Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy neveljem a hisztis,...

Hogy neveljem a hisztis, akaratos 3 éves fiam?

Figyelt kérdés
Egész pici koratol akaratos,ontudatos, de ahogy no egyre jobban ohajtja ervenyre juttatni az akaratat. De neha, vagyis sokszor tehetetlen vagyok mert visszafelesel, azt mondja utallak anya,buta vagy, ha merges vagy nem sikerul valami akkor orjong,elkezdi szetdobalni amivel jatszott meg ami az utjaba kerul. Soha semmi nem jo neki, mindig mast akar mint ami van,olyan hangon nyavog hogy a hajamat tepem tole!!! Probaltam szepen, olelessel,lefogtam,megnyugtatni probaltam,kiabaltam,elvertem,hideg zuhanyt a fejere,semmi nem er celt.Ha elkapja az otperc akkor elmebeteg,ha megnyugszik meg edes tunderi kisfiu. Van valami okosito konyv ilyen gyerekekhez? Egy-egy kattant felorajaban mar banom h megszultem. Szeretem meg minden, de nem o van egyedul a vilagon, van egy nagyobb tesoja, ot szinte teljesen elhanyagoltam miota a kicsi megszuletett,mert minden eromet a kicsi veszi el. El vagyok keseredve,nevelesileg meg mar otletem sincs. A nagylanyom normalis,tok jol tudtam nevelni.
2014. febr. 27. 10:00
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
0%
Kérdező, te hallod magad? Érzed, hogy miylen gáz, amikor a fiadról beszélsz? ÉS AZT TUDOD, HOGY A GYERMEKBÁNTALMAZÁS BŰNCSELEKMÉNY? AKÁR 5 ÉVET IS KAPHATSZ ÉRTE. MEGÉRDEMELNÉD. Fel sem merül benned, hogy TE rontottál el valamit? Hogy TE vagy az oka a gyereked "nem normális " viselkedésének? Tudod, TE/ TI mutattok példát a saját viselkedésetekkel. Mert egy gyerek ugyan hoz magával valamilyen habitust, de az a személyiségének a 30%-a...a többi a környezeten, a nevelésen múlik. Nem szólal meg a vészcsengő, hogy a 4-szer - 5-ször nehezebb vagy a Kicsinél és mennyire nem fair megütni? Mert ő gyerek! A TE gyereked! A TE FELEŐSSÉGED! Nincs meg fejben, hogy totálisn ki van neked szolgáltatva testileg, lelkileg??!! Kapj észbe és szedd össze magad. A fiad nagyon tiszta tükröt mutat neked csak be kéne nézni, őszintén. Sajnállak. Én pont ilyen szülők mellett nőttem fel. Pokolian nehéz elfelejteni, feldolgozni azt a sok kínt és bántalmat, amit tőlük kaptam. Nem is érzek semmit irántuk a szánalmon kívül már...igyekszem magam és a gyerekem is biztonságos távolságban tudni tőlük. Ha nem vigyázol, a gyereked végleg megútál, jönnek a pótszerek - alkohol, drog, étel - hogy azzal kompenzálja a meg nem kapott szeretetet illetve tompítsa a "fegyelemzésed" által okozott lelki sebek fájdalmát. Én pontosan tudom, hogy milyen nehéz kimászni ebből felnőtt fejjel...Fordulj szakemberhez, mielőtt késő lesz. Reméelm, leszel akkor is olyan tökös! Olyan bátor! Ha már egy kisgyereket képes voltál megverni, hideg vízzel lezuhanyozni, a lelkét nyomorítani; de vigyázz, mert ezt egyszer vissza fogod kapni a gyerekedtől. Szánlak...Biztos, hogy sokaknál kiveri a kommentem a biztosítékot, de nem igazán érdekel. Mert én pontosan tudom, hogy mit érez a szerencsétlen gyereked. A szemforgatók meg nem tudják. KAPJ ÉSZBE!!!
2014. márc. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Uristen,neked tenyleg nagyon nehez gyerekkorod lehetett!!!Es kikerem magamnak ezt a hangnemet es ezt a ragalmazast. Nem utom,verem,nem nyomoritom a lelket. Inkabb o az enyemet. A masik gyerekem teljesen normalis pedig vele sem csinaltam maskepp,csak o konnyebb eset volt. Szerintem a szulok 99%a utotte mar meg a gyereket,nos es nem a kekre zoldre,jol megadom veresre gondolok,atyaeg!!! De neha kell h tudja a piros tilos. Teged viszont kekre zoldre veresre vertek,molesztaltak is szerintem mert ahogy irsz az nem teljesen ep. Reszemrol ezt a kommunikaciot le is zartam.
