Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nő az autizmussal élők...

Miért nő az autizmussal élők emberek száma ilyen elképesztő mértékben?

Figyelt kérdés
A kérdésem inkább csak elméleti, mert ha jól tudom ezt még a szakemberek sem tudják, de az adatok döbbenetesek. A tágabb családi körben is van egy autista kisfiú. A nagymamája mondta, hogy nekik azt mondták, hogy ha nem tudják ezt a folyamatot megállítani, 2050-re minden 3. gyerek autista lesz!!

2013. jan. 12. 14:01
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlom Dr. Natasha Campbell: GAP-szindróma c. könyvét!

Egy kis ízelítő:

http://www.youtube.com/watch?v=I1_5mADvZbs

Az ő kisfia is autizmussal küzdött, és rajta kívül is rengeteg embert kezelt sikeresen csupán az étrend megváltoztatásával.

2014. júl. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
100%

Előző: Az a fő probléma, hogy amikor klinikai vizsgálatokra kerül a sor, akkor nem sikerül igazolni ezt a GAP (és egyéb diéta) témát.

Az, aki itt nálunk szerette volna ezt terjeszteni, szintén vezetett egy kísérletet (a Heim Pál kórházban), de nem hozott eredményt.


A neten meg csak azok írnak, akik esetleg tapasztalnak valami kis változást - akiknek nem jön be, azok ezt is kudarcként élik meg, és nem dicsekszenek vele, hogy ez sem segített...

Egyébként az autisták az idővel, maguktól is sokat változnak, fejlődnek! Legalábbis sokan közülük.


Az a helyzet, hogy ha sikerül eladni néhány könyvet, tartani néhány belépős előadást, eladni pár DVD-t, esetleg bevezetni pár diétás terméket, vitamint stb, bizony az is komoly pénzeket hoz a kasszába - főleg egy olyan nagy országban, mint az Egyesült Államok.

:)

2014. júl. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
Rengeteg írás van, ami ingyen is elérhető, a diéta lényegéről pár kattintással meg lehet tudni a fontos információkat, pl itt: [link] Sok esetben már csupán a glutén és a tej elhagyása is csodálatos eredményt hoz, munkámból kifolyólag számos embernél tapasztaltam ezt. Másoknak ennél szigorúbb étrendi megszorításokra van szükség. Rengeteg olyan kutatás elérhető, ami bizonyítja az étrend és Natasha Campbell logikájának helyességét. Én úgy gondolom, mindentől függetlenül megéri egy esélyt adni az étrendnek -mert mi van, ha az adott esetben is ez a megoldás? Mit veszíthet az ember? Viszont mit nyerhet!! :) Egyébként én a könyvet olvasva nem azt éreztem, hogy egy pénzhajhász némber, hanem hogy egy csodálatos, az embereknek segíteni akaró édesanya írta, gondoskodással, szeretettel.
2014. szept. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 Sz.Tünde válasza:

Van aki szerint,könyebben-gyorsabban ällitanak ki a szakemberek AUTIZMUS diagnozist valakire, azert van "ennyire?" emelkedöben az autistäk szäma. Az en velemenyem az, hogy ahol több a kötelezö oltäs, ott több az erre a betegsegre diagnozist muszäj felällito "szakember" is, kenyszerüsegböl.Ott, ahol kevesebb a kenyszerü oltäs, ott kevesebb az autista gyermek, es nyilvänvaloan a diagnosztäzälo szakember is.Nekem autista kisfiam van, aki nem született autistänak.Szilärd meggyözödesem, hogy oltäs vältotta ki az ällapotät.Csalädunkban, rokonnäl, szinten oltäst követöäen (1 hettel) inzulinfüggö cukorbetegseg alakult ki.Szämomra nem kerdes, ki es mi felelös az autizmus, es mäs sulyos autoimmun betegsegek kialakuläsäert.En mär nem elek ebben az orszägban, ahol szändekosan nyomoritanak meg egeszseges gyermekeket. De verzik a szivem, honfitärsaim megcsonkitott gyermekeiert.Elöbb mondok le a hazämrol, mint a gyermekeimröl.Milyen haza az, ahol rendörseggel meg penzbirsäggal fenyegetnek, ha nem vagy kesz feläldozni gyermekedet a haszonlesö nepirtok oltärän.En nem birtam volna ki meg több äldozatot.

Hianyzik az otthonom, de elsösorban anya vagyok.Sajnälom a nemzetemet.

2015. febr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Japánban nem oltottak - bizonyos vidékek fejletlensége miatt. Nos, ugyanannyi volt az autizmussal diagnosztizáltak aránya, mint máshol!


„Andrew Wakefield tanulmánya az MMR oltás és az autizmus állítólagos ok-okozati kapcsolatáról 1998-ban jelent meg a Lancet tudományos folyólapban. A megjelenését követő években más kutatóknak nem sikerült bizonyítani az állításait. A tanulmányt jegyző 13 szerző közül 2004-ben 10 visszavonta azt, amikor kiderült, hogy Wakefield olyan ügyvédektől fogadott el pénzt, akik a kombinált oltáshoz használt vakcinákat gyártó gyógyszercégek beperelésén dolgoztak.


2010-ben a Lancet is visszavonta a cikket[3]. A British Medical Journal (BMJ) folyóirat az adatok alapos elemzését követően 2011-ben szerkesztőségi állásfoglalásban[4] tudományos csalásnak minősítette Wakefield eredményeit.”

[link]


Enyhébb eseteket is ki tudnak szűrni, fejlődött a diagnosztika. Nem is biztos, hogy egy gyermekként diagnosztizált - és lemaradásokkal küzdő embernek felnőttként bármilyen hátránya lesz (ettől még enyhén érintett autista marad)!

2015. febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!