Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tesztek, hogy ne, ,...

Mit tesztek, hogy ne, , szakadjon el a cérna"?

Figyelt kérdés

2 éves kisfiam kezd nagyon kiborítani mostanság, dobál, hisztizik, nem fogad szót. eddig nem volt különösebb gondunk, de mostanában nagyon kezd fogyni a türelmem, úgy érzem kezd kiesni a kezemből az irányítás és emiatt egyre feszültebb vagyok.


kérlek segítsetek, ki hogy oldja meg az ilyen hullámvölgyet?

nem akarok egy házisárkánnyá változni.


2011. máj. 23. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi beültetjük a büntisarokba 2 percre ha figyelmeztetés után sem hagyja abba! Attól lehiggad...
2011. máj. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát arra gondolok, hogy ennyi idős gyereknél ez normális. és eddig ha vmi nem kívánt viselkedése volt , és nem törődtem vele akkor azt elég hamar elhagyta. úgyhogy a 20 perces hisztiket is próbálom figyelmen kívül hagyni. de nehéz úgy venni, hogy nem én rontottam el valamit, meg hogy nem azárt csinálja, hogy engem kikészítsen....én amúgy szedek magnéziumot is, nem kifejezetten erre, hanem mert 25 hetes terhes is vagyok. szóval nálunk már most a tesóféltékenység is bejátszik, előre félek hogy mi lesz itt még.....amúgy az enyém 1 hónap múlva lesz 2,5 éves.
2011. máj. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Látványosan ne végy róla tudomást ha otthon vagytok. Ha máshol (bolt stb) akkor helyezd biztonságba (beleülteted a szekérbe) és szintén ne törődj vele. Ha közönség van annál jobban csinálja. (na igen, sápítozó vén szatyrok sajnálkozása)


Viszont ha nyílt utcán akkor gázosabb a helyzet, mert ott nem hagyhatod, és veszélyes is. Olyankor én az enyém felveszem, magamhoz szorítom és belesúgom a fülébe, hogy szomorú vagyok és megyünk haza a .... helyett. (séta, játszótér, vásárlás, galambvadászat stb) Aztán szépen hazacipelem egy szó nélkül.


Általában beültetem a konyhaajtó melletti sarokba és amíg jó kislány nem lesz nem foglalkozom vele. Elég hamar abba szokta hagyni :)Bocsánatot kér, megölel, puszi és rendben vagyunk.


Vigyázni kell velük, mert olyan radaruk van, hogy az félelmetes :) Megérzik mikor kerül a kezükbe a gyeplő onnan meg aztán nehéz kordában tartani.


De hát ez a kor ezzel jár...mindig ezzel nyugtatom magam. Ha most nem bírok vele akkor mi lesz a lázadó tini korszakban, ami ugyanez csak cifrábban.


Ki kell próbálnia, hogy mit lehet, meddig mehet el, milyen korlátai vannak. Frusztrált a tiltások miatt (ezt lehetőleg minimalizálni kell akár lakásátalakítás árán is) illetve a saját korlátai (akarja de nem tudja megcsinálni) miatt. Kezelni pedig még nem tudja a helyzetet. Az utóbbi esetén javaslom a segítséget, biztatást, hogy legközelebb majd...


Esténként pedig javaslom neked a valeriana relaxot. Úgy alszol mint a bunda, nem káros, és újra harcra készen leszel másnap :)


2 éves hisztikirálynő anyukája

2011. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek a segítségeket
2011. máj. 25. 11:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!