Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik kizárólagosan szoptatnak,...

Akik kizárólagosan szoptatnak, hogyan tudják kivitelezni az életüket?

Figyelt kérdés

Az én babám kap tápszeres pótlást, és most vagyunk ott, hogy fordíthatnánk a dolgon, akár 100% anyatejes is lehetne.

De el se tudom képzelni, hogyan lehet több mint fél éven át kivitelezni azt, hogy senki ne tudjon vigyázni a babára és én sehova ne tudjak elmenni vagy elintézni valamit.

Vagy egyáltalán megetetni kirándulás közben (közeleg a nyár is, amikor mennénk ide-oda).

Egy banki ügyintézést nem tudom hogyan lehet intézni, ha nem tudom itt hagyni a babát úgy, hogy nincs tápszer bekészítve.


Ti ezt hogyan csináljátok?

Azokat kérdezném akik nem adtak sose cumisüveget a babának, mert sajnos nem tudok fejni, hogy ilyenkor esetleg lefejt anyatejet kapjon a baba (egy óra alatt jön le kb 60 ml anyatej, de amúgy sem tudok a baba mellett fejni).


5 hetes a babám :)


Köszi a válaszokat!



2022. márc. 15. 10:02
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
56%

Én 2 évig szoptattam egy betegen született gyereket, majdnem végig 2 óránként.


Egyszerűen ehhez szoktunk hozzá, ehhez alkalmazkodtunk.


Ráadásul őt 3 hetente kellett a helyi kórházba vinni, 3 majd 6 havonta meg Budapestre a SOTE 1-re.


Hidd el, mindent meg lehet oldani.


Ja, és sosem szoptattam premier plánban. Mindig elbújtunk.


Igaz, a saját igényeimet a béka feneke alá toltam le. Szóval szoptattam mindenhol. Kórházak koszos baba-mama szobáitól kezdve plázák szoptatós szobáiig. Vagy elbújva egy kihalt kórház folyosón. Az volt a lényeg, hogy nem értünk semmihez, és én állva szoptattam mindig.

A gyerek jóllakott, és már jöttünk is ki.

Így lehetett megoldani.


A többórás autó utakon meg lehetett állni (Pest 300km)! és vonaton is volt egy üres kabin, ahova beültünk (babakocsi miatt nem mentünk IC-vel, mert az túl szűk, ezért 4-5 órákat vonatoztunk oda is, vissza is!)

2022. márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
64%

21 vagyok.


Így visszaolvasva igen szörnyűnek tűnik, amit leírtam.


De hidd el, ha olyan helyzetbe kerülsz,mint pl mi, amikor a védőnő könyörög már a csonttá fogyott anyukának (nekem), hogy el ne vegyem még a tejet a gyerektől, akkor már nem fog érdekelni semmi és senki. Csak a gyereked.

2022. márc. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
100%

Most nagyon töprengek, de nem jut eszembe egy alkalom sem, amikor igazán nehézséget okozott volna.

Majdnem mindig mindent megjártunk úgy, hogy csak otthon kelljen.

Csak az első 2 hónap volt kritikus. Pedig sokat és gyakran kérte.

Mondjuk ebben az időszakban pont nem terveztem be sok órás programot. Általában mindent online intézek, pl: bankban nem is tudom, mikor jártam utoljára.

Második gyerekem volt az iszisz anyatejes, így nyilván nem zárkóztunk be teljesen. Voltunk vidámparkban, állatkertben, strandon... Plázázni pont nem.

Első gyorsan tápszeres lett, az sokkal nagyobb macera volt, de ahhoz is hozzászoktunk.

