Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek? A fiaim 5 és 1...

Mit tegyek? A fiaim 5 és 1 évesek. A nagy nagyon hisztis, nem hallgat rám és van hogy elszakad a cérna és kap a fenekére. Olyankor még mérgesebb vagyok, már magamra .

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 11:25
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem,hogy a férjem külföldön van.
2010. jan. 5. 11:26
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mindig mi szülők vagyunk a hibásak. Ha van a védőben gyerekpszichológus vagy családsegítő ők sokat segíthetnek.

Illetve szakkönyvek.

A lényeg, hogy neked kell következetesnek lenned. Csak azért ne csináljon valamit mert téged idegesít, azért kár tiltani. Eredménytelen. Általában ez az egyik fő gond.

Gondom mivel egyedül vagy rád szakad minden, és nincs senki aki tehermentesítsen, így nem csoda ha szakad a cérna. De sajna ezt is neked kell megoldani.

Szerintem tényleg egy jó szakember a legegyszerűbb. azonnal sorolja mit-hogy és ha betartod gyorsan helyreáll a béke.

Itt a lakótalapen többen jártak hasonló cipőben és aki hagyta hogy segítsenek nem maradt el az eredménye...


kitartás

2010. jan. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A nagy most úgy érzi, kevés figyelmet kap. De ne bántsd őt a viselkedéséért. Külön vele is foglalkozz, addig, míg találtok neki egy érdekes elfoglaltságot, amivel egyedül is szívesen elvan. El fog múlni ez a nehéz időszak.

[link]

Sok humort, vidámságot vigyél a napjaidba !

2010. jan. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

És mi van akkor ha kap a fenekére? Egy gyerek se halt még bele, hogy elgatyázták. Nem vagyok híve a verésnek, sőt! Ok nélkül ne üssük a gyereket, de emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert egyszer-kétszer elvered a seggét.

Következetes legyél, de nagyon, és akkor nem lesz hiszti.

2010. jan. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

a hisztizést semmilyen körülmények között nem szabad engedni, mert pár év múlva nagyon csúnyán el tud fajulni!


De a fenekére kapott ütés semmit sem ér...sőt, úgy átlalában ütéssel, veréssel, akármilyen mértékű, nem lehet elérni semmit, vagy semmi jót. Hiszti közben észre sem veszi, fel sem veszi a gyerek, ha kap egyet. De van néhány jó módszer és egy aranyszabály, amik hatásosak lesznek, ha betartod őket:


aranyszabály: ha hisztizik valamiért, azt SOHA ne kapja meg! ha a hisztizéssel eléri, amit akar, soha nem fogod tudni leszoktatni róla.


módszerek a hiszti ellen:

-ne vedd észre, nézd levegőnek, amíg hisztizik

-gúnyold ki (hisztizz vissza látványosan, grimaszolva, hogy "nézd, ilyen csúnya vagy most")

-zárd be egy helységbe (vagy ha jó idő van, tedd kis az udvarra), és jelentsd ki, csak akkor jöhet ki/be, ha befejezte a hisztit (és ehhez tartsd is magad...ha fél napig hisztizik, akkor fél napot töltsön ott)

-öntsd szembe egy pohár hideg vízzel(lepd meg, ne fenyegetőzz vele előre)

-hidegvizes zuhany, ha már úgy érzed, semmi sem segít...ruhástól állítsd be a zuhanyzóba és engedd meg rá a vizet pár másodpercig (ugyanúgy lepd meg, ne tudjon erről előre)


ha a hisztizést abbahagyja, utána mindig csinálj úgy, mintha nem is történt volna semmi, és magyarázd el,hogyha nagyon szeretne valamit, akkor kérje szépen, és ha lehetséges az, amit kér, akkor megkapja, hogyha pedig nem, akkor sem fogja, hogyha egész álló nap hisztizik


viszont az tényleg fontos, amit előttem is írtak, hogy amikor nem hisztizik, tüntesd ki a figyelmeddel, ne hanyagold el! a kistesó körüli dolgokat csináljátok együtt, és közben folyamatosan mesélj neki,hogy mire miért van szükség, hogy mit miért csináltok, hogy a kistesó még kisbaba, és hogy ő is meg fog nőni, és akkor majd játszhatnak együtt, és hogy ő is ilyen pici volt és vele is így csináltál mindent....stb,stb.

2010. jan. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

9.28 !

A hiszti ellenes módszereidtől kiráz a hideg. Mintha egy XIX. századbeli árvaházban érezném magam. Twiszt Olivérrel jobban bántak !

