Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik kizárólagosan szoptatnak,...

Akik kizárólagosan szoptatnak, hogyan tudják kivitelezni az életüket?

Figyelt kérdés

Az én babám kap tápszeres pótlást, és most vagyunk ott, hogy fordíthatnánk a dolgon, akár 100% anyatejes is lehetne.

De el se tudom képzelni, hogyan lehet több mint fél éven át kivitelezni azt, hogy senki ne tudjon vigyázni a babára és én sehova ne tudjak elmenni vagy elintézni valamit.

Vagy egyáltalán megetetni kirándulás közben (közeleg a nyár is, amikor mennénk ide-oda).

Egy banki ügyintézést nem tudom hogyan lehet intézni, ha nem tudom itt hagyni a babát úgy, hogy nincs tápszer bekészítve.


Ti ezt hogyan csináljátok?

Azokat kérdezném akik nem adtak sose cumisüveget a babának, mert sajnos nem tudok fejni, hogy ilyenkor esetleg lefejt anyatejet kapjon a baba (egy óra alatt jön le kb 60 ml anyatej, de amúgy sem tudok a baba mellett fejni).


5 hetes a babám :)


Köszi a válaszokat!



2022. márc. 15. 10:02
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog örökké egész nap tartani a szoptatás.

3 hónapos kor után kb 3 óránként evett (igény szerint), az ügyes bajos dolgaimat pedig úgy intézem hogy alvasidoben ott van mellettem a babakocsiban, bankban, ügyvédnél, boltban, bárhol igazából. Ha felébred, nézelődik, nem kell azonnal szoptatni. Ilyen esetekre amúgyis lehet vinni lefejt tejet, később már gyümölcs pürét, kekszet, amit megeszik.

Ha valakinek vigyázni kellett mégis a babára, mielőtt elmentem megetettem és igyekeztem 3 órán belül hazaérni. De hagytam itthon tejet.

2022. márc. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy átmeneti időszak, nem tart örökké, szoptatni meg szinte bárhol lehet. De ha neked ekkora gondot jelent, akkor engedd el ezt a kérdést.
2022. márc. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
56%
Mindig fejtem a megmaradt tejet egy egy szoptatás után így apuka is tudta etetni öt ! Vagy ha épp nekem dokihoz vagy bárhova mennem kellett , nem gorcsoltuk tul, lefejt tejet kapott cumisuvegbol!
2022. márc. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
66%

Nekem nem ment. Engem is mindneki azzal biztatott, hogy 3 hónapos kora körül pikk-pakk meglesz egy evés, meg ritkábban is kell neki, hàt nem így lett. Nyilvános helyen nekem nem megy a szoptatás.

Én épp emiatt adom neki a tapszert is.

Egyedül vagyok itthon egész nap, nincs segítségem. Ez az egyik.

A másik meg, hogy amióta elengedtem ezt a kérdést, és egy etetés megvan annyiból, hogy előveszem a cumisüveget, akárhol, szinte kinyílt megint a világ.


De a többségnek valóban úgy lesz, ahogy előttem írtàk. A miénk a negatív véglet szerintem.

2022. márc. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
72%
Az én fiam el se fogadta a cumisüveget. Eleinte ő volt az első. Nem szerveztem messzi programot h haza tudjunk jönni. Vagy olyan helyre mentünk ahol tudtam elvonulva szoptatni. Később már beállt hogy mikor kell neki kb. Úgy indultunk el otthonról.
2022. márc. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
74%

4 vagyok, annyi még, hogy èn nem tudtam lefejni annyit sajnos, nem volt annyi tejem soha, hogy legyen “elvitelre”, vagy itthon hagyni.

Úgy is nagyon más lett volna.

2022. márc. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%
Lefejt tejet ad neki olyankor aki vele van, nekem sem jönnek le literek de ilyenkor az egyik mellemből szándékosan nem etetem egy darabig, utána abból egy etetésre elég mennyiséget le tudok fejni és azt félreteszem. Hosszabb program előtt már hetekkel elkezdek dolgozni az adagokon és fejek amikor úgy érzem van mit, hogy legyen elég több etetésre. Egyébként pedig ahova lehet viszem magammal a babát és szoptatok, elvonulok valahova vagy kint a kocsiban, letakarom magunkat. Nem vagyok híve a nyilvános szoptatásnak, rendkívül kulturálatlannak tartom ha valaki nyíltan beletolja a mellét mások arcába, ez a babának is kellemetlen szerintem hiszen ez egy intim dolog. Viszont vannak helyzetek amikor szofisztikáltan muszáj megoldani, ilyenkor senki semmit nem lát, például egy kiránduláson ha van olyan hely ahol senki más nincs szerintem nyugodtan lehet szoptatni.
2022. márc. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

Igen, a lefejt tej nem opció sajnos mert nem tudok fejni a baba mellett.

Nem alszik és nem lehet letenni.

Ha lenne időm fejni és 10 perc alatt lejönni 100ml akkor nem gondolkoznék ezen :D


Nincs alvásidő :( pontosabban olyan nincs, hogy szépen leteszem és alszik.


Ha vendég, rokon van nálunk és elalszik a kezében, mindig mosolygok amikor azt mondja h leteszi aludni..


Olvastam h vannak akiknek a szoptatás volt az egyszerűbb, mert az mindig kéznélvan.

De nem nagyon tudom elképzelni h a baba elkezd ordítani a tescoban és én valahogy a pelenkázóban nagykabátban megoldom h 40 percig szívja a mellem :D

(Állítólag 3 hónapos korukra már 15 perc alatt végeznek, de fuuuuu de messze vagyunk még attól 😁).

2022. márc. 15. 10:28
 9/50 anonim ***** válasza:
100%
Elég hamar beállt, hogy 2-3-4 óránként lettek csak éhesek, így tervezhetőek voltak a nagyobb séták. Kirándulás közben simán szoptattam egy padon, a kocsiban a parkolóban, étteremben eldugottabb sarkokban. Ráadásul amíg csak szoptattam, nekem sem volt igényem hosszabb időre magukra hagyni a babáimat, jól van ez a hormonrendszer kitalálva. Fejni meg simán csak gyűlölök, így nekem sosem volt eltéve a mélyhűtőbe 3 liter tej, minek? 3 gyerekkel csináltam végig, nem volt egyáltalán rossz időszak.
2022. márc. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
87%
Szoptattam mindenhol. Vittem magammal mindenhova. Nem volt zavarò, nekem inkàbb biztonsàgot adott, hogy mindig van nàlunk megfelelő mennyisègű ès hőmèrsèkletű enni- ès innivalò a picinek.
2022. márc. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!