Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek? A fiaim 5 és 1...

Mit tegyek? A fiaim 5 és 1 évesek. A nagy nagyon hisztis, nem hallgat rám és van hogy elszakad a cérna és kap a fenekére. Olyankor még mérgesebb vagyok, már magamra .

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 11:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%
Pedagógus kollégának igaza van!
2010. jan. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kedves Lulu!


Lehet, hogy félreértettél, ezt nem tanítják a pedagógusoknak és nem is a pedagógusnak kell alkalmaznia ezeket a módszereket a gyerekeken, hanem magának a szülőnek. És ezt is lehet szeretettel, átérzéssel tenni. Szépen el lehet magyarázni a gyereknek, hogy miért kapja a büntetését, hogy mivel kerülheti el, és hogyha már büntetésben van, mivel vethet véget neki. Így teljesen a gyermek kezében van a döntés, hogy mit tesz, a következmények ismeretével. Ez épp olyan, mint a felnőtt büntetési rendszer. Ha lopsz a boltból, tisztában vagy vele, hogy bűn és azzal is, hogy büntetés jár érte. Ha mégis megteszed, akkor vállaltad ennek a következményeit. A hideg vizes dolgok csak nagyon drasztikus esetben kellenek, és kb olyan hatásuk van, mint egy nagy pofonnak, csak fájdalom nélkül. (azt hiszem ez így humánusabb). Hogyha egy gyerek már a hányásig hisztizi magát vagy ájulásig, valami olyan dologért, amit nem tudsz neki megadni, akkor bizony nem segít, ha szépen beszélsz hozzá. De ezt elég egyetlen egyszer megtenni, mert legközelebb már tudja, mi jön, ha hisztizik. És hogyha magától abbahagyja, mert már tudja, hogy csak akkor jöhet ki a büntetésből, utána lehet vele ugyanolyan szeretettel bánni, mint előtte, csak azzal a tudattal, hogy már tudja, hogy a hiszti nem célravezető.


Ha még most sem értesz velem egyet, akkor sincs gond, mindenki más, mindenkinek más válik be. Én egy nagyon szerető családban nőttem fel és imádom anyukámat, pedig alkalmazta a bezárást kiskoromban :) De szerencsére nem kellett túl sokszor, mert hamar tanultam. Ha te így is tudsz egy hisztimentes, erőszakmentes, kedves, illedelmes, jóindulatú gyermeket felnevelni, hát gratulálok hozzá (minden irónia nélkül), és sok sikert kívánok a továbbiakban :)

2010. jan. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

20.10

Köszönöm a válaszodat. Valóban nem tudnék hisztit kezelni, nem vagyok képzett hozzá. Csak azt gondoltam, lehet úgy nevelni, hogy el se juthassunk ide.

Most olvastam újra a Tom Sawyert, mert a FLOW témájával is foglalkozom, és csodálattal figyelem Mark Twain gondolatait a gyereknevelésről. Polly néni pálcázásai teljesen hatástalanok. Tom lelkéhez egészen más út vezet. Az író ezt nagyon is jól ismeri. Ezeken a történeteken nőttem fel.

Mégegyszer mondom, a gyerek fejével kell gondolkodni !

Minden jót kívánok neked a pályádon ! Sok mosolyt !

Lulu

2010. jan. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Egy éves múlt a fiam,és nála most kezdődik a hiszti időszaka.Még van egy évem hogy leszoktassam, és megtanítsam neki a szabályokat.Nála mondjuk még elég ha elterelem a figyelmét, vagy magamhoz ölelem és össze bújunk,de ha ez sem elég akkor kimegyünk az udvarra játszani,levegőzni....már a fenékre csapás is büntetés,megalázás,ám sok esetben mint itt is kényszer szülte megoldás.Ha meg is kell ütnöd,utána szépen el kell mondanod neki hogy szereted,de így nem lehet viselkedni.Ezzel önmagadat és a fiadat kicsit meg vígasztalod.A tisztelt pedagógus által javallott módszerek rövid távú megoldást nyújtanak,és csak azt éred el hogy félni fog tőled,de sem tisztelni,sem szeretni nem fog.Követni fogja a parancsaidat,mert félni fo hogy fájdalmat okozol neki...Kitartást,sok türelmet, és rengeteg boldog pillanatot nektek!
2010. jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Pedagógussal értek egyet :)
2010. máj. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!