Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vegyem rá 8 éves...

Hogyan vegyem rá 8 éves lányomat, hogy egyen?

Figyelt kérdés

Lányom 3 éves kora óta egyre kevesebb ételt eszik meg és ha szóba hozzuk, akkor elkezd sírni, hogy ő nem tehet róla. Most már ott tartunk, hogy csak a rántott húst, pörköltet és az édes tésztákat eszi meg. Ezenkívül még a felvágottakat, péksüteményeket és persze szereti az édességeket is.

Próbáltam már hogy zöldséget (kb. fél cm-s darabkát) belereszeltem vajba, hogy legalább egy falatot egyen, de ahogy a szájához ér azonnal megérzi az ízét és kiköpi, vagy rosszabb esetben kihányja. Sütiformákkal is próbálkoztam, tetszett is neki de még csak meg sem kóstolta. Nem adunk neki édességet, ha nem evett aznap. Próbáltuk már azt is, hogy ha nem evett ebédet, akkor vacsorára, vagy másnapra is azt tettük elé. De ő kitartó volt, mert inkább 3 napig nem evett egy falatot sem.


2010. jan. 13. 17:26
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Egyébként a legjobb tanuló az osztályban, tanulmányi versenyekre jár stb. Viszont gyorsan elfárad, ha pl. futni, sétálni kell hosszabb ideig.
2010. jan. 13. 17:27
 2/31 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos amiket írsz, azok pedig pótolhatatlan tápanyagok, semmi nem tudja helyettesíteni a zöldségeket. Tudom, hogy nagyon nem jó módszer, de talán kaphatna valami kis csokit vagy bármi kis apró játékot, ha kicsit több mindent eszik meg. A hányást már direkt csinálja, egészséges ember nem hányja ki a zöldségeket, mert szüksége van rá a szervezetének. Nem lehet, hogy van valaki az iskolában, aki kitalálta ezt és azóta a lányod is a fejébe vette? Unokatestvérem is így járt, de ő hálistennek befejezte ezt.
2010. jan. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Sokszor beígértük már neki, hogy ha eszik akkor utána ehet csokit is, de nem érdekli. Inkább sír, amikor látja hogy a fiam ehet utána édességet, ő pedig nem. De ennek ellenére sem hajlandó enni.

A hányást, öklendezést tudom hogy direkt csinálja, de elég elkeserítő mikor ezt csinálja. Sokszor már csak ha ránéz az ételre elkezd bokákolni. Mindenre kitalál valamit, vagy büdös vagy rossz ízű stb. Viszont a legtöbb dolgot meg sem kóstolta még sosem.

Nem hinném, hogy suliban mondtak neki valamit mert ez már az óvodában kezdődött kiscsoportban, és csak egyre rosszabb a helyzet.

2010. jan. 13. 18:50
 4/31 anonim ***** válasza:

szegény, ez nagyon rossz lehet! én nem valószínű, hogy érdemben tudok segíteni, mert még csak 5 hós a fiam, de nekem az jutott eszembe, hogy a pizzat minden gyerek szereti. Csináljatok otthon, a szószba észrevétlenül belereszelhetsz répát is és ugye eleve paradicsomból áll, plusz egy csomó zöldséget még rátehetsz. bár lehet már ezen is túlvagytok..

mindig rossz evő volt?

2010. jan. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Megy a Zone Clubon egy fantasztikus sorozat (már sokadszor ismétlik), a Vásott Kölykök (House of Tiny Tearways). Egy pszichológus vezeti, és olyan gyerek szüleinek segít, akiknek ilyen, vagy hasonló a problémájuk. Általában megdöbbentően jó és egyszerű a módszer, amivel változtat az alvási, evési, viselkedési problémákon. Volt egy kisfiú, aki kizárólag csak joghurtot és abból is csak egy fajtát volt hajlandó megenni, szóval van a Te lányodnál rosszabb is. :-) Ha meg tudod nézni, vagy megkérsz valakit, hogy vegye fel, talán ad Tanya Byron néhány hasznos tanácsot.
2010. jan. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Pizzát szereti, de sajnos a szószt csak hajszálvékonyan lehet rárakni, hogy inkább a sajtot érezze. Próbáltam már, hogy tettem bele más zöldséget is, de azonnal észrevette és addig túrta, amíg ki nem szedte belőle. Az a baj, hogy azonnal megérzi ha más íz is van az ételben a megszokottakon kívül. Pedig tényleg jól elrejtem, hogy ne vegye észre, de hiába.

Kb. 3 éves kora óta rossz evő. Előtte 1,5 évig szoptattam, akkor sem fogadott el sok mindent az anyatejen kívül, de mindenesetre többet mint most. Aztán fokozatosan egyre kevesebb dolgot kezdett megenni.

A sorozatnak utánanézek, régebben néhány részt néztem belőle, de pont nem azt ami az étkezésről szól.

