Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van-e köztetek olyan anya,...

Van-e köztetek olyan anya, akiknek a terhessége/ szülése alatt semmilyen gond nem volt, mégis autista lett a gyereke?

Figyelt kérdés
2016. szept. 17. 17:11
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Egy felnőtt szervezet számára nem jelentenek igazi kihívást, de mint minden terhesség alatt elfogyasztott méreg, a színezékek is a magzatban csapódnak le.
2016. szept. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Most ugye ez nem komoly hogy pl. egy szimpla gombas fertözestöl autista lesz a gyerek?Nekem azt mondta az orvosom, hogy minden masodik terhes nönel elöfordul a gombas fertözes,mert a terhesseg hajlamosit ra.Ettöl meg a gyereknek semmi baja nem lesz.
2016. szept. 21. 12:11
 23/41 A kérdező kommentje:
Kedves 85 %os valaszolo irod hogy nalad hogy volt hüvelyi fertözes.Ez akkor derült ki amikor kivettek a babat?Kellett valami gyogyszert adni a babanak?Milyen fertözes sima hüvelygomba?Autista lett a gyereked?
2016. szept. 21. 12:14
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, kicsit higgadj le kérlek! És ne dőlj be az összeesküvés elméleteknek! Ha az autizmust meg lehetne akadályozni, már régen megtették volna! (bár, mint írtam ez nem lenne előnyös az emberiségre nézve. Az autista agy jár előnyökkel is)

Számtalan vírussal találkozol életed folyamán. Ez nem a te hibád! Legtöbbjük kivédhetetlen. A kutatók még nem mutattak ki specifikus vírust és fertőző ágens, ami autizmusra hajlamosít.

Ami hajlamosít az a genetika. Sok gén összetétele, kapcsolatrendszere. Ez a kulcslyuk. Ha erre rájön egy éppen oda illő környezeti ágens (pl egy vírus a terhesség folyamán, ami akár tünetmentes), az a kulcs és ez így együtt nyitja a zárat. Tehát mindkettő kell.

Ha a génjeidben nincsen autizmusra való hajlam (és a párodéban sem), akkor hiába jön a vírus, vagy más hatás, nem történik semmi.

Ezen kár agyalni, mert nem tudod kontrollálni.

2016. szept. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
Az autizmus okairól vannak feltételezések, bár ezeket még nem bizonyították megfelelően. Amik hozzájárulhatnak: szülők és baba béldiszbiózisa, emésztési zavarai, ebből fakadóan ételallergiák, IBS, immunrendszer gyenge vagy nem megfelelő működése (autoimmun betegségek), környezeti mérgek, egyes gyógyszerek (pl. paracetamol), védőoltások (maguk a kórokozók vagy a vivőanyag), nehézfémek (pl. higany az amalgámtömésekből), tápanyagok (vitaminok, nyomelemek, fehérje, esszenciális zsírsavak) hiánya. Sokan a génekre fogják, de vannak autisták, akikben nincs jelen a hajlamot okozó génvariáns. A szülési komplikációkkal való összefüggésről még nem olvastam, de persze attól még nem kizárt. Én pl. arra is kíváncsi lennék, ha egyszer végeznének ilyen jellegű kutatást, hogy azon gyerekek körében, akiknek az anyja oxytocint kapott a szülés alatt, később gyakoribbak lettek-e bizonyos betegségek, idegrendszeri problémák, mint a többiek esetében.
2016. szept. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Utolsó: attól még, hogy nem tudnak a közeli hozzátartozók autizmusáról, nem jelenti azt, hogy az autista gének nincsenek benn a felmenőkben! Régen ezt még nem diagnosztizálták, mindemellett van olyan, hogy "szélesebb fenotípus", mely autista vonások jelenlétét mutatja, de az ember még nincsen rajta a spektrumon.

Amiket az elején felsoroltál, szintén csak felmerülő hipotézis. Az autizmus az emberiség kezdete óta van, nem modern betegség, csak korábban másnak diagnosztizálták! Nem a modern kori ártalmak hozzák létre! Számuk meg főleg a diagnosztikai kritériumok szélesítése miatt nőtt.

2016. szept. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Autisták körében végzett génvizsgálatok során egy részüknél nem találták meg az állítólag autizmust okozó gént. Ezzel szemben jelentős részüknél (de nem mindnél) megtalálták az idegdúcokban lappangó kanyaróvírust, holott nem voltak előtte kanyarósak. Azért vannak itt még érdekes dolgok, pl. a paracetamolos, higanyos összefüggés.

Ettől még előfordulhatott a régmúltban is autizmus, akkor is voltak éhínségek, tápanyaghiány, fertőző betegségek... Ez nem igazolja, hogy csak és kizárólag genetikai mutáció okozza az autizmust, a környezeti tényezők hatása jelentős, ami a diagnosztizált autisták számának emelkedését is megmagyarázza.

2016. szept. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Rendkivül nehez szamomra azt elfogadni hogy pont az en gyerekem lett autista aki az egyetlen gyerekem es a vilagot jelenti szamomra.Soha nem fogok tudni belenyugodni föleg hogy tudom senki nem az a csaladban es az en testverem gyerekei se azok meg a ferjem testverenek a gyerekei se.
2016. szept. 21. 21:04
 29/41 anonim ***** válasza:
64%
Kedves Kerdezo! Nagyon sajnálom! De gondolj arra, fejleszthető a gyermeked, különleges képességei lehetnek es a legfontosabb, hogy o is ugyan olyan boldog lehet, mint bárki más.
2016. szept. 22. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
66%

Bill Gates, Einstein, Bartók Béla, Mozart, Temple Grandin, Turing....

A világ softveriparában számtalan autista dolgozik nem véletlenül! Az autista agyra szükség van. A te feladatod az, hogy a maximumot kihozd belőle, és legalább annyira be tudd illeszteni a társadalomba, hogy a képességeit kamatoztatni tudja. Ők különleges gyerekek, ez elsőnek ijesztő, de nem a világ vége hidd el! Milyen fokban érintett a gyermeked? Az én fiam agyának már számtalanszor vettük hasznát. Legutóbb a villanyszerelőnek segített 4 éves létére, mert pontosabban emlékezett egy rés nagyságára, mint bármelyik felnőtt...

2016. szept. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!