Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vegyem rá 8 éves...

Hogyan vegyem rá 8 éves lányomat, hogy egyen?

Figyelt kérdés

Lányom 3 éves kora óta egyre kevesebb ételt eszik meg és ha szóba hozzuk, akkor elkezd sírni, hogy ő nem tehet róla. Most már ott tartunk, hogy csak a rántott húst, pörköltet és az édes tésztákat eszi meg. Ezenkívül még a felvágottakat, péksüteményeket és persze szereti az édességeket is.

Próbáltam már hogy zöldséget (kb. fél cm-s darabkát) belereszeltem vajba, hogy legalább egy falatot egyen, de ahogy a szájához ér azonnal megérzi az ízét és kiköpi, vagy rosszabb esetben kihányja. Sütiformákkal is próbálkoztam, tetszett is neki de még csak meg sem kóstolta. Nem adunk neki édességet, ha nem evett aznap. Próbáltuk már azt is, hogy ha nem evett ebédet, akkor vacsorára, vagy másnapra is azt tettük elé. De ő kitartó volt, mert inkább 3 napig nem evett egy falatot sem.


2010. jan. 13. 17:26
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Csokit a fiamnak sem adok mindennap, de hétvégén mindig kap.

Lányom sportolni nem igazán szeret sajnos. Heti 4 tesi órájuk van a suliban és heti 2 órát úszik, valamint heti 1 lúdtalptornája van. Tesiórákat utálja, hamar elfárad és nem is érdekli.

Vasat, vitamint adom neki rendszeresen.

2010. jan. 21. 10:36
 22/31 anonim válasza:
100%
(utolso vok} hath..nemnagyon tudok akkor mit ajanlani a lanyod eleg nehez eset, de szerintem nem fog ey olyan sokaig tartani ,malyd ha idoseb lesz es lesznek haverjai maly ayok raszoktatjak a jo etelekre hidd el ^.^ { am bocs h ekeyet nelkul irok de epp virusos a gep meg angol a billentyuzet}
2010. jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Én is ebben bízom, hogy talán majd ha nagyobb lesz megváltozik az ízlése. Bár egyenlőre a barátai nem nagyon tudják befolyásolni, elég konok természete van, amit ő elhatároz ahhoz tartja magát.

Viszont amin csodálkoztam, hogy tegnap szülinapi bulin nem evett édességet, itthon pedig megette a gyümölcslevest ebédre, igaz csak a meggyet edte ki belőle és a levét, de már az is valami. A héten pedig többször is szalonnás pizzát kért suliban a boltban. Eddig csak szendvicset vitt, vagy péksütit vettünk.

2010. jan. 24. 06:30
 24/31 anonim válasza:
ez jó haladás,szerintem lassan kezd rájönni hogy ki kéne próbálnia többfajta ételt..:) különben én 13 éves vok és nagyon keveset eszek ,elég válogatós vok xP de mivel rengetek gyümölcsöt esyek azért a sport az nem naon fáraszt ki, akár ha sokáig futok,stb ,amugy még az is lehet az oka h a génjeibe van..neme te is ien voltál? :P (amugy utolso vok)
2010. jan. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Hány kg a lányod?
2010. jan. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
24 kg
2010. jan. 26. 09:26
 27/31 anonim ***** válasza:
Szia az én lányom 5 éves és sajnos hasonló a te lányodhoz csak nálunk az a baj hogy mellette még sovány is. Alig 14 kiló. Próbálom nem problémaként kezelni a dolgot és keveset rágódni rajta, de nem mindig sikerül. El kell fogadni hogy ő ilyen rossz étkű és "remélni" hogy azért változni fog. Nálunk is az a baj hogy a legtöbb ételt meg sem kóstolja, pár hete először megkóstolta végre a spagettit és "anya ez finom", Most ezzel a módszerrel próbálok néhány ételt megismertetni vele. Az óvodában is csak panaszkodnak hon alig eszik, de könyörgöm nem tudom megtömni. Az a baj hogy amit szeret abból is csak keveset eszik egyszerre. A te lányodnak a súlya mindig megfelelő volt? Én attól félek, hogy majd nem engedik iskolába jövőre a súlya miatt.
2010. jan. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Az én lányomnak mindig megfelelő súlya volt. Amíg szoptattam nagyon sokat hízott, talán túl sokat is, úgyhogy elég duci volt még 3 évesen is. Aztán 3 évig semmit nem hízott, most pedig ahogy növekszik úgy gyarapszik a súlya is lassan.

Most hogy nem piszkáljuk az evéssel egy kicsit nyugodtabb, hogy akkor nem kell ennie. Viszont az új ételeket még mindig nem hajlandó megkóstolni. Bár most van amit megevett azok közül, amiker már régebben is kóstolt. Egyenlőre még mindig csak 1-2 kanállal eszik mindenből, de megtömni nem lehet és nem is akarom erőltetni, mert lehet hogy ezzel rontottuk el.

2010. jan. 28. 11:53
 29/31 anonim válasza:

Hát ez elég nagy próbléma szerintem orvoshoz kéne fordulnotok...:S

kiskoromban én is alig ettem és ilyenkor a szüleim azt csinálták h vettek ilyen kisebb csecsebecséket és azt mondták ha eszek akkor kapok valamit engem sem lehett rávenni az evésre...

2010. ápr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
én például elkezdtem vitamint szedni és egyszer csak azt vették észre a zsüleim h többet eszek...előző voltam
2010. ápr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!