Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Berúgott a 12 éves gyerekem...

Berúgott a 12 éves gyerekem aztán jött a többi baj. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Elment a térre játszani, és ott valamelyik gyerek otthonról vitt házi pálinkát,csak nem jött haza időbe és elindultam keresni,mire az egyik ismerősöm szól,h itt a fiam,de annyira részeg,h nincs magánál. Az apjától nagyon kikapott, és utána bevittük a körháza ott egy gyomormosás várta. Nem tudom,h mi lett vele,a jegyei romlanak,szemtelen, elkezdett cigizni....stb.

Hiába beszélgetek vele,nagyon szűkszavú,sosincs lecke,ellenörző,nem jár suliba....

Mit tegyünk???


2012. szept. 17. 19:24
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Annyival egészíteném ki az előttem szólókat, hogy tudassátok a gyerekkel, hogy Ti értékelitek és szeretitek,akkor is ha rossz dolgokat művel, amivel nem értetek egyet. A tetteit ne azonosítsátok vele, és ezt fejezzétek ki.

Az emberek, főleg a gyerekek, mások de főleg a szüleik véleményére alapozzák a saját maguk értékelését. Magyarul: Ha sokat mondod, érezteted a gyerekkel hogy ő rossz,buta,stb., akkor az lesz, mert elhiszi neked és másoknak. Ugyanez a jóval,ha sokat mondod neki hogy jó, jóvá válik.

Persze ez le van egyszerűsítve, de az élet sokszor egyszerűbb mint néha éljük.

Főleg azért kell nektek sokat szeretni,dicsérni hogy kompenzálni tudjátok pl. az átok osztályfőnököt. Kitartás!

2012. szept. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Evelin! Tegnap éjszaka segítettem megírni a fogalmazást,mert azért nagy 5-ös jár :),meg minden este elmondom neki,h mennyire szeretem,addig nem alszok el amíg haza nem jön, és szép álmokat kívánok neki. Mert sajnos akkor jön haza,amikor a kedve tartja.Minden reggel hajnali 3-kor kelek,elkészítem neki a reggelit,levelet írok neki, késő este jövök haza, 5-6 fele,vacsit készítek, vezetem a háztartást,utána várom,h haza jöjjön.
2012. szept. 20. 12:27
 33/39 anonim ***** válasza:
A következő javaslat egy régi nevelő tanács ami Magyarországon nem is volt szokás soha.Egy vele egy idős lányt kell vele megismertetni. A lány szöges ellentéte a srácnak. Jó tanuló tiszteli a nála idősebbeket ... Ez azért lenne megoldás mert a lány ugyanannyi idős és ugyanazt éli át ás tudhat valamit amitől ő mégis jobb. Ő lesz az angyal a megváltó. Ha a lány is elég kitartó,mert ez azon is áll,hogy ő mennyire akar segíteni akkor elkezdi húzni a fiút fölfele. Ha szerencsétek van még a srác szerelmes is lehet bele és meglesz felőle a motiváció. Ha nem lesz szerelem akkor a lánynak némileg nehezebb dolga van ,de ha a lány tényleg olyan angyali mint kell akkor menni fog neki ,hiszen a fiú is észre fogja venni hogy mennyire különbözőek és változtatni kell. Legegyszerűbb ha az osztályból kerestek valakit. Nem felkérni kell a feladatra ,hanem egyszerűen arra a közös családi programra őt is meghívni. Ezenkívül abban az iskolában biztos vannak rendesebb tanárok is akikkel lehet ez ügyben tárgyalni.Segítségüket kérni , hogy a csapatmunkákban egy csoportba kerüljenek. Ha már ismerik egymást a lány elé lehet tárni feladatát. A fiúnak erről egy szót se. A lánykiválasztására meg nagyon figyeljetek. Ha a srácnak tetszik valaki akkor legyen ő. Ha egy lánynak tetszik a srác legyen ő. Ha nincs ilyen akkor nagyon kell vigyázni a választással. Az lehet a legördögibb akit a legjobbnak látunk. Hiszen az hazudik a legjobban akiről nem tudták hogy hazudik. És nem szabad túl elfogultnak sem lenni-e. Hiszen ha eleve nem megy el vigyázni a fiúra olyan helyre ami nem elég békés számára akkor nem tudja rajta tartani a szemét.
2012. szept. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
33-as! Hát nem tudom,h mennyire lenne jó ötlet,mert az én fiamat már mindenki ismeri,és nekem se tetszene,ha fordított helyzetben neki kellene a jó útra téríteni az osztálytársát. Azért szétnézek a lányok közt az osztályban és megemlítem a szüleinek,h hátha jó hatással lenne rá a kislány.....
2012. szept. 20. 19:22
 35/39 Keranya válasza:

Szerintem jót tenne Neki, ha elvinnétek kineziológushoz. A kamaszok nem rosszak! Tele vannak szorongással. Ne felejtsétek el, hogy a hormonváltozások miatt is összezavarodnak! Gondolom, ez a Te fiadra is jellemző. Ehhez jön a suli (ahonnan azonnal ki kellene venni, az olyan tanár nem tanár, mint amilyen az ofője!). Egyedül van.. Fel akarja hívni magára a figyelmeteket. Nincs akivel megbeszélje, mi bántja, minek örül, mit gondol, mit érez... Csak a haverok maradnak.

A zenét szereti? Esetleg, ha hangszeren tanulna játszani, az is segíthet..

2012. szept. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim válasza:
Én elhiszem, hogy ez nagyon nehéz (én se voltam jó gyerek persze), de ha én valami rossz fát tettem a tűzre, akkor a szüleim mindig a "tettestársak" szüleivel vették fel a kapcsolatot, és közösen próbáltak kitalálni valamit. Te ezt még nem próbáltad? Vagy a többi gyerkőc szüleit hidegen hagyja, hogy mit művelnek a kölykök?
2012. szept. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

Előző!

De megpróbáltam a kisfiam cinkostárai szüleivel felvenni a kapcsolatot,de reménytelen.A másik anyuka aki azzal hitegeti a fiamat,h örökbe fogadja,meg bármikor hozzáköltözhet, ő azt mondta,h ezek gyerekes csínytevések (szétrúgni egy padot,majd megverni egy gyereket),meg az ő fia nem csinált semmit,csak ott állt.

2012. szept. 25. 14:39
 38/39 anonim ***** válasza:
Mi ujsag kedves Kerdezo,hogy alakulnak a dolgok?Nagyon aterzem a helyzeted,sajnalom h igy alakult nalatok es meg csak 12 eves!Orulnek,ha megirnad,hogy mi tortent,en atvinnem masik suliba,nem csak a haverok,de foleg az ofo miatt!Az altalanost mindenkepp be kene fejeznie,aztan tanulhatna szakmat is akar...Azon meg teljesen ledobbentem,hogy egy masik anyuka,ilyeneket mond hogy orokbe fogadja???!!!de hat van neki csaladja!!!Nagyon durva!Biztos beszolnek anyukanak...Hat szoritok es minden jot kivanok Nektek!
2012. szept. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
2 nagy atyai pofon!
2012. okt. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!