Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik kizárólagosan szoptatnak,...

Akik kizárólagosan szoptatnak, hogyan tudják kivitelezni az életüket?

Figyelt kérdés

Az én babám kap tápszeres pótlást, és most vagyunk ott, hogy fordíthatnánk a dolgon, akár 100% anyatejes is lehetne.

De el se tudom képzelni, hogyan lehet több mint fél éven át kivitelezni azt, hogy senki ne tudjon vigyázni a babára és én sehova ne tudjak elmenni vagy elintézni valamit.

Vagy egyáltalán megetetni kirándulás közben (közeleg a nyár is, amikor mennénk ide-oda).

Egy banki ügyintézést nem tudom hogyan lehet intézni, ha nem tudom itt hagyni a babát úgy, hogy nincs tápszer bekészítve.


Ti ezt hogyan csináljátok?

Azokat kérdezném akik nem adtak sose cumisüveget a babának, mert sajnos nem tudok fejni, hogy ilyenkor esetleg lefejt anyatejet kapjon a baba (egy óra alatt jön le kb 60 ml anyatej, de amúgy sem tudok a baba mellett fejni).


5 hetes a babám :)


Köszi a válaszokat!



2022. márc. 15. 10:02
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
52%

De h jelenleg pótlást kap tapszer formájában … gondolom azért mert nincs elég tejed, akkor hogy akarod át állítani hogy 100%ig anya tejes legyen ?


Elméletileg annyi a tej amennyit a baba igényel, ehhez sokat kell mellre tenni , hogy a szervezeted érezze hogy több tej kell és termelés beinduljon, és akkor itt mesélem el hogy nálunk hogy volt , tehettem én a gyereket 0-24ben cicire, eléggé egy lusta szopo volt hamar elfáradt 🤣😂 inkább cumizott a cicin, szívni nem igen szívta, ezért voltam kénytelen fejni hogy ne csökkenjen a tej mennyisége, ahogy telik az idő ugye a baba igényei is nőnek tej mennyiséget illetően ! Szóval én csak is így tudtam megoldani!

Egyébként meg volt olyan hogy az egyik mellem a szájában a másik mellem meg a mellszivora volt kötve , szóval így fejtem a cicim ! Vicces látvány lehetett , de másképp esélytelen lett

Volna fenntartani a 100-% anya tejes taplalast!

2022. márc. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
47%
Gyerekfüggő ez is, az én gyerekeim pl nagyon max 15 perc alatt megvoltak a kajával mindig rögtön az elejétől. A kisebbem 8 hetes és 10 perc alatt degeszre eszi magát aztán órákra kifekszik, már majdnem megduplázta a születési súlyát, úgyhogy hatékonyan nyomja. Ha 40 percig enne a gyerekem tuti falnak mennék, simán adnék tápszert és kész, fene bajlódna ennyi ideig a szoptatással nyilvános helyeken, azért az nem opció tényleg, hogy az ember ennyit ül a pelenkázó szobákban állandóan és akkor nem is beszéltem arról ha ilyen helység nem is áll rendelkezésre, akkor milyen körülményes ez. Inkább egyen nyugiban a gyerek tápszert cumisüvegből, mint hogy szopjon miközben az anyja idegileg kivan a szituációtól.
2022. márc. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
72%

6 honapos kortol mar indult a hozzataplalas, illetve ritkultak es rovidultek a szopis alkalmak idovel. Kesobb mar inkabb pont az volt a gond, hogy minden mas erdekesebb volt, es ejszaka akarta potolni.


Nalunk nem fogadta el a tapszert. Ha nalad igen, akkor amikor intezel valamit, kaphat megint, aztan annyi, a tobbi alkalommal pedig szoptathatod.

2022. márc. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
49%
13-as vagyok, a hordozas volt a masik jolly joker, illetve az Adamo-hinta, ezekben cici nelkul is megnyugodtak. Alapvetoenigeny szerint es gyakran szoptattamcsendes reflux miatt viszonylag sokaig, de egy-egy alkalomtol nem lesz semmibajuk, ha elmesz valahova 1-2, kesobb 3-4 orara. A babakocsis seta ismegoldasarra az idore, ha azt szereti inkabb, mint a hordozast.
2022. márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
80%
Nekem simán kibírja, ha mondjuk boltba, sétálni vagy étterembe megyünk. Ha meg kirándulni megszoptatom. Vettem olyan felsőket, amikbe nagyon könnyű, egyáltalán nem látszik, hogy szoptatok. Meg nem is fogok senkitől elnézést kérni, hogy megetetem a gyerekem. Csomó plázában van már szoptatós szoba, igyekszem ilyen helyekre járni. Én sem tudok fejni amúgy, és nem is fogadja el a cumit, meg nem is akarom már a cumisüvegre rászoktatni. Nekem a szoptatás a legkényelmesebb megoldás.
2022. márc. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
12%

12,

8 hetes gyerek majdnem megduplázta a súlyát??

Mesélj még.

2022. márc. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
53%
Simán lehet, bár én se értem miért kell azzal büszkélkedni, hogy kövér a gyerek.
2022. márc. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
83%
16: jó, 400 gramm hiányzik a 6 kg-hoz még :) ja és 17 nem kövér a gyerekem, alig van egy kis hurka a combján, nem ilyen Michelin baba. Nem dicsekedni akartam, nem is tudom hogy ezen mit lehet dicsekedni, elég mélyen kell lenni ahhoz hogy valaki ilyenekkel dicsekedjen, csak szemléltetni szerettem volna, hogy nem aluszékonyság miatt szopik ilyen rövid ideig, hanem szimplán tényleg megtölti ennyi idő alatt a bendőjét és van ilyen gyors gyerek, emiatt simán szoptatom házon kívül is mert 10 perc bárhol bármikor belefér. Ha 40 percig evő gyerekem lenne akkor viszont tuti nem vállalnám ezt be, megértem a kérdezőt is ha ettől ódzkodik.
2022. márc. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
0%
Én még nem szültem meg de anyukam nekem is ezt mondta hogy én nagyjából 15 perc alatt vegeztem az evessel, sosem szoptatott 40 percekig és én sem tervezem...
2022. márc. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
17%
Lehet lepontozni, de volt előnye annak, mikor a kórházban három óránként hozták enni a babákat... Mire egy hetesen hazavittem, órát lehetett hozzá állítani
2022. márc. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!