Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan mintaanyuka akinél...

Van olyan mintaanyuka akinél sosem szakad el a cérna?

Figyelt kérdés

Rossz anyának érzem magam,mert beteg volt egy hétig a fiam,idegeskedtem mert nem tudtam neki segíteni,csak azzal hoyg mindig vele volta,de mostmeg anniyra anyás lett és nem eszik pedig előtte nagy kajás volt,tudom hogy idő kell míg megjön az étvágya.De állandóan aggódom.

És rossz vagyok mert anniyra szeretnék már kikapcsolódni egy kicsit,1 éves múlt és azóta sehol nem voltam nélküle 1-2 óránál többet!Egy ismerősöm azt mondja ő sosem húzza fel maagát!Van ilyen?


2009. ápr. 13. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Olyan biztos,hogy nincs. Mindenki elfárad egyszer. Kitartás.Lassan megnőnek.
2009. ápr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Ja szerintem sem létezik "tökéletes anya"!De kitartás!
2009. ápr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a "tökéletes anya" nem azon múlik, hogy hányszor húzod fel magad!

Mondjuk nekem végtelen türelmem van, a fiam 2 éves múlt és alig volt pár alkalom, hogy sikerült felhúznia és erőteljesebben rászóltam. Gyorsan jött puszit adni és kérni, hogy ne haragudjak rá, mivel nem szoktam ilyet csinálni.

Amióta itthon vagyok Vele, eddig egyszer mentem el nélküle, mert fogászatra kellett mennem, nekem az a kikapcsolódás, ha a gyerekeimmel lehetek.

De az sem baj, az sem rossz anyaság, ha valaki távol akar lenni egy pici időre a gyerekétől, mert szüksége van rá, hogy levezesse a feszültséget vagy kicsit magára is figyeljen, aztán boldogabb anyukaként térjen vissza.


Most várjuk a harmadik babánkat.

Tehát vannak türelmesebb, nyugodtabb vérmérsékletű anyukák és vannak temperamentumosabbak.

Szerintem a jó anyaság az, mikor mindig segítesz a gyermekednek, mikor szüksége van rá. Ha feltétel nélkül szereted és tudja életed végéig, hogy Rád mindig számíthat, megbízhat benned.

Lehet, ha a gyermekeim vadócabbak lennének én is többször kapnám fel a vizet, így függ az "anyai kiborulás" a gyerek temperamentumától is.

Nem tudom mennyi idős az ismerősöd gyermeke, de ha 2 év alatt van, én magamból kiindulva, elhiszem, hogy még nem húzta fel magát.

2 gyermek és egy 6 hetes pocilakó anyukája

2009. ápr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tegnap kicsit kibőgtem magam és azóta jobban vagyok:)Szerintem most jött ki az egész hetes stressz!Én is imádok a kisfiammal sétálni ,totál kikapcsolódom.És nem is tudom miért mondtam hogy ki akarok kapcsolódni nélküle hisz mikor legelőször kerültem 1 órára távolabb a kisfiamtól végigbőgtem az egészet mert Apósom elvitte sétálni!Olyan buta az ember!

Az ismerősömnek két gyerkőce van egy 5 éves és eindgy 2.De mikor ott voltunk is ment a hiszti és az apa állította hogy anya elszokott néha "fáradni" de az anya erősen tagadta!De az ő dolguk!Nem törődöm ezután csak azzal hogy mi boldogok legyünk!És azok vagyunk !

Jó babázást mindenkinek,mi is szeretnénk kistesót mindenképp csak még azt nem tudjuk mikor!


Mégegyszer köszi

2009. ápr. 14. 10:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én havonta 1x világgá akarok menni :)!

Van egy 5 hónapos,és egy 4,5 éves kisfiam.

Gondolom mondanom sem kell,hogy a nagyobbal most több gondom van!

Én is sokszor vagyok úgy ,hogy inkább nem szólok rá már hatodszor,hanem megcsinálom magam.

Bár ez nem tudom mennyivel jobb :(!

2009. ápr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki kiakad időnként, de ez normális. Az én fiam másfél éves, és néha én is hülyét kapok, hogy tényleg tudja, hogy van amit nem szabad csinálni, de amikor nem nézek oda akkor mégis csinálja. Egy idő után az ilyenen nagyon fel tudom húzni magam, de szerintem mindenkinek van gyenge pontja, és a gyerekek igen jól megtalálják ezt. Amúgy tényleg nem árt néha kicsit "ellógni" gyerek nélkül. Lehet, hogy én furcsán működöm, de nekem nem okozott traumát gyerek nélkül elmenni olykor, én jól szoktam magam érezni, ha néha kiszabadulok kicsit.
2009. ápr. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2009. ápr. 15. 22:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!