A gyerek hisztijének oka van. Figyelmet akar kicsikarni és ezt meg kell kapnia. Gondoljuk magunkat az ő helyébe.

2010. jan. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

akkor te lazán elviseled majd ha a gyereked még 6-7 évesen is a földhöz veri magát a boltban a 20. csokiért? meg kell tanítani rá a gyereket, hogy nem lehet mindig ő a figyelem középpontjában, és arra is, hogy hisztivel nem lehet semmit elérni...amelyik gyerek ezt nem tanulja meg, abból lesz később kényes, hisztis liba, vagy olyan árulkodós,felvágós, elkényeztetett kölyök, akit megvernek a társai... ezek a módszerek hatásosak, és hatásosabbak, mint egy verés... de ha te tudsz jobbat, akkor megoszthatnád velem

mellesleg a gyereket sajnos nevelni is kell, mert másképp nem tanulja meg,hogy mi helyes, és mi nem...és ezt szép szóval, becézgetéssel soha nem fogod sikerre vinni, néha kell a szigor, például abban az esetben, ha hisztizik és veri magát


egy pedagógus

2010. jan. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Egek ! Ilyen pedagógusra bízzam a gyerekemet ! Szeretetről nem hallottál? Szerető odafigyelésről a gyerek igényeinek megfelelően? Nekem voltak ilyen "nevelő" tanáraim az óvodában, iskolában, még most is utálattal gondolok rájuk. Sose felejtem el nekik a hajhúzogatást meg egyebeket. Azt hittem, már nincs ilyen. A férjemnek is vannak hasonló emlékei gyerekkorból. Azt is megállapítottuk, hogy a kedves, odafigyelő, emberséges bánásmódú tanárokra szívesen emlékszünk. Sok volt ilyen is.

Az én fiam soha nem hisztizett boltban. Az érzelmi igényei mindig ki voltak elégítve. Szót fogadott, megbízott bennünk, hitt a szavunknak.

De megértem a pedagógusokat, mert ezeket a rosszul nevelt gyerekeket már nem tudják átformálni. Én is szétcsapnék köztük az első napon, ha tanár lennék...

:D

2010. jan. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
hajhúzogatás? ki beszélt itt ilyesmiről? egy ujjal se érnék a gyerekekhez, a sajátomhoz se... de az, hogy büntetésből egy helyben kell maradnia valahol, és azt is csak addig, amíg abba nem hagyja a hisztit, miért olyna középkori dolog... a víztől se lesz semmi baja (legalábbis én még nem hallottam vízallergiás gyerekről)...én is volt, hogy hisztiztem gyerekkoromban, és engem is bezárt anyukám addig, míg abba nem hagytam... és én hálával gondolok rá ezért, mert most egy elkényeztetett liba lennék, aki azt hinné, hogy minden cukormázból van... az, hogy neveled a gyerekedet, még nem jelenti azt, hogy nem szereted vagy nem adsz meg neki mindent... valószínű, hogy neked csodagyereked van, aki soha nem tesz semmi rosszat (mert ezekszerint nem kell megnevelni).... de tudod, a legtöbb gyereknek szüksége van ahhoz a fejlődéséhez, hogy terelgessék az úton... a jó dolgokat jutalmazni kell, a rosszakat büntetni (és nem fizikálisan)
2010. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

12.51 !

Lulu vagyok megint. Azt úgy tanítják a pedagógusoknak, hogy nem fizikai erőszak a váratlanul vízzel szembe öntés, a külön helyiségbe zárás vagy a ruhástól adott hideg zuhany??

Ettől dobok egy hátast !

Pár éve láttam egy kisfilmet a hírhedt romániai árvaházakról, abban volt, hogy szellemi fogyatékos kisgyerekeket büntettek meg ilyen módokon, mert nem viselkedtek rendesen. Mitől viselkedtek volna ezek a szerencsétlenek "rendesen"?

Lehet, hogy a gondozók nálunk jártak szakmai gyakorlaton, tanulmányozni a büntetési módszereinket??

Csak átérzéssel lehet gyereket nevelni, ez az én nem szakmai véleményem. Ha a gyerek bízik benned, szót fogad.

Sose neveltem az enyémet, hanem együtt éltünk és szórakoztató dolgokkal foglaltuk el magunkat. /Persze senki sem tökéletes, a fiam se, mert ma is az új csili-vili bőrzsekijében akart iskolába menni ebben a hóban télikabát helyett. De én tudom, azért, mert nem akar kilógni a sorból./

Ezt csak megjegyeztem...

2010. jan. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!