkóztok igazatok lesz? De ki rinyált? Én pont azt írtam, hogy én mindig megtudom oldani. És miért baj, ha nem csak etetés? Kitudod fejteni? :) ó igen, és még mindig várjuk a tanulmányt.
2022. márc. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
60%

biztos anyam volt a hülye 40 évvel ezelőtt mikor engem szoptatott hogy látta 15 perc után hogy köszönöm jól laktam és már csak nyammogtam


Nem, nem volt hülye. Az volt hülye, aki kitalálta anno ezt a "szabályt", és ráerőltette a kismamákra. 30 évvel ezelőtt is azt mondták, hogy 3 óránkémt 15 perc szoptatás pont elég a babának. Ez a kőkori szabály még a háborúk alatt lett népszerű, mikor a nőknek szülés után hamar kellett menni dolgozni (a férfiak ugye katonáskodtak, a nők dolgoztak) és ennyi idejük volt szoptatni a műszak alatt.


Sajnos ez a szokás annyira bebetonozta magát a köztudatba, hogy néhány gyerekorvos, védőnő még ma is ezt nyomja a kismamáknak.


Szerencsére vannak már haladóbb szemléletű tanulmányok és szakemberek, akik igyekeznek ezt a szokást kiírtani, és egy sokkal bababarátabb szemlétetet hirdetni.


Az pedig nagyon is igaz mondás, hogy az embernek a szülés előtt vannak elképzelései, aztán borul minden. Te sem fogod letépni a melledről a gyereked, ha látod rajta, hogy még eszik. Igen, van amikor csak nyammog rajta. Aztán újra eszik. Fárasztó dolog ám az anyatejhez jutni, van, hogy tartanak egy kis pihenőt. Másrészt a szoptatás valóban több, mint egyszerű evés. Nagyon sokat jelent nekik. Megnyugvást, komfortot, közelséget. Én sem hittem el, míg nem láttam a saját lányomon.


Az első hetekben sokat volt mellen, ha itthon voltunk. A kimozdulást is mindig úgy időzítettem, hogy előtte jól lakjon. Ha úton vagyunk, nem szokta kérni, ez pici kora óta így van.

Egyszer etettem nyilvánosan, a hallásvizsgálat előtt, mert fontos volt, hogy elaludjon a vizsgálathoz. Elfordultam, a vállamra terítettem egy pelenkát, és ennyi. Utána minden anyuka követte a példám, versenyeztünk, ki altat hamarabb :D

4 hónapos lesz a héten, megyünk mindenhova, igyekszem max 4 órán belül hazaérni, vagy keresni szoptatásra alkalmas helyet.

Szerintem ez sokkal egyszerűbb, mint tápszerrel vacakolni. Kiadagolni, termoszban vizet vinni, vagy melegítgetni, annyi cumisüveget vinni, ahányszor eszik, mert mosogatni/sterilizálni út közben esélytelen...

Sokkal egyszerűbb leteríteni a vállam, és megszoptatni

2022. márc. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%

Egy kiránduláson pont egyszerűbb, mint x flakonnal tápszerezni..


3-4 h-ra simán el tudtam menni, ha nagyon kellett.. de még ennyi idő sem feltétlen kellett.


2 gyerek alatt amíg csak szoptattam őket 2-szer fordult elő( nekem távoli orvos és egy fontos temetés), akkor fejtem le a biztonsàg kedvéért.


Utána pedig már hamarabb előfordult 4-6 h is , de ettek szilárdat is már akkor.


A 6 hónap elrepült azt gondolom.


Aztán én hosszabban szoptattam.. de ez már másik kérdés.

Mindig hálát adtam, hogy nem kell tápkeveréssel szenvednem.. mondjuk éjszaka.

2022. márc. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%
Vittem magammal. Ha nem tudtam bevinni, a férjem kinn, a babakocsiban vigyázott rá. Szoptatni bárhol tudok, ha van fűtés. Autóval sima ügy, egyébként igényel egy kis utánanézést, tervezést. Szoptatós pólóval diszkréten megoldható. Télen, fagyban, kültéren már elég macerás, de ha nagyon kell, megoldható.
2022. márc. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 A kérdező kommentje:

Azta, nagyon sok válasz érkezett, most nyitottam meg az oldalt.

Elolvasok mindent, köszi mindenkinek aki írt :)

2022. márc. 16. 09:42
 49/50 A kérdező kommentje:

Akkor derül ki h mennyit bír valaki, amikor megszületik a baba :)

Én rájöttem h sokkal kisebb a tűrőképességem, mint amilyennek hittem :D


Én teljesen megértem a kismamát. Nagyon terhes napi 8-10 alkalommal 40-50 percet szoptatni.

Sajognak a mellbimbóim, a melleim :) a hátam, a derekam, a lábaim.

És ezt nem mondta senki gyerekvállalás előtt, erre nem voltam felkészülve :D

Nem ez miatt lett félig tápszeres, de ez az egyik amiért nehezen állunk át teljesen az anyatejre.

Van h este már annyira nem bírom, hogy apa eteti, én pedig kicsit elvonulok addig.


Én úgy terveztem h 100% anyatej, igény szerinti szoptatás, cumisüveget fényképen se lásson soha a babám...


Ha beteg lenne és az életben maradás lenne a tét, vagy még abban a világban élnénk ahol éhen hal a baba, ha nem jut anyatejhez, az is más lenne. Ott azért az ember "könnyebben" hátra helyezi magát.


Köszi a válaszokat, szerintem az lesz h amíg nagyon sokáig tart a babámnak jól lakni, addig viszünk tápszert ha megyünk valahova és ha esetleg beállunk arra, hogy gyorsan szopizik, akkor kipróbáljuk ezt az út közben szoptatás dolgot (ha ennyien meg tudják oldani és szerintük egyszerűbb, mint tápszerezni, akkor meg kell próbálni)


❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

2022. márc. 16. 10:17
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
Én vittem kb mindenhova magammal és gond nélkül megszoptattam bárhol. Egy vékony kendő volt rajtunk, senki se látta a mellem, sose volt ebből gond . Ha mégis rábíztam valakire, indulás előtt etettem és kb 4óra alatt azért hazaértem. Bár én azert tettem be pár deci tejet a fagyóba mert én néha fejtem ha sokáig aludt, nekem meg már robbant fel a cicim😃
2022. márc. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!