Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Első gyerekes anyukák, akik...

Első gyerekes anyukák, akik kizárólagosan szoptatnak, ti könnyen rávettétek magatokat, hogy bárhol, bármikor megszoptassátok kisbabátokat?

Figyelt kérdés
Tudom ez a világ legtermészetesebb dolga, de én tartok ettől, elég gátlásos vagyok. Mindig próbálom úgy időzíteni az itthonról való elmenetelt, hogy előtte jól megetetem, és 2 óra múlva próbálok hazaérni vele, mire jönne a következő etetés. Persze nem mondom, hogy nem etetném meg kint ha tényleg úgy rákezdene, de kellemetlenül érint. Pedig imádom szoptatni, soha semmi bajom nem volt ezzel az egésszel és bízom benne, hogy minél tovább tudom is.

2021. aug. 19. 10:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

8

Télen az lesz az egyszerű, hogy a kabát eleve takar...


Egyébként nálam is a mindenkinwk háttal leülni volt a megoldás..


De!

Szoptattam már állva is guggolva is autópályapihenőben

2021. aug. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
35%

Off


Nem prűd vénasszonyság mindig, ha valaki irtózik ettől a látványtól, hangtól. Van mizofóniás rokonom, neki mindenféle ilyen cuppogó hang iszonyatosan frusztráló és pl azt is nehezen viselte, amikor vonatfülkében szoptattak mellette, ki kellett mennie, utána nem is ült vissza.

Másik ismerősömnek meg gyerekkori szeuxális trauma miatt fóbia alakult ki mindenféle szoptatós dologtól, legyen az hang, látvány, bármi.

Tehát nemcsak prűdség állhat mögötte.

2021. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó hát sokkal többen meg a magasságtól meg pókoktól félnek, mégsem kampányolnak azzal, hogy felháborító, hogy magas házakat mernek építeni és nem irtják az összes pókot. Szerintem is a szoptatás valahol egy intim, értsd meghitt dolog, amivel inkább elbújna az ember, de ha épp nem megoldható, azért nem tragédia, és inkább elviselem azt a 5-10-20 percet, mint egy órákig ordító csecsemőt. És elég képmutató elítélni, amikor tényleg szexuális töltetű viselkedések, mint hogy a szerelmespárok egymást fogdossák vagy hosszan csókolóznak, vagy hiányos öltözetek, mint elég sokaknak kilóg az alsógatyája, kőművesdekoltázsa, meg elfelejt szoknyát venni a hosszú póló alá, vagy bugyit venni a cicanadrághoz meg bármit az átlátszó ez-meg-az alá... és sorolhatnám, meg tök elfogadott lett társadalmilag.
2021. aug. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
74%

#12 A különbség annyi, hogy amíg a csecsemőnek veleszületett biológiai szükséglete enni és ez egy teljesen természetes, általánosan érvényes dolog, addig a különféle traumáktól kialakuló fóbiák egyedi és egyáltalán nem természetes, veleszületett jelenségek, ráadásul vannak ezekre gyógymódok, terápiák. Szóval nemár egy ártatlan csecsemőt korlátozzunk a szükségleteinek kielégítésében, mert egy felnőtt ember nem tudja/akarja megoldani a problémáit.

A szopás meg ritkán jelent cuppogást, mert ahhoz, hogy jöjjön a tej, vákuumot kell létrehozni, cuppogás meg akkor jön létre, ha levegő is beszalad, akkor viszont nincs vákuum, ergo tej sincs.

2021. aug. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!