Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik kizárólagosan szoptatnak,...

Akik kizárólagosan szoptatnak, hogyan tudják kivitelezni az életüket?

Figyelt kérdés

Az én babám kap tápszeres pótlást, és most vagyunk ott, hogy fordíthatnánk a dolgon, akár 100% anyatejes is lehetne.

De el se tudom képzelni, hogyan lehet több mint fél éven át kivitelezni azt, hogy senki ne tudjon vigyázni a babára és én sehova ne tudjak elmenni vagy elintézni valamit.

Vagy egyáltalán megetetni kirándulás közben (közeleg a nyár is, amikor mennénk ide-oda).

Egy banki ügyintézést nem tudom hogyan lehet intézni, ha nem tudom itt hagyni a babát úgy, hogy nincs tápszer bekészítve.


Ti ezt hogyan csináljátok?

Azokat kérdezném akik nem adtak sose cumisüveget a babának, mert sajnos nem tudok fejni, hogy ilyenkor esetleg lefejt anyatejet kapjon a baba (egy óra alatt jön le kb 60 ml anyatej, de amúgy sem tudok a baba mellett fejni).


5 hetes a babám :)


Köszi a válaszokat!



2022. márc. 15. 10:02
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
43%
Akik minden nyekkenésre mellre teszik a babát, azoknak javaslom az egyre nagyobb számban elérhető kutatást arról, hogy az elhízott 4-8 évesek 95!!! százaléka mellel volt lecsendesítve, bármi gondja volt.
2022. márc. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%
31. Tudod linkelni ezt a kutatást?
2022. márc. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
26%

"És mit fogsz csinálni ha a babád 40 percet akar? Lefejted a száját?"


Bár nem nekem szántad de én igen, le. Mi ezzel a probléma? Miért kell mártírkodni itt? 15 perc után már nem éhes. A cumisüveget sem tartod a szájában 40percig, ha már megette belőle amit kell.

2022. márc. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk rinyagèpek. Csak manapsàg màr kevèsbè söpörjük a problèmàkat a szőnyeg alà, inkàbb igyekszünk megbeszèlni es megoldàst talàlni. Es sokszor jòl esik elmondani a gondokat, ès màr attòl megkönnyebbül az ember. Ettől mèg senki nem rinyagèp.
2022. márc. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
56%
Ilyen kutatàsi eredmènyt biztos valamelyik tàpszergyàrtò cèg mutatott fel.
2022. márc. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
26%
Nem kell hozzá kutatás. Józan paraszti ész elég lenne, de hát nem arról híresek szülés után a nők.
2022. márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
81%

Nem zabagèp lesz az igèny szerinti szoptatastòl a gyerek.

Azt tanulja meg, hogy fontosak az igènyei, befolyàsolni tudja, hogy mi törtènik vele, ő irànyìtja, hogy mikor ès mennyit eszik ès iszik.

Az idegrendszerèt nem karosìtja a stressztől túl magas kortizol, egyenletesebb marad a vèrcukra.

A tùl sok èteltől ès a túl keves mozgastòl lehet elhìzni.

Genetikailag is meghatàrozott, hogy ki mennyire hìzèkony. Ez nem azt jelenti, hogy a kövèrsèg öröklődik, hanem hogy van akinek könnyebben raktàroz a szervezete, ès könnyebben megèhezik.

A teljesen különböző környezetben felnőtt ès teljesen különbözően tàplàlt apàmnak, fiùtestvèremnek ès fiamnak ugyanolyan korban ugyanolyan tìpusú elhìzàsa lett.

A minden nyikkra szoptatott fiamèt lehet leginkàbb kordàban tartani, mikor a ,,jòszàndèkú" rokonokat le sikerül àllìtani, hogy ne tömjèk nasival ès eleget tölt a szabadban.

2022. márc. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%
Engem is erdekelne az a kutatas, nem azert, hogy kritizaljam, hanem mert a mai napig nem tudom, hogy melyik a jobb.
2022. márc. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%

Kizárólag szoptattam mindkét gyerekemet fél éves korukig. Ha valamit el szerettem volna intézni, akkor megszoptattam a babám és úgy mentem, legfeljebb 1.5 óra hosszára kb. 3 hónapos korától. Akkor már nagyjából 3 óránként szopizott, de mivel én sem tudtam fejni, nem akartam a férjemre és a haszontalan bimbóira hagyni hosszabb időre.

Ez szerintem sokunknak egy lemondással járó korszak, de tényleg nem tart örökké. Ha mondjuk 8 hónapos korára kiváltotok egy étkezést, akkor akár 6 órára is elmehetsz. (7.00 szoptatás, 10.00 kiváltott tízórai, 13.00 szoptatás.)

2022. márc. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
38%
33 értek egyet, igen, lefejtem a száját. Lehet megtanulni olvasni, írtam hogy természetesen ez majd alakul ahogy alakul, mellesleg 35 hetes terhes vagyok szóval hamarosan kiderul. Továbbra is tartom magam a velemenyemhez, biztos anyam volt a hülye 40 évvel ezelőtt mikor engem szoptatott hogy látta 15 perc után hogy köszönöm jól laktam és már csak nyammogtam utána ezért hupsz lefejtett és hups elaludtam, és hups még élek 🤷‍♀️ de látom van aki egyetért velem, szóval nem lehetek olyan hú de elborult🤷‍♀️
2022. márc. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!