Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vegyem rá 8 éves...

Hogyan vegyem rá 8 éves lányomat, hogy egyen?

Figyelt kérdés

Lányom 3 éves kora óta egyre kevesebb ételt eszik meg és ha szóba hozzuk, akkor elkezd sírni, hogy ő nem tehet róla. Most már ott tartunk, hogy csak a rántott húst, pörköltet és az édes tésztákat eszi meg. Ezenkívül még a felvágottakat, péksüteményeket és persze szereti az édességeket is.

Próbáltam már hogy zöldséget (kb. fél cm-s darabkát) belereszeltem vajba, hogy legalább egy falatot egyen, de ahogy a szájához ér azonnal megérzi az ízét és kiköpi, vagy rosszabb esetben kihányja. Sütiformákkal is próbálkoztam, tetszett is neki de még csak meg sem kóstolta. Nem adunk neki édességet, ha nem evett aznap. Próbáltuk már azt is, hogy ha nem evett ebédet, akkor vacsorára, vagy másnapra is azt tettük elé. De ő kitartó volt, mert inkább 3 napig nem evett egy falatot sem.


2010. jan. 13. 17:26
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

17:51-es!

Remélem a lányom is ugyanúgy fog változni, mint te. Ránk is a nagymama főzőtt, de ő már sajnos meghalt. Amíg élt minden hétvégén palacsintát evett a lányom :), vagy túrós tésztát.

2010. jan. 15. 19:46
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsétterem ellenes vagyok,de kiváncsi lennék a hamburgert megeszi,vagy ott is szétszedegeti?Az a baj,hogy vannak emberek,akikre ha ráhagyják,akkor berendeszkedik erre a szelektív étkezésre.Nálunk a sógorom (13é)nem ette a zöldséget(régebben még a lecsót,gombát és a leveseket se),de anyukám főztjét annyira szereti,hogy megette a zöldséggel töltött csirkecombot,mert az KÜLÖNLEGES.Idegenben is válogat?Van esetleg kedvenc nagynéni,aki sok szeretettel főzne neki valami FINOMAT?Nem mintha te nem tudnál főzni,de a gyerekek a hisztit álltalában otthonra tartogatják.
2010. jan. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Sajnos máshol sem eszik meg semmit, anno az oviban sem evett soha. Szóltak is, hogy feleslegesen fizetem az ebédet. Ha barátoknál, rokonoknál vagyunk ott sem szokott megenni semmit, csak azt amit itthon is.

Egyébként gyorséttermekbe nem járunk, talán ha 2-szer voltunk a gyerekekkel, de a hamburgert nem szereti. Itthon szoktam néha csinálni, abból a húst általábn megeszi, de zöldségek nélkül persze.

Most megpróbálunk nem foglalkozni vele, hátha tényleg az a baj, hogy már megmakacsolta magát stb.

2010. jan. 16. 07:23
 14/31 anonim ***** válasza:
Tegnap 21.55-ös vagyok.Hmm sajnálom.Reméltem tudok jó tanácsot adni.Próbálkozz most akkor avval a modszerrel és sok sikert.
2010. jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Fiam dettó, mint a Te lányod, ő is 8 éves.

Reggeli: kakaó, 2 dl.

Tizórai: rudi

Ebéd: ha megtehetné, semmi. Talán 2 kanál leves, és 2,5 kanál második. Káposztás, babos dolgok lilőve, főzelékek kilőve, túrós mákos stb. kilőve, krupli rizs kilőve, pörköltet nem szereti, rántotthust szintén nem szereti, másféle husok, töltelékeket utálja.

Marad a sajttal töltött pulykamell (pennyben, fagyasztott), és a vajkrémes kenyér párizsivel. És ezzel kimerítettünk mindent. Se zöldségek, se gyümölcsök....komolyan mondom, csoda h él ez a gyerek.

Sajnos jó tanácsot nem tudok adni neked, csak annyit, h ne erőltesd.(nagyon)

Én most Vitacolant adok neki, h legalább egy kis vitamin a szervezetében legyen.

2010. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
64%
én a helyedben elvinném egy auravizsgálatra.. vannak köztünk olyan emberek, akik azért vannak hogy jobbá tegyék a világot, az evés másodlagos. Valószínű még nem találtátok meg egymáshoz a kulcsot, ismerek olyan mebert, aki gyakorlatilag instant kakóporon meg vitaminokon nőtt fel, és él! olvass utánna, ha valaki túlzottan szereti az édességet, szeretethiánya van, valósínűleg a gyerek úgy érzi hogy nem szereted/titek. Nem szokta kérdezni hogy "szeretsz"? Lehet ezért bünteti tudat alatt magát. hogy ő nem érdemli meg az ételt. ez a 2 dolog jutott eszembe hirtelen. remélem tudtam segíteni
2010. jan. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy szeretethiánya van, mert én is és a férjem is kimutatjuk, hogy mennyire szeretjük. Minden este összebújva olvasunk nekik mesét, együtt tanulok vele, este mindig bemegyek hozzá egy jóéjt puszira, sokat játszunk is együtt és mindennap elmesél nekünk mindent, hogy mi volt a suliban, tőlem kér tanácsot stb.

Egyébként most, hogy már 2-3 napja semmilyen megjegyzést nem teszük arra, hogy mit eszik mit nem, ma már azt mondta a húslevesre, hogy az finom és megette. Szóval lehet, hogy már túl sokat mondogattuk neki, hogy egyen és tényleg megmakacsolta magát, hogy már csak azért sem.

2010. jan. 17. 17:00
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Én örülök hogy úgy néz ki megvan a megoldás a bajotokra.

Azt kérném hogy lécci ird meg hogy működik e a dolog hosszútávon is.

2010. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Jó majd megírom, de szerintem jó pár hét kell, hogy lássam beválik e a módszer.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Ma már legalább megkóstolta a bolognait is, bár nem sokat evett belőle, de ez is valami.

2010. jan. 18. 17:31
 20/31 anonim válasza:
100%
Szia, én azt tudnám ajánlani hogy magas vitamintartalmú ételeket adjatok neki...de természetesen abból amit ő szeret. ha más nem akkor az vízbe rakjatok Vas tablettát(szerintem tudod mire gonodlok:))mivel ha valaki vas,vagy vitaminhiányos akkor természetes h legyengül és fáradékony lesz, :) ja és amúgy mennyit sportol? mert az is nagyban hozzájárul, nah és persze még azt tudom ajánlani..próbáld a másik gyerekedtől kicsit a csokit eltiltani..de persze ne nagyon és a lányodnak adj az étkezés után. :) remélem segítettem :D
2010. jan. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!