Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is gyakran elszakad a...

Másnál is gyakran elszakad a cérna 2 éves gyereknél?

Figyelt kérdés
Amikor ötödször mondja el nyígva , hogy hol van a malacka játéka, amire ötödször válaszolom, hogy nem találom (mert már átnéztem mindent )és hatodszorra is elnyekkenti magát, vagy amikor képtelenség mobilon beszélnem akár 2 percet akár 5-öt mert közbekiabál, úgy hogy nem hallok semmit a beszélő félből, ....szóval én igenis kiabálok vele, nem kicsit.
2011. jan. 25. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
hajaj, hát persze. Ezzel nincs semmi gond. Én is szoktam vele kiabálni. Főleg a nyekergéssel bír kiakasztani.
2011. jan. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is két éves a legkisebb, nem kicsit fárasztó néha, de én nem kiabálok vele, hanem inkább a tesókon töltöm ki... ez nagyon nem jó. Nem ordítok velük sem különösebben, hanem hozzájuk már lényegesen kevesebb a türelmem, mire hazaérnek délután a suliból. Most fogom szedni a MagneB6-ot, eldöntöttem, mert néha úgy fortyogok magamban;)Muszáj lesz.
2011. jan. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

igen.


most dobta le a fényképezőgépet a földre mert megláttam ahogy a széken állva felmászik a sz. gép asztalra és a felső polcról leegyensúlyozza. észrevettem földhöz vágta.


....................

másik: kiszedi a távirányitóból a tölthető akkut már négyet eltüntetett.. két darab kétezer ft.


szerintetek örjöng a férjem mert nincs meg? hát persze.


vááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

2011. jan. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
most nem kötekedni akarok,de biztos,hogy mindig a gyerek a hibás?biztos hogy mindig ő okoz olyan gondot,bajt aminél elszakad a cérna?biztos hogy ezek felét nem lehet megelőzni?
2011. jan. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem attól függ, miről van szó, minden eset más. De legtöbbször a szülő azért igyekszik empatikus lenni, amennyire csak lehet.
2011. jan. 25. 12:16
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Én is gyakran kiabálok 2 éves lányommal, mert nála is van olyan, hogy 20x elmondok valamit, de 21x sem hajlandó úgy csinálni. (pl az ennivalót nem rakjuk az ágyba, földre, hanem vissza a tányérba-keksznél,nasinál) Szerintem az hazudik, aki még soha sem emelte fel a hangját dackorszakban lévő gyermekére..
2011. jan. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

sajnos előfordul

elég szarul érzem utánam magam ,mert minig azon agyalok, hogy talán türelmesebbnek kellett volna lennem

szeretem a fiam, de néha kiborít.


nálunk vannak szabályok, csak asztalnál eszünk, nem piszkáljuk a tv-t és nem szedjük szét a bőrkanapét, nem homokozunk a növény földjével... ezeket be is szokta tartani.

nálam az vágja ki a biztosítékot, amikor valamit megbeszélünk, hogy nem, mondjuk 3. üveg kakaót nem kap, erre jön a hiszti és a csapkodás, felrugja a széket, lefordítja a műanyag asztalt.... és folytathatnám. ekkor elpattan az ideg és rákiabálok, egyszerűen képtelen vagyok leszoktatni erről a borogatásról.

2011. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisebbik lányom decemberben múlt 2 éves, ő nagyon ritkán húzza ki a gyufát, igazi kezesbárány. :) Újabban leginkább azzal akaszt ki, hogy minden pisilés (vagy kakilás) után leveszi magáról apelust, ám itt nem áll meg, mert a ruháitól is megszabadul. Múltkor az udvaron kezdte el magáról lehámozni az overált, akkor tudtam, hogy pisilt. Ez a vetkőzés a napi sokadik alkalommal elég kiakasztó tud lenni, ilyenkor néha kiabálok.

A nagyobbik lányomnál ennyi idősen már javában tombolt a dackorszak, ő eszméletlen hisztiket le tudott vágni. Ilyenkor berohant a szobájába és bevágta maga mögött az ajtót mint ahogy a fenőttek szokták. Pár perc múlva lenyugodott. De aztán nagyobb korára nem érte be ennyivel, visszafelesel, szemtelenkedik, na ilyenkor ki szoktam ereszteni a hangom. Leginkább este, fürdés előtt van ez, amikor is nem hajlandó rendet rakni a szobájában.

2011. jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nagyon ritkán kiabálok vele, csak indokolt esetben. pl. tegnap az apja fürdés előtt levette róla a pelenkát, kaka volt benne. ő meg mint az eszelős fogja felmászik az ágyra, már épp fordult volna a hátára. na én meg nagyon hangosan rákiabáltam (igazából reflexből), hogy sz@ros fenékkel nem mászunk az ágyba!!!!! jött le egyből mint a kisangyal. az a helyzet, hogy mivel nagyon ritkán kiabálok vele, ezért ha tényleg, akkor tudja hogy rossz fát tett a tűzre, és komolyan gondolom. amúgy akaratossága és dacossága ellenére általában fegyelmezett, pedig erősen benne vagyunk a dackorszakba, de igyekszem terelni a figylemét és észérvekkel megggyőzni. ha vmi rosszat tenne, ami veszélyes vagy tönkremenne tőle vmi, akkor arra felhívom a figyelmét, nem anynit mondok, hogy teszed le azonnal, vagy nem szabad! hanem azt mondom, hogy édeske, nem a legjobb ötlet oda felmászni, mert megbillensz, és leesel. a következményeket már ismeri, miszerint jól beveri magát, azt meg nem akarja, úgyhogy nem megy fel. vagy: édeske, ha így bánsz azzal a dologgal, akkor el fog törni, és többet nem tudjuk használni stb stb. mindig is így fegyelmeztem, hogy felhívtam a figyelmet a következményre is, így ezeket nagyon jól tudja, és tolerálja is. persze vannak hisztik nálunk is, hogyne lennének. de olyankor vagyok a legnyugodtabb, hiába tombolok épp belül, ui. látom rajta, hogy ezzel megyek a legtöbbre. ha én is kiabálok vagy durcázok amikor hisztizik, akkor már ketten hisztizünk, de nincs megoldva semmi.

ja amúgy én 10 hetes terhes vagyok, épp nagyon fáradtan, sokszor érzem magam rosszul, émelygek stb, mégis megtalálom az erőt, hogy visszafogjam magam, mert sztem ez mindkettőnk érdeke.

2011. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!