2022. márc. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
25%
20as engem is lepontoztak, itt mindenki szupermami😂😂😂😂 mindjárt a kardomba dolok hogy nem tervezem 40 percekig szoptatni a gyerekem, biztos anyam is szarul csinalta, látta rajtam mikor laktam jól és mikortól csak nyammogtam a tejet unalombol.. De a szupermami az szupermami 😂
2022. márc. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:

24, van, aki itt mindenkit lepontoz, mert igy akar a pontozasi listan elorebb kerulni. Hogy ez miert jo neki, ne kerdezd, azt nem tudom :D


Ha valaki a modszer miatt pontozott le, az pedig azert lehet, mert jelenleg a legelfogadottabb szoptatasi forma az igeny szerinti, amihez a komfortszoptatas is hozzatartozhat (elteroek ennek a mertekeben a gyerek, es adott eletkorban is valtozhat). Egy atlag anyat a tejtermeles fenntartasahoz napi atlag 2 ora komfortszoptatas segiti hozza. De nem mindenkinek kell ennyi, es van, akinek ennel is tobb kell, kukonben csokkenni fog a tejtermelese. Azon a ponton vszont mar mindenki eldontheti maga, hogy mennyire fontos neki a szoptatas.


En ketszer szoptattam igeny szerint viszonylag sokaig, az egyik gyerek rengetegszer kerte rovid ideig, alvas kozben pedig rendszeresen komfortszopizott. A masik 15-40 perc alatt vegzett (egyre rovidult eletkorral), es ejszaka sem cummogott rajta. Hat egy megvaltas volt. De az elso gyerekem meg felebredt, es sirt, ha kivettem a szajabol, es sokkal felszinesebben aludt.


Mindket oldalt megertem. Nincs egy altalanos jo recept. Kerdezo, nyugodtan kiprobalhatod tobbfelekeppen, keresd meg azt, ami nektek a legjobb kombinacio.

2022. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
53%
Ah értem, na ezt nem tudtam hogy még pontozasi lista is van, nem itt élem az életem 😂😂 persze, természetesen ez függ majd attól is mit akar a kisfiam, mit hoz egyáltalán az élet, lesz e elég tejem vagy nem stb stb, én speciel nem vagyok híve a hosszú távú szoptatasnak (de pl ismerős még 4 évesen is szoptatja a fiát), mindenki döntse el maga szerintem kinek hogy jó, nyilván a legegyszerubb a kérdező esetére is a fagyasztott tej lenne de írta h nincs elég neki, én is megertem mindkét oldalt, ez pont olyan megoszto kérdés mint a természetes szülés /császár v a kiságy /velem alvás
2022. márc. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
85%
24. Én nem pontoztalak le, de szerintem azért pontoztak le, mert nincs is gyereked de te kijelented, hogy nem fogsz 40 percet szoptatni. És mit fogsz csinálni ha a babád 40 percet akar? Lefejted a száját? Kicsit viccesnek hangzik amit írsz annak, aki már csinálta is.
2022. márc. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:

Engem is lepontoztak. Kíváncsi lennék, hogy ha a helyemben lettek volna, mit tesznek!!!

21, 22 voltam.

2022. márc. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
46%

Talàn azèrt, mert itt aki kitart a szoptatas mellett, akkor is ha problèma adódik, es nem nyúl rögtön tàpszerhez, az fùj, ősanya.

Komolyan, akinek az jobban tetszett, mikor 3 òrankent hoztàk a babàkat, az minek szül?!?! Ha lutsa ròla gondoskodni. Egy csecsemő 24 òràs munka.

2022. márc. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
32%

Komolyan, akinek az jobban tetszett, mikor 3 òrankent hoztàk a babàkat, az minek szül?!?! Ha lutsa ròla gondoskodni. Egy csecsemő 24 òràs munka.


Menj a francba, és akkor udvarias voltam. Hol írtam, hogy lusta voltam róla gondoskodni? Lehet, hogy ezerszer jobb anya voltam, mint egy egész nap a gyereket magán tartó nő. A lányom éppen ma 25 éves, ha megkérdezed, hogy el, elégedett.

Attól, hogy 24 órás munka, igenis jó volt, hogy kb a kórházban kialakult egy napirend. És messze nem voltunk akkor ilyen rinyagépek, mint ti mostanában.

2022. márc. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!