Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van az, hogy ha az...

Miért van az, hogy ha az anyukánál elszakad a cérna, (kiabál a gyerekkel, vagy rácsap a fenekére) teljesen kiborul, rossz anyának érzi magát és kétségbeesik?

Figyelt kérdés
Nem gondolom, hogy egy gyereket verni kell, az nem vezet sehova, ahogyan az üvöltözés sem, de emberek vagyunk, a gyereknek is kell hozzánk alkalmazkodni, nem csak nekünk hozzá. Annak idején is elcsattant egy-egy füles, senkinek baja nem lett tőle, nem lettünk lelki nyomorékok és felnevelkedtünk. Ez álszent dolog vagy az emberi butaság, ha efféle dolgokon akadunk ki, hogy rákiabáltunk a gyerekre, vagy ráütöttünk a fenekére!
2010. jan. 7. 17:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen egyetértek veled! Csak ilyenkor veszítenek a logikájukból! Pl. amikor halálra kínozzák magukat egy kis tejért, mert azt muszáj, és bűntudatuk van, pedig a gyereknek nem lesz semmi baja. És azt is gondolom, hogy nem igaz hogy a többi stressztől van kiakadva az anyuka, és ezért az ártatlan gyereken tölti ki! Igenis sokszor a gyerek a hibás, mert rossz (ha már van olyan nagy), vagy egyszerűen csak idegesítő. Szerintem nem lesz semmi baja a gyereknek ha egyszer anyukák bevallják hogy rá is idegesek néha, nem a többi dolgot töltik ki rajta... Szerintem nem jó ez a hatalmas önfeláldozás, hogy ha nyikkan a gyerek már rohanunk, és egy percig nem sírhat mert akkor baja lesz. És bűntudatuk van ha elmennek egy évben egyszer fél napra, ha a gyereket oltják, ha kiszúrják a fülét stb. Egy csomó értelmetlen dolog miatt eszik magukat, amiktől a gyereknek nem lesz semmi baja. Az életben ezerszer durvább dolgok vannak. És ennek csak az az eredménye hogy anyuka testileg, lelkileg tönkre megy a gyerek meg egy kiskirály lesz (most jöhet a 4 gyerekes anyuka meg a többiek, de igenis sajnos sok ilyen van, sokkal több mint akik olyan szerencsések hogy megússzák).
2010. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Le leszel pontozva! :) Igazad van, tökéletesen.
2010. jan. 7. 17:17
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Én valahol egyetértek valahol nem. Nekem olyan gyerekkorom volt,amit senkinek nem kivánok,én képtelen lennék és meg is fogadtam már egészen fiatal koromban hogy nem emelek kezet a gyerekmre. Egy fülest sem adok nekik soha.Inkább ordibálok vagy kimegyek elszivok egy cigit amig lenyugszok (de szerencsére ezek is ritkák,hogy ennyire kiborulok). De ütni soha. :-( A többit osztom
2010. jan. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Hja, tudom, már megszoktam, mert próbálom nem elveszteni a józan eszem :D Amúgy engem nem ütöttek meg sosem, legfeljebb a fenekemre paskoltak.
2010. jan. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi második Neked is a hozzászólást.

Engem volt, hogy megcsaptak, életemben 2-3 alkalommal kaptam visszakézből pofont is, visszagondolva meg is érdemeltem. Nem volt semmi káros hatása rám nézve, legközelebb nem tettem azt meg, eszembe se jutott.

Az, ha valakit ütnek vágnak az más dolog...

2010. jan. 7. 17:31
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Második vagyok.Egy két pofont én is ugyérzem néha megérdemelnének de egyszerűen nem teszem meg.Tudom hogy semmi bajuk nem lenne tőle,nem lennének lelki sérültek ha okkal kapják a pofont.Csak engem ütöttek vágtak ahogy te fogalmaztál.Szerintem én bennem oylan sebeket szakitana fel ha felpofoznám a gyerekeim hogy nem élném túl.
2010. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Pont tegnap voltam ilyen helyzetben. Nagyon mérges lettem a fiamra aki 3éves és rácsaptam a fenekére (nem nagyot) de mivel nem szoktuk bántani nagyon zokon vette. Utána viszont nagyon rosszul éreztem magam. Azt éreztem hogy nagyon rossz anya vagyok és alkalmatlan a gyereknevelésre. Sajnáltam a gyerekeimet. Úgy gondolom elsősorban szép szóval kell meggyőzni a gyereket de sajnos van amikor nem használ. zerintem nem lesz maradandó lelki sérülése a gyereknek ha néha (tényleg indokolt esetben)ráütnek a fenekére.De semmiképp nem rendszeresen és nagyon fontos, hogy érezze a gyerek hogy attól mi még nagyon SZERETJÜK!
2010. jan. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A páromat igen rendszeresen verte az anyja,még egy fakanalat is eltört a fején kiskorában.Ezekre nem szivesen gondol vissza,vagy inkább haraggal.Az édesapja viszont csak egyetlen egyszer ütötte meg (6évesen tüzeskedett és kigyulladt a szőnyeg)de a pofon után azt mondta a fiának_Nem azért bántottalak mert nem szeretlek,hanem azért mert rosszat csináltál.Ez beleivódott a páromba,és nagyon nagy szeretettel és tisztelettel gondol az apukájára aki sajnos már régen meghalt.Szóval ha meg is kell ütni ,(mert néha nem használ a szép szó) utána azért lehiggadva beszélni kell a dologról a gyerekkel.Csak így van értelme....és így elkerülhető a bűntudat is.
2010. jan. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%

Azért lehet ez, mert valóban rossz anya. Mertha rossz a gyerek, az az ő nevelése, ha idegesíti a gyerek az meg az ő hibája, türelmetlensége.

DE van egy mondás, és igaz: inkább a gyerek sírjon, mit te később. Ha rossz a gyerek vagy rosszat csinál és a pofon segít akkor ki kell osztani. Én nem sokszor csaptam oda a gyerekeimnek, fel is tudnám sorolni az összes esetet, de abbahagyták azt amiért kaptak (káromkodás, harapás, verekedés, konnektorba nyúlkálás stb.) és azóta sem csinálták. Úgyhogy én azt mondom egy jól eltalált füles (fenékre verés akármi) akár hasznos is lehet.

Azt mondta az óvónéni, hogy a gyereknek meg kell értenie, hogy vannak napok, amikor türelmetlen vagy, én ilyenkor előre szólók a gyereknek, hogy fékezze magát, mert esetleg előbb eljárhat a kezem és bejött olyankor visszafogja magát.

DE egyébként gyerek pszichologusok is egyetértenek azzal, hogy nem ez a gyerekverés. Gyerekverés az, ha ok nélkül vernek valakit vagy addig amíg el nem törik a fakanál.

2010. jan. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
90%

Szia! Kérdésedben azt írod "teljesen kiborul, rossz anyának érzi magát és kétségbeesik".. ha erről is szó van, akkor ez igazából nem is olyan rossz anya. Valószínű sok teher nyomja a vállát. Nincs segítsége a gondjaiban egyedül érzi magát. Talán meg kellene kérdezni tőle, hogy szüksége van e egy kis kikapcsolódásra, segítség a ház körül. Vagy csak egyszerűen megkérdezni:- hogy van? - hogy érzed magad?

Ezek nem lehetnek az első jelek, DE JELEK. Akár depresszió is lehet..

2010. jan. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!