Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valaha sokáig szoptatók:...

Valaha sokáig szoptatók: észrevettetek valami változást a gyermeketekhez való hozzáállásotokban az elválasztás után?

Figyelt kérdés
Két évig szoptattam a lányom, fél éve hagytuk abba. Lehetséges hogy a hormonális változások miatt lett a multé az az odaadó, türelmes mintaanya, aki voltam két éven át? Úgy érzem, valami kötelék megszakadt a szopizás befejeztével. Közel sem vagyok már olyan együttérző, sokkal katonásabban nevelek azóta, a sírás nem hat meg, inkább idegesít, pl. ha azért sír, mert nem akar fürdeni, fogatmosni, fésülködni vagy ilyesmi. Már nem érzem olyan egynek kettőnket, elmúlt valami varázslatos összetartozás... Pedig nem a lányom lett hisztisebb és nehezebben kezelhető. Én változtam. Nektek volt hasonló élményetek?
2011. szept. 12. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:

2 gyereket is szoptattam 2 éves korig

de én nem vettem észre h változott volna valami

sem előtte sem utána nem lettem engedékenyebb vagy szigorúbb


a kötelék is megmaradt sokat bújtak azután is hozzám

a második gyereknél már inkább megkönnyebbülés volt és felszabadultabb lettem h nem kell szopi és máshogy is ki tudja fejezni azt h kellek neki

2011. szept. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy ez lenne az ok. Most dackorszakba érkezett a gyermeked, ez így erőt próbálóbb lehet Neked, mint előtte.


Egyébként ő választotta el magát, vagy Te őt?


Nekem egyik gyerekem elválasztotta magát, a másikat én választottam el, kb. 20 hónap után mindkettőnél, és én is mindig éreztem, hogy lezárult egy korszak, de szerintem ez így jó. Aztán jön az óvoda, iskola, és majd elköltöznek. Szerintem ez az elválás első pontja. Szokni kell, az biztos... :o)

2011. szept. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én 2 évig szoptattam és én is észrevettem ezt magamon, de nem csak én vagyok türelmetlenebb, a kisfiam is önállóbb, nagyosabb, dacosabb. Ez biztosan a dackorszak miatt is van, illetve amiatt is, mert ő is nő, egyre több dolgot szeretne, feszegeti a határokat. már nem csak az öröm számára, ha hozzám bújik, hanem az is, ha mondjuk kiveszi a kést az evőeszköztartóból, mert ő akarja kenni a kenyeret... Na, ettől pl. frászt kapok és persze, hogy rászólok. 2 évesen még bújósabb volt, félénkebb, gyámoltalanabb volt, fele ennyi összetűzésünk sem volt, teljesen egymáshoz simultunk.
2011. szept. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
25 hónapig szopizott a kisfiam. Nem te változtál meg, kicsit nehéz most velük a dackorszak miatt. Nekem vannak olyan napjaim, hogy birka türelmem van a hisztijénél, másik nap meg kiszaladnék a világból is. Ez teljesen normális.
2011. szept. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én is gondoltam rá, hogy biztos a dackorszak miatt. De azt kell hogy mondjam, nem érzem úgy, hogy nehezebb volna most vele, mint régen. Régen, babaként is sírt, ha nem tetszett neki valami, most is sírással reagál a neki nem tetsző helyzetekre. Amúgy nem vészes, szerintem angyali gyerek. Csak míg régen az volt a természetes, hogy ölbe vettem, babusgattam, vigasztaltam, netán megszoptattam a nyűgösebb, elégedetlenebb hangulataiban, most egyáltalán nem arra érzek késztetést, hogy megszeretgessem amikor sír, hanem arra hogy rászóljak, elég legyen már.

De nem is csak ebben érzem a változást. Hanem ahogy rá gondolok, ahogy érzek iránta. Most is szeretem, a mindenem, persze. De már... Hogy is mondjam... Nem annyira a részem. Nem vagyunk egyek. Lehet hogy igaza volt az egyik válaszolónak: az elválás egyik szintje ez, mint később az ovi, meg az elköltözés... Emlékszem, már a hozzátáplálás megkezdése is furcsa volt nekem, hisz addig mindig arra gondoltam, testének minden egyes sejtjét az én testem építi fel: eleinte a pocimban, később a tejemen át, és most ennek vége. Persze nem éltem meg tragikusan, csak furcsa érzés volt.

2011. szept. 12. 19:55
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetes folyamat már nem csecsemő akit babusgatni kell egyre nagyobb és önálobb ha sír akkor nem rémülsz meg hogy jaj mi a baj mert már tudod kezelni a helyzeteket.
2011. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!