Egy pszichológust is megkérdeztünk már. Ő azt javasolta, hogy addig ne adjunk neki mást vizen kívül, amíg nem ette meg amit először odatettünk elé. Próbálkoztunk így is, de a 3. nap reggelén már fel sem tudott kelni az ágyból annyira legyengült az éhségtől. Csak inni lehetett neki, hogy ne száradjon ki, de ez nagyon drasztikus volt így utána ezt nem csináltuk többször.

2010. jan. 14. 09:21
 7/31 anonim ***** válasza:
73%
El van kényeztetve azért ilyen válogatós,mert azért ahogy én a szavaidból kiveszem azért sok mindent megeszik.Ha nem enne már régen éhen halt volna,hagyd rá mást úgy sem tudsz csinálni.Túlságosan erőlteted az a baj és ezért makacsolja meg magát hagyd rá aztán majd elkezdi magától enni a zöldséget.Egyébként meg a zöldségek tele vannak mindenféle permetszerrel az sem olyan mint régen.Ha a húst megeszi az már azért jó,leveseket eszi?Mert ha leveseket is megeszi az is jó mert folyadék.Nem kell ezt annyira vér komolyan venni.Az én lányom is 8 éves és egy éve eszi a gyümölcsöt zöldséget.Én nem paráztam rajta pedig ő még ennyit sem evett mint a te kislányod.De nem volt beteges meg nem volt sovány sem ,voltunk vérvételen és minden oké volt.Úgy hogy én nem paráztam,aztán egyszer csak elkezdte enni a répát,borsót,banánt,narancsot,mandarint.És egy év alatt hízott 8 kilót és nőt 7 centit.Nyugi ez nálatok sem lesz mindig így hiszen semmi sem állandó minden változik.Hiszen még csak 8 éves,majd ha elkezd fejlődni majd az étvágy is megnő akkor meg lehet hogy nem győzöd majd etetni.
2010. jan. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

3 napig megmakacsolta magát? aztamindenit, tényleg nem könnyű eset a drága..:) és erre mit lépett a pszichológus? hogy tartsatok még ki? lehet tényleg csak az segít majd...

Van még egy sorozat a Segítség szülő vagyok, az is hasonló gyerekek szüleinek segít, és javasolnám még a Suttogót is, Tracy Hogg is javasol megoldást ezekre a problémákra.

Egyébként abban is lehet valami,hogy a gyereked már csakazért is csinálja, lehet megpróbálhatnátok, hogy ha leültök közösen enni, csak eléteszitek az ételt és nem szóltok semmit, ha nem eszi meg elpakoltok és csak annyit mondotok, hogy ha most nem voltál éhes, majd eszel vacsorára... Nem tudom lehet ez nem segít...

De érdemes próbálkozni, nekem volt olyan 25 éves ismerősöm, aki csak 3féle ételt evett meg...

2010. jan. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Változni fog az ízlése. 24 éves lány vagyok, s ugyanilyen problémás gyerek voltam, mint a te lányod, semmit se ettem meg. A zöldség minden gyerek rémálma, ilyen az ízlésük. Szerencsére ránk anyuval a nagymamám főzött, s ő nagyon türelmes volt velem. Nekem mindig külön főzött, általában prézlis (édes) tésztát, azaz én is az édes tésztát és a rántott husit ettem csak. Mondjuk engem azzal meg lehetett fogni, hogy ha nagymama megetetett, a rántott kutyasz*rt is megettem volna, annyira szerettem, ha ő etetett. Ez tartott kb a kamaszkoromig, aztán elfogadták, hogy csak hideg kaját eszek, kenyeret, tejfölt, vajat, felvágottat, néha egy-egy kedvenc levest. Aztán rájöttek, hogy étteremben mindent megeszek, és kicsit másképp kezdtek el főzni nekem (nem tudom, hogy), aztán azokat szerettem is. Nagymamám mondta, hogy majd fog változni az én ízlésem is, ahogy növök, mert a hormonok is változnak bennem. Hát igaza lett. Nem riasztottak el egy ételtől se, amiért hálás vagyok nekik, és ma már, 24 évesen kedvencem a kelkáposztafőzelék és a főtt répa! Kitartás!
2010. jan. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Én inkább azért aggódok, mert sajnos a vérképe sem jó. Évente kétszer megyünk vérvételre és mindig vérszegény, úgyhogy folyamatosan adom neki a vitaminokat.

Emellett nagyon keveset mozog, mivel gyorsan elfárad. Tesis napokon nagyon kifárad mire hazajön. Nem is értem, hogy egyébként hogy tudja a tanulásban a maximumot nyújtani folyamatosan.

Azokból amit megeszik sem eszik túl sokat. Kb. 3-4 kanállal és levest egyáltalán nem eszik sajnos.

Mindenesetre most megpróbáljuk, hogy nem foglalkozunk vele és nem szólunk akkor sem, ha nem eszik. Lehet, hogy ez a baj, túl sokszor mondjuk neki, hogy egyen vagy kóstolja meg. Ő pedig megmakacsolja magát, mert elég konok természet egyébként.

2010. jan. 15. 19:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!