2014. márc. 2. 21:54
 13/21 anonim válasza:
0%
Nem kell ahhoz kékre-zöldre verni egy gyereket, hogy megnyomoríts a lelkét. Borzasztó olvasni, ahogy a gyerekdről beszélsz. Szerintem meg ez nem ép! Én is kikérhetném magamnak, hogy sértegetsz, de nem teszem, mert szándékosan nem moderáltem magam a válaszadásnál. Normális esetben nem esik nehezemre, de most kiverted az összes biztosítékomat. Te is rögtön a gyerekre hárítasz mindent, miszerint ő nem normális, vele van a baj. Az persze meg sem fordul a fejedben, hogy NEKED kéne magadba nézned, NEKED kéne változtatnod. Hogy várod a gyerekedtől hogy "rendesen" viselkedjen, ha nem adsz neki biztonságot, megbízható környezetet, szeretet?! Így nem fog változni semmit. Persze, tagadni egyszerű, aztán majd jön a nyavalygás...Sajnállak, hogy ennyire nem becsülöd magad és a gyereked. De az önreflexióhoz, a kemény önismereti munkához bátorság kell, kitartás és akarat. Neked nincs, ezek szerint...Az pedig, hogy nem ütünk meg gyereket - meg senkit sem - MINDENKIRE vonatkozik. Demnach a szülők 99 %-as büntethető a bántalmazásért. Számomra, erre nincs bocsánat. De lásd, jót akarok, íme néhány könyv, amit érdemes elolvasni: Rambala Éva: Az erőszakmentes kommunikáció alajai / Gordon: Taníts a gyermekedet (ön)fegyelemre és a P.E.T. -a szülői eredményesség tanulása, Steve Biddulph:Hogyan neveljük a fiúkat? / Jesper Juul: A működő család. Sok sikert!
2014. márc. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Sajnalom h teged igy tonkre tettek, es ha melyebben magadba es a multadbe nezel, te is tudod h veled brutalis modon bantak erzelmileg fizikailag es en meg a kozeleben se jarok csak valakin le kell vezesd a feszultseged. Azt hiszem nem en vagyok az egyetlen aki racsapott mar a gyereke kezere,fenekere,sot en bosegesen tobbet kaptam a szuleimtol mint amit az en gyerekeim kapnak es nem lettem lelki nyomoronc. Szeretem a gyerekeimet, a legeslegjobbat akarom nekik. Azer vagyok rossz meg szar anya mert ha orjong lallitom? Talan nem mindig a legjobb modszerekkel mrthogy sajnos meg en sem vagyok tokeletes,de ezt az elotted szolok intelligens es kulturalt felnott nok modjara tudtak kifejezni veled ellentetben.. Igen, szar anya vagyok,mert a gyerekeimnek nincsenek fegyveres jatekaik, nem hagyom hogy egymast bantsak,nem nezhetnek tv-tcsak es kizarolag normalis es epito jellegumeseket.. mert napjaban sokszor elmondom hogy mennyire szeretem oket, a lanyom az egyik legjobb tanulo az osztalyban mert torodok es foglalkozok vele. Mert a fiam mindig elmondja h nagyon szeretlek anya es a lanyom is h te vagy a legjobb anyuka a vilagon. Igen,neha kapnak egyet-egyet, de pontosan tudjakmiert, ugyanis oriasi kulonbsegvan akozotth valaki terrorizalja a gyereket akar testileg akar lelkileg mert nem akarta,mert ittas,mert drogos,mert nem szereti.es akozott aki szereti a gyereket csak neha tehetetlensegbol racsap, vagy ezt latja indokoltnak h megvedje v ertesere adja mit lehet es mit nem. Talan nem a legjobb megoldas de sokszor bizony megoldas.
2014. márc. 3. 15:41
 15/21 Snapette ***** válasza:

