Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindig van annyi türelmetek a...

Mindig van annyi türelmetek a dackorszakban lévő gyermeketekhez, mint szeretnétek vagy néha nálatok is elszakad a "cérna"?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ÁÁÁ, dehogy van. 2,5 éves a kisfiam, néha nagyon ki tud akasztani. Alapjáraton jól kezelem/viselem. De ha nekem is rossz napom van, akkor ajaj neki:-) Akkor nehezen viselem, és legszivesebben kirohannák a világból is. Szégyen nem szégyen van hogy oda is csapok egy kicsit vagy rá kiabálok. De isten bocsássa meg nekem, emberből vagyok.
2011. jún. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mostanában nagyon türelmetlen lettem a 2 éves lányomhoz.Olyan szinten nem fogad szót,hisztizik,sikít...már nem merek vele sétálni,mert kezemet nem fogja,és simán kiszalad a kocsik elé.Egyszerűen nem hatja meg semmi.

Pedig minden reggel úgy kelek fel,hogy "ma marha nyugodt vagyok,nem hoz ki a sodromból senki".Na ezt a kisasszony már a reggelinél megcáfolja.

2011. jún. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
nálam is van cérnaszakadás :)
2011. jún. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos,hogy nem könnyű!Nekem 2 kicsim van egy 3 éves és egy egyéves.A pici rettentő hisztis, a nagy pedig nem mindig fogad szót.Olykor nálam is előfordul,hogy rájuk kiabálok(főleg ha nem aludtam a picitől éjjel),ilyenkor úgy szégyelem magam.A pici még nem is érti,hogy miért kiabálok és ilyenkor kegyetlen visításba kezd.Ekkor megfogadom,hogy legközelebb türelmesebb leszek.
2011. jún. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2 éves kisfiam ha nagyon hisztizik itthon, akkor beküldöm a hálószobába.

Általában bemegy a kiságyába, egy kicsit hisztizik még, aztán megnyugtatja magáta a cumival és a pelusával. Amikor megnyugodott, akkor kijön, és mondja is, hogy : kijöttem!

na olyankor meg lehet zabálni :) Na olyankor olyan érzésem van, mintha az egész mérgemet elfújták volna :)


Ha az utcán, játszótéren hisztizik, akkor egyszerúen beigérem neki a hazamenetelt, és erre általában abbahagyja a hisztit. Ha mégsem, akkor tényleg hazamegyünk.


Vagy elég ha büntetéssel "fenyegetem" meg. Akkor is elég gyorsan abbahagyja a hisztit.

(a büntetés 2 perc ücsörgés az ágyunk mellett)/mert csak ott nincs játéka:)/


Szóval a következetesség nagyon sokat segít, tényleg!


Bár a cérnát még így is sikerül néha elszakítania ha éppen nekem is rossz napom van és akkor sajna biza én is felemelem a hangom... :(

2011. jún. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

huuuuu! el sem hiszitek, de engem most megnyugtatott, hogy mások is hasonló viszonyban vannak a cérnával, mint én! pedig a fentieket olvasva nem is lenne igazán okom, de úgy látszik nálam vékonyabb az a bizonyos!

és bát tudjuk, hogy ez is csak egy életkori sajátosság, azért sok türelmet mindenkinek ennek túléléséhez!

2011. jún. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kutyák és macskák ***** válasza:
76%
Akit nem hoz ki a gyermeke a sodrából néha, az nem is jó szülő, mert nem törődik igazán a gyermekével, ergó nem bosszankodik. Vagy csak letagadja, hogy ő lehessen a minta szülő. Engem bizony néha rettentően kiborít a 3 fiú. 6év. 4év 1.5év. Bevált módszer nekem is a játék, esti mese megvonása vagy a büntibe ültetés. Bár a kicsivel még nincsenek gondjaim, de a nagyobbakkal annál több!
2011. jún. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bizony, hogy elszakad néha! Pár napja kezdte el azt a hisztit a lányom (3 éves), hogy éjjel mindig valami baja van, hol elkezd sírni a játékáért, hol elveszi a párnámat, most éjjel meg azon akadt ki, hogy ivás után az italát az ágy mellé akartam tenni, mégse öntsük tele az ágyat. És égtelen sírás és majdhogynem lökdös ki az ágyból, hát bizony most éjjel is elszakadt nálam a cérna. Persze szégyellem magam emiatt és baromi sz...r, de sajnos ez van, emberből vagyok.
2011. jún. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Na én is megnyugodtam most egy kicsit hogy olvastam a válaszokat. Az én kisfiam 2 éves és ő is letud vágni hisztiket, ő lefekszik a földre úgy csinál mintha sírna de közben fél szemmel azt nézi hogy mi látjuk-e hogy ő hisztizik és ha nincs közönsége akkor feláll és megy tovább :D

Nagyon rafkós kis pasi de nagyon imádom.

Nekem is már rosszul kezdődik a napom akkor van olyan hogy sajnos rákiabálok.

Ilyenkor nagyon lelkiismeret furdalásom van de főleg este mikor lefektetem és édesen alszik de előtte még agyon puszilgat és simogat :).

Végig gondolom ilyenkor a napot és hát tényleg sok türelem kell hozzájuk de nagyon szeretni valóak :D

2011. jún. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!