Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen büntetést érdemelne...

Milyen büntetést érdemelne egy 10 éves fiu aki elment focizni és este 10 után jött haza? Megverni nem akarom de nem birok már vele

Figyelt kérdés
2009. aug. 22. 11:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem érdemes lenne megkérdezni a gyereket hogy miért késett.Meg volt szabva hogy meddig maradhat?Ha nem akkor meg honnan tudná hogy meddig maradhat?A verés nem meg oldás,én inkább meg magyarázom az indokaimat a gyerekeimnek,(15-6)és ha késnek megbüntetem azzal hogy nem engedem el következő alkalommal.Ez bevált mindig,csak be kell tartani.Legjobb módszer a büntetés,el tiltás attól amit szeret,persze meg kell magyarázni hogy miért kapta a büntit,és hogy mindig ez történik ha nem fogad szót.
2009. aug. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem házimunkával büntetni nem túl jó ötlet, mert így az rögzül benne, hogy a munka olyan dolog, amit akkor kell csinálnia, ha rossz fát tett a tűzre. Az eltiltás viszont jó ötlet, nálunk bevált. Ja, és feltétlenül ülj le vele megbeszélni, hogy nem azért kell korán hazaérnie, hogy kevesebb időt tölthessen a barátaival, hanem a saját érdekében (éjjel veszélyes gyerekeknek az utcán mászkálni, korán le kell feküdnie, mert több alvásra van szüksége, mint egy felnőttnek, stb)!
2009. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
59%
szerintem ne üsd meg, jól érezte magát, azért maradt ott biztos. miért kéne az első ilyen alkalommal felpofozni? mondd el neki világosan mégegyszer a szabályokat, aztán ha megszegi megint, akkor.
2009. szept. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
71%
Engem kiporoltak volna a szüleim, és bizony jogosan tették volna. Kaptam is pofonokat hasonló esetben annak idején, és megérdemeltem, mert ők a szüleim akiknek szót kell fogadni. Mellesleg semmi keresnivalója egy 10 éves kisfiúnak késő este az utcán, pláne a mai világban. Nem vagyok az ütés meg az erőszak híve a neveléssel kapcsolatban, de nem biztos, hogy minden esetben az a megoldás, hogy gyönyörűen elmagyarázzuk a drágának, hogy amit csinált az rossz, mert legközelebb is az éjszaka közepén fog hazaesni, mivel úgyis csak egy kis beszélgetés lesz a következménye. A saját érdekében én megütöttem volna. Ki tudja, ha legközelebb hajnali 2-ig érzi jól magát, akkor addig marad, aztán majd elrabolja valaki amikor hazafelé bóklászik?
2009. nov. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%

Hát ez nagyon függ attól, hogy amúgy milyen gyerek, és milyen emberek között maradozik ki.

Nekem van olyan 10 éves ismerősöm, aki 6-ra jár haza, labdázik, focizik, játszik, mint egy rendes gyerek ilyen korban. Nála jó lehet esetleg a beszélgetés.

De van olyan is, aki 10 évesen piál, füvezik, cigizik a haverokkal. Na itt vajmi keveset használ.

2009. nov. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ne engedd ki focizni, vagy állítsd sarokba.
2011. jún. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Inkább abba gondolj bele hogy miért jobb a társasága annak akivel focizik mint a tiéd. Talán az megérti, odefigyel rá stb. Kérdezd meg mi az ő álláspontja, és hogy ő hogyan látja a dolgokat. Egy ember nem magántulajdon.
2012. márc. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!