Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van az, hogy ha az...

Miért van az, hogy ha az anyukánál elszakad a cérna, (kiabál a gyerekkel, vagy rácsap a fenekére) teljesen kiborul, rossz anyának érzi magát és kétségbeesik?

Figyelt kérdés
Nem gondolom, hogy egy gyereket verni kell, az nem vezet sehova, ahogyan az üvöltözés sem, de emberek vagyunk, a gyereknek is kell hozzánk alkalmazkodni, nem csak nekünk hozzá. Annak idején is elcsattant egy-egy füles, senkinek baja nem lett tőle, nem lettünk lelki nyomorékok és felnevelkedtünk. Ez álszent dolog vagy az emberi butaság, ha efféle dolgokon akadunk ki, hogy rákiabáltunk a gyerekre, vagy ráütöttünk a fenekére!
2010. jan. 7. 17:00
1 2
 11/14 bucibabuci ***** válasza:
83%

Nekem is lelkifurdalásom szokott lenni, ha rákiabálok, ő meg elkezd sírni. 3 éves lány az én rosszaságom. Ha 20szor halkan elmondom hogy nem szabad, vigyázz, leesel stb, meg sem hallja. Akkor elszakad a cérna elordítom magam, mert már az idegtől nem bírok nyugodtan beszélni, akkor persze meghallja amit mondtam és szalad az apjához, hogy anya kiabál. És akkor ki a rossz megint, persze anya. Apa kiabál miért kiabálok szegény pici lányára, aki a háta mögött röhög, hogy na most anya megkapta. És anya nyeljen le mindent, mert hát a kicsikben nincs semmi "gonoszság".

Peig még sosem vertem meg, még taslit sem kapott. milyen cirkuszt csinálna akkor?

ÉS nekem ezek után még hülye fejjel lelkifuralásom van, ki érti ezt?

2010. jan. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
62%
Én se bántottam őket soha. Nem is tudnám ez biztos, még egy pofont vagy fenékre verést sem. Ha még is előfordulna biztos nagyon lelkiismeretfurdalásom lenne, de én ilyen vagyok. Vannak akik nem lelkiznek az ilyenen és vannak akik nagyon is. Én soha nem hagytam sírni őket van aki meg erre esküszik mert nem lesz baja tőle. Nem vagyunk egyformák és ezt el kell fogadni.
2010. jan. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
3gyerekem van 10,4,2 évesek a nagyfiam a napokban kapott előszőr a 10 év allatt verést.Sosem bántottam,mindíg csak ígértem,de már nem használt a számíttógép,tv,tvjáték elvonás sem semmilyen fenyegetés.Na jól elkalapáltam.Utánna persze kimentem egy cigire aztán kibőgtem magam.De leültünk beszélgetni elmondtam hogy már régóta érett ez és mindíg csak ígértem ő meg tojt a dolgokra továbbra is ha mindennap verést akar csak folytassa bátran megkaphatja.Szerencsére megértette és azt hiszem pár évig megint elég lesz a fenyegetés hogy kap egy pofont....ezzel úgy gondolom nem ártunk nekik.Néha igen is kell egy nyakleves.Na nem agyonverni meg nem mindennap,de mivel emberek vagyunk a mi türelmünk is véges sajnos.Minden alkalommal mikor leszúrom őket valamiért nekem is lelkiismeret furdalásom van de hát nevelni muszáj őket..
2010. márc. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A pofonnak semmi értelme, szerintem a fenékre érdemesebb csapni. Amúgy ez azért lehet mert sajnálja a gyerekét. A fejet viszont nem szabad ütni.
2011. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!