Kedves Kérdező


Visszatérve a kérdésedre:

Igen, a rettenetesen akaratos gyerekektől néha falnak mennek a szülők, de azért kitartás, mert ez az élesen dacos korszak sem tart örökké. Nálunk volt egy csúcsosodása, pár hetet tartott, aztán kicsit rendeződött, vagyis megmaradt az akaratosság és a dac, de azért nem vitte a végletekig. Ez persze nem azt jelenti, hogy te csak várj, és ne csinálj semmit.

Mondod, hogy okos fiad van, sok mindent megért, hát akkor beszélj. Ami nálam bevált pl., hogy felemeltem a hangom kissé, és közöltem vele, hogy nem vagyok hajlandó hallgatni a nyöszörgését vagy hisztijét, mikor az égvilágon semmi baj nincs, és ha nyöszörögni akar, akkor nyomás a szobájába, és ott csinálja. Volt olyan, hogy betettem a szobájába, és rácsuktam az ajtót. Az egyik legjobb módszer tényleg az, ha egyszerűen nem veszed figyelembe. Szólj neki, hogy amíg nem hajlandó normálisan beszélni veled, addig te nem figyelsz oda rá, és fogj neki valamit csinálni vagy olvasni, bármit, amiből látszik, hogy te most egyáltalán nem foglalkozol vele.

Arra meg, hogy "utállak anya" meg lehet kérdezni, hogy szeretné-e, ha anya is utálná őt, és kiabálna vele és ordítana neki? Esetleg el is lehet játszani neki, előzetesen szólva, hogy "tudod milyen lenne, ha anya is utálna téged?" Én egyszer megcsináltam egy nagy hisztinél. Az én lányom ugyan nem mondott ilyet, de ordított és csapta valamiért földhöz magát, és megkérdeztem, hogy milyen lenne, ha anyu is hisztizne és ordítana, és mondtam, hogy megmutatom, és meg is mutattam. Úgy ledöbbent, hogy azonnal abbahagyta, majd megjegyezte, hogy "te ne hisztizzél".

A lényeg mindig az, hogy zökkentsd ki, és akkor máris lehet beszélni, máris lehet egyezkedni, vagy szóbaállni.

Az igazság az, hogy minél nagyobb jelentőséget tulajdonítasz a hisztijének, és minél inkább próbálod lecsillapítani annál jobban belelovallja magát, mert látja, hogy hatást vált ki vele. Ha még eszembe jut valami, leírom.

2014. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
0%
Mégegyszer leírom, hogy mindenki megértse: a GYERMEKBÁNTALMAZÁS BŰNCSELEKMÉNY! Mindegy, hogy mi az indíték, mindegy, hogy a szomszéd is...Pont. Nevelni jó példával, türelemmel és szerettel kell. Akkoris, ha nehéz. De mivel te is kaptál gyermekkorodban, elfogadottnak tartod. Legyen, a következményekkel úgyis neked kell együtt élned.
2014. márc. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Koszonom a normalis valaszokat, igyekeztem is kibrobalni amiket nem probaltam eddig. Van hogy muszaj reagalnom, mert kulonben szetszedne a szobat is meg duheben a testveret csapkodja kemeny targyakkal,azt mar csak nem hagyom. Ha csak magaban hisztizik akkor hagyom,multkor is mikor kantalt h ki akar menni....abba is hagyta. A bolcsis nenik is mondtak h jol tettem h bevittem es hagytam magara a hisztijevel. Hivtam a nevelesi tanacsadot,felvettek az adatokat,majd hivnak aprilis korul es felmerik, legalabb megtudom hogy van e kenyszerbetegsege vagy csak ilyen habitus es kovetkezetesseggel kordaban tarthato.
2014. márc. 5. 12:06
 18/21 anonim ***** válasza:
Szia!Most találtam meg a kérdésed és hát hasonló a helyzet nálunk is.:(Érdekel,hogy mit mondtak a tanácsadóban és hogy sikerült e találnod valamit erre a hisztire?
2014. jún. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Mult heten hivtak a nevelesi tanacsadoba,jo sokara,februarban telefonaltam. Ma kellett volna mennem a gyerekkel,de felszurtak a fulet,igy majd kerek uj idopontot jovohetre. A no mindent szepen felirt,kikerdezett meg a terhessegrol is,megnyugtatott h segitenek,hogy hogy kell kezelni a gyereket, mert nem atlag gyerek. Olyan kerdesei vannak ennek ellenere,hogy lehidalok,pl hogy gyogyul be a seb? Vagy honnan no ki a szor? Egyszeru valasszal nem elegedett meg.

Amugy minden foglalkozas 45 perces lesz,felmerik,helyzetbe hozzak,ugy is. Marmint feladatokat kap,ami neki csak jateknak tunik majd. Normalis felnottet akarok belole,legyen igazi ferfi,ne egy idegbeteg,labilis ember, es szerintem ha az ember latja h vmi nem okes a gyerekkel,idoben kell elvinni,nem 6. Osztalyban kapodni,hogy uristen van valami. Remelem sikerul megoldani,irok majd ide ha voltunk,masok is tanuljanak belole akiknek hasonlo problemajuk van. :)

2014. jún. 6. 11:49
 20/21 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszod :)

Remélem sikerül megoldani a problémát.

2014. jún. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!