Nehezen kezelhető, komoly magatartási problémákkal küzdő, akaratos, provokatív gyermekkel mit lehet kezdeni?
Mit lehet kezdeni egy olyan gyerekkel,akinél hasztalan minden.
Ha szépen van mondva neki,ha csúnyán,ha kiabálva,stb.,egyszerűen semmi nem használ.Nagy ívbe tesz arra, hogy mit mond neki a felnőtt ,akár szülő,akár tanár.
Néha próbál viselkedni,de látszik hogy ez neki nagyon megerőltető.
Hiába van vele minden megbeszélve oda vissza a legapróbb részletekig, egyszerűen legközelebb megint úgy csinálja ahogy nem kellene.
pl.a törölköződ szépen megigazítva rakd a helyére,nem legyűrve.persze hogy legyűrve fogja lerakni.
hagyd békén az osztálytársaidat,ne piszkáld,ne legyél velük rosszindulatú....max 1 hétig bírja hogy ne csináljon valamit.
Előbb üt,odacsap,aztán gondolkozik,hogy ezt lehet nem kellett volna.
Életkora egyjegyű szám,tehát alsós,de van egy halom egyese,fekete pontja,osztályfőnökije,számtalan szóbeli figyelmeztetés.Magatartása jóindulattal hármas.
A házi feladatokat nem csinálja meg,ha anya kérdezi ,nincs,már megcsináltuk a suliban,nincs szorgalmi sem.Mutasd meg, nem tudja,ott hagyta a suliban.és persze másnap jön hogy fekete pontot kapott a hiányzó házi miatt.
Jó, holnap hozz haza minden könyvedet.Persze a harmadik nap már nem hozza.
Volt,hogy a felmérést üresen adta be,pedig jó képességű gyerek,a bizonyítványa: 3 négyese, a többi ötös.Ami nehezen megy neki,gyakorolva van vele.
Semmi nem használ.Negyedikig egy tanár viszi őket,hatalmas birka türelme volt,de már ő is azt mondja,hogy már nem ad neki figyelmeztetőt,semmit mert felesleges,hasztalan.
Rendszeresen járt pszichológushoz is az se használt.
Az édesanyja pedig már úgy érzi,hogy "nem szereti", belefáradt,hiszen mindig csak szégyenkezni kell miatta.
De nem akar így érezni,rettenetese lelkiismeretfurdalása van ez miatt,szeretni akarja.
Mindent 20x kell neki elmondani,társaságban is ha rá van szólva, hogy légy szíves fejezd be,egyik fülén be,a másikon ki,folyton provokálja magát,mindig mindennek róla kell szólnia.
Nagyon fárasztó.
Nem a szülők kedvence. (baráti társaságban, osztályban lévő gyerekek szülei értendő ezalatt)
Nevelési Tanácsadó vagy gyermekpszichiátriai kivizsgálás. Szülő tréning, családterápia...
Csak el ne higgye a szülő, hogy a gyereke szándékosan ilyen. A siketre nem haragszunk, amiért nem érti amit mondunk, a vakra se, ha nekünk jön, a szerencsétlen figyelemzavaros, hiperaktív kölyöktől meg elvárnánk, hogy viselkedjen normálisan. Nem tud. Illetve tud, rövid ideig, akkora erőfeszítéssel, amire kevés felnőtt volna hajlandó. És sok esetben ezt a környezet észre se veszi, nem méltányolja, hiszen ez a minimum, amit elvárunk egy gyerektől.
Vigye vissza a szülő a pszichológushoz, illetve egyenesen gyermekpszichiáterhez is fordulhat a gondjával.
Egyetértve az előzőekkel fontos lenne a pontos diagnózis, hogy MIÉRT viselkedik így? Azért, mert valami idegrendszeri rendellenesség van (Pl ADHD, autizmus, indulatkontroll zavar, tanulási zavar stb)
Vagy érzelmi problémák vannak a háttérben? (gyermekkori szorongás depresszió gyakran okoz agresszív magatartást)
Vagy valamilyen környezeti probléma van? (családi kapcsolati gondok, iskolai szorongás)
Keressetek fel mind pszichiáter, mint klinikai pszichológust. A legjobb, ha bejelnetkeztek a Heim Pál gyermekpszichiátriára kivizsgálásra. Ott megnézi orvos és pszichológus, sőt gyógypedagógus is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!