Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen büntetést érdemelne...

Milyen büntetést érdemelne egy 10 éves fiu aki elment focizni és este 10 után jött haza? Megverni nem akarom de nem birok már vele

Figyelt kérdés
2009. aug. 22. 11:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%

Vedd meg neki a legújabb videójáték, mutasd meg neki, és kezdj el vele te játszani, úgy hogy ő is látja, de neki nem engeded.

Jobb a hatás, ha mondjuk számítógépes játékot veszel, és telepítésnél véletlen megcsúszna a kezed, és letörölnéd a zenéit, és a tieidet raknád fel. Mozartra véres játékkal játszani érdekes, a gyereked pedig belefog őrülni.

Vannak még ilyen kis praktikáim.

Pl elmegyünk moziba de ő itthon marad a tesói meg áradoznak, hogy milyen tuti filmre vittek apuék. A szoba fogság akkor hatásos, ha érzi, hogy kimarad valamiből, illetve ha nincs szórakoztató elektronika a szobájában, könyv, ha lehet tankönyv, vagy kötelező olvasmány viszont sok. Képregényt, és más egyéb szórakozási lehetőségeket is el kell takarítani olyankor a szobából. 2-3 ilyen nap/alkalom és egyből időre ér haza.

2009. aug. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

pl ma nem mehet ki focizni. Vagy eltiltás meghatározott időre tv-től, számítógéptől, kötelező házimunkavégzés.

Ezek csak ötletek, valami olyantól kell megvonni mondjuk egy hétre, vagy pár napra amit szeret csinálni, és tényleg bántja majd, hogy nem érte meg addig kimaradni.

2009. aug. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat.számitogéptöl eltiltottam és befogtam kicsit házimunkára.nem tetszett neki:)
2009. aug. 22. 16:44
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

A megvonástól meg ilyesmiktől csak lázadozni fog a gyerek, és még nagyobb baj lesz.

Inkább menj el szépen érte, amikor focizik, menj oda hozzá, puszild meg a kis buksiját, és kézenfogva menjetek haza. Nah, annyira égni fog a feje, hogy legközeleb tuti időben ér haza, ha nem akarja, hogy ez az "anyucihazakísér" dolog megismétlődjön.

2009. aug. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%

Jó szülő lehetsz ha felmerült a verés lehetősége. A "hopp, a telepítés helyett letöröltem a zenéidet" pedig nem fog bejönni, nem egy kattintás.


12/F

2009. aug. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

az első amit írt az inkább bunkóság, parasztság (folytathatnám), amit csak egy nem norm szülő képes megtenni. és nem értem miért hagyja véres játékkal játszani a gyerekeket? nem hallott még róla, hogy ettől lesznek agresszívak? remélem csak az anyjukkal...

utolsónak: a verést azért írta oda, hogy ne azt tanácsolják neki egypáran, hogy üsd amíg mozog, stb... mint más kérdéseknél

sztem elég ha 2 napig egy órával elöbb le kell feküdnie, vagy most aktuális lehet, neki kell bekötnie a füzeteket, takarítania kell, vagy rendet kell rakni a szobában, ami amúgy is jól jön sulikezdésre. Vagy pár kedvenc szgépes játékot vegyél el tőle. De ne csak 1 napra, hanem 2-3 napra! A kézenfogva hazahozás is nagyon jó ötlet :)

2009. aug. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
olsonak köszönöm. 12 éves fiunak üzenem hogy attol hogy esetleg kap egy gyerek egy nyaklevest attol még nem rossz szülö valaki.nem mindig csak a szülö hibás.én nem bántom a gyerekeimet de nem szabad hagyni hogy egy 10 éves gyerek azt csináljon amit akar
2009. aug. 24. 10:58
 8/17 anonim ***** válasza:
46%

Kedves kérdező! Nálam a verés nem egy ütést, vagy egy pofont jelent, hanem tényleg sok ütéses verést. Nem azt mondtam, hogy mindent engedj neki. A pofon jó ötlet, támogatom. de akkor fogalmazz máshogy. Pl.: Milyen büntetést érdemelne egy 10 éves fiú, aki elment focizni és este 10 után jött haza? Felpofozni nem akarom, de nem bírok már vele.


Ui.: Te is voltál 10 éves.

2009. aug. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
kedves utolso! köszönöm a kioktatást még jo hogy elötted páran értették amit irtam és nem okozott nekik gondot a fogalmázásom.
2009. aug. 25. 18:28
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
a lényeg, hogy olyas valamit kelljen csinálnia, amit nem szeret. és amit szeret, azt egyértelműen, határozottan tiltsd meg neki....
2009. aug. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!