Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Első gyerekes anyukák, akik...

Első gyerekes anyukák, akik kizárólagosan szoptatnak, ti könnyen rávettétek magatokat, hogy bárhol, bármikor megszoptassátok kisbabátokat?

Figyelt kérdés
Tudom ez a világ legtermészetesebb dolga, de én tartok ettől, elég gátlásos vagyok. Mindig próbálom úgy időzíteni az itthonról való elmenetelt, hogy előtte jól megetetem, és 2 óra múlva próbálok hazaérni vele, mire jönne a következő etetés. Persze nem mondom, hogy nem etetném meg kint ha tényleg úgy rákezdene, de kellemetlenül érint. Pedig imádom szoptatni, soha semmi bajom nem volt ezzel az egésszel és bízom benne, hogy minél tovább tudom is.

2021. aug. 19. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Igen, de nem úgy mint ezek a magamutogató, a mellüket nyilvánosan kilógató aztán “ne merj szexualizálni” mozgalomhoz tartozó instaanyák, mert ez undorító. Meg lehet ezt oldani kulturáltan is, úgy, hogy semmi ne látsszon, pl kendővel, elvonulva stb, nem kell mindenki előtt az étterem közepén kicsapni a tányér felett a melledet és úgy ahogy vagy nekiállni és ennyi. Soha senki nem látta a mellem egyetlen szegletét sem, pedig gyakran szoptattam házon kívül.
2021. aug. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Siettünk haza mi is gyakran, de voltak helyek ahol jobb volt megoldani, pl. orvosnál várakozás, baba csípőszűrêsen. Beszereztem egy szoptatós poncsót, télen és tavasszal tudtam használni. Nyári hónapokra szoptatós kendő is klassz lehet! Kis zsákban a babakocsin vittük a poncsót, ha kellett padon árnyékban azzal nagyon diszkréten tudtam szoptatni és puha pléd anyaga volt. Nem volt olcsó, de nekünk nagyon megérte! ♥️

2021. aug. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valamint a poncsós ötletet! Be is szerzek egyet, hátha kicsit könnyebben fog menni. :)
2021. aug. 19. 11:48
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Nem mentem addig el olyan messzi útra, hogy beleessen az etetés.
2021. aug. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
Igen, èn hamar szoptattam bàrhol. Nem mutogattam magam direkt, de ha kilatszott a mellem, hàt kilàtszott. Nem a viktorianus korban èlünk, hogy egy kivillanò mell botrany legyen. Ha bikini vagy melyen kivàgott felső van valakin, abbol is sok kilàtszik. akinek nem tetszik, az takarjon a fejère egy büfikendőt.
2021. aug. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Persze én is próbáltam úgy időzíteni

Vagy baba-mama szobához igazítani

Vagy a kocsiban


De én is diszkrét voltam..

Próbáltam nem olyan helyen h le kelljen takarni, mert a gyerekeim rühellték.

De olyan felsőt vettem amiben nem látszott sokminden.

A kendőt nem vállra, hanem csak az alkaromra tettem

Másik kézzel feltartottam, ha mègis muszáj volt.

Mivel 4 éve szoptatok az addig nem megyek sehova nem volt opció.


( van amikor hiában mondom az 1 évesnek vagy a 1,5 èvesnek, hogy most nem, ehhez pont kicsi, főleg hogy épp leválasztás fele tereltem)

2021. aug. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

13 hónapig szoptattam. Max anyáéknál, vagy itthon.


Ha gáz ha nem, az első fél évben ha mentünk valahova, akkor tápszert kapott. Nekem nem ment máshol a szoptatás.

Utana pedig mar evett rendes kaját is.

2021. aug. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, télen hogy lesz ez, de most megpróbálok mindig olyan ruhában kimenni, amit elég félrehúzni a mellről. Így - hogy a baba feje is takar - egyáltalán nem látszik semmi olyan részlet, amitől akár egyetlen prűd vénasszony is sokkot kaphatna. De azért általában átdobok a vállamon egy kendőt/pelenkát/babaplédet - mikor mi van kéznél -, bár ennek csak kb. annyi funkciója van, hogy a külvilág megnyugodjon, hogy megpróbáltam "elrejteni", de engem csak zavar és ha elhúzom annyira, hogy lássam a babát, akkor meg ugyanott vagyunk. Mindenesetre szerintem negyedannyi megbotránkoztató mellrészlet nem látszik ki ilyenkor, mint amennyi a strandon látszana.
2021. aug. 20. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kocsiban szoptattam sokat, meg babamama helyeken, üres tanteremben, nyáron strandon kissátorban. Ennél nyilvánosabb helyen nekem nem ment volna, így sokszor időhöz voltunk kötve.
2021. aug. 20. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel még mindig ugyanígy hazaszaladtam, a másodiknál már muszáj volt megoldani. Általában parkban padon háttal ülve, meg próbáltam letakarni, akkor nem láttam, kap-e levegőt meg lecsúszott, sose lettem profi, de túléltük :)
2021. aug. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!