Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Berúgott a 12 éves gyerekem...

Berúgott a 12 éves gyerekem aztán jött a többi baj. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Elment a térre játszani, és ott valamelyik gyerek otthonról vitt házi pálinkát,csak nem jött haza időbe és elindultam keresni,mire az egyik ismerősöm szól,h itt a fiam,de annyira részeg,h nincs magánál. Az apjától nagyon kikapott, és utána bevittük a körháza ott egy gyomormosás várta. Nem tudom,h mi lett vele,a jegyei romlanak,szemtelen, elkezdett cigizni....stb.

Hiába beszélgetek vele,nagyon szűkszavú,sosincs lecke,ellenörző,nem jár suliba....

Mit tegyünk???


2012. szept. 17. 19:24
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
33%

hát ez elég nehéz dolog... ha már ennyire kezelhetetlen,akkor itt van valami bibi... sztem valahogy nagyon rá kellene ijesztenetek! pl. eladta az apja telefonját? lopott tőled? én szó szerint kihívnám rá a rendőrséget! viccen kívül! nagy dolgot úgy sem csinálnának vele a rendőrök, de egy jó kis javítóval biztos megfenyegetnék! vagy valami isten háta mögötti helyre küldeném iskolába, aminek az a neve, hogy Szent Brutus fúnevelő intézet. vagy valami katonai kiképzőközpontba. gőzöm sincs.

csak szimplán beadnám a javítóba. mert az tisztán látszik, hogy ti már aztán semmilyen hatalommal nem rendelkeztek a szemében... itt már komolyabb eszközökhöz kell folyamodni!

sajnos a "sok siker"-nél többet nem kívánhatok, de őszintén remélem, hogy sikerül találnotok egy "fegyvert",ami használ!

2012. szept. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 Bence_ ***** válasza:
97%

Legszívesebben hármótokat elküldenélek 3 hétre valami sátras nomád táborba. Hogy végre megismerhessétek egymást.

Együtt kéne lennetek és programokat csinálnotok.

Gyereknek meg kéne ismernie titeket, az értékeiteket. Rá kell jönnie, hogy a szülei értelmesek és egy csomó jó, hasznos dolgot tudnak. Nem pedig kretének, ahogy most látja.

Megvonással nem mentek semmire hisz tojik rátok.

Radikálisan változtatnotok kell mert ez az út ide vezetett. Ha fontosak vagytok egymásnak akkor változtattok. Gyerek is lépjen pl menjen másik suliba, cserébe foglalkozzatok vele.

2012. szept. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
89%

először is 12 éves, még gyerek, olyan nincs, hogy reggeltől estig egyedül van! a felügyeletet meg kell oldani, persze, hogy iszik-cigizik ha nincs ki kordában tartja.

próbálgatja a határait és látja, hogy mindent megtehet következmények nélkül, egyenes út a börtön sajnos :(

meg kéne fogni, oldjátok meg, hogy valaki otthon legyen délután, suliba vigyétek be, de ne a kapuig, hanem az osztályfőnök elé egyenesen.

és mindenféleképpen kő keményen egy neki való sport, akár heti 5x is. úszás, karate, futás, magasugrás, bármi, csak jó legyen benne és biztos előbb utóbb nagyobb kedvvel fogja csinálni mint a züllést!

kár, hogy nem 7-8 évesen kezdtétek el :(

2012. szept. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
91%
Az előző válaszoló sportos ötlete szerintem kiváló, nem értem, hogy miért kellett 0-ra pontozni!
2012. szept. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
83%
Bocs, most már az én zöld kezemmel 32-n áll!
2012. szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
86%
Már felsoroltad, hogy mi mindent NEM tudsz megtenni a gyereked nevelése érdekében. Most vagy megrázod magad és elkezdesz szülő lenni, vagy a gyerek élete ezen a ponton kisiklik. Igen, szserintem ez mind a TE/TI felelősségetek! Ha meg nem tudod, hogy legyél anya, minek neked gyerek? NEVELNI kell! Azt csinálja, amit TE mondasz, az anyja vagy, ő meg egy GYEREK! Nagy a baj, ha a pofádba mer röhögni! Nem vagyok a verés híve, de nálunk idáig nem jutottunk volna el! (Alapból miért is megy egy 12 éves gyerek a térre egyedül játszani? Meg nem jött haza időre? És még neked kell keresni? Nem ér be a suliba? Hol vagy TE ilyenkor?) Legalább magaddal szemben legyen egy kis önkritikád, amíg nem késő!
2012. szept. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Ez sajnos nem megy egyik napról a másikra,h egy keresetből éljünk 3-an,amikor a svájci hitelünk havi,90, a rezsi+30,a gyerek étkeztetése 6000, és még nem is voltunk,kikapcsolódni. régebben nem ilyen volt a kapcsolatunk a gyerkőccel, játszottunk,beszélgettünk,csak amióta megnőttek a kiadásaink egy el lett hanyagolva,mert én 3 műszakba járok,az apja meg reggeltől késő estig. Az osztályfőnöke meg nem szereti a fiamat,mert egyszer beteg volt és otthon feküdt, az ofő felhívott,h a gyerek,most rúgta ki az egyik gyerek kezéből a reggelijét,az lehetetlen,mert beteg és itthon van,mondtam én. Tehát hiába próbálom a gyerekünket nógatni,h tanuljon, viselkedjen,ha a suliba folyton kudarcok érik.

Ismerem a barátait,de nem tudom őket tőle eltiltani,mert osztálytársak. az apukája nem nagyon vett részt a nevelésébe minden rám hárult.

2012. szept. 18. 16:08
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Értem. SZegény Te, szegény Ti, szegény gyerek, senki sem érti meg, neked nincs időt, férjednek nincs ideje, szegény Ti, szegény Te, szegény gyerek... stb. stb.


Akkor szerinted mégis mi lenne a megoldás? Most komolyan!

Mert szerintem nyilvánvaló, hogy ha nem kezdesz el kommunikálni vele rövid időn belül, akkor ennek a kapcsolatnak végleg lőttek! Most cigizik, lop, hazudik, lóg a suliból, és még csak 12 !!!!! Mi lesz 5 év múlva? Börtönbe viszel sütit? Gondolkodj!

2012. szept. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
És mégis hol kezdjem? Ha haza jön és megpuszilom,akkor "fújj ne már olyan ciki". Nem hallgat rám,hiába teszek érte akármit,azt mondja nem vagyok ovis. A nevelő tanácsadó,azt mondták, majd elmúlik,de vigyem rendszeresen!
2012. szept. 18. 16:47
 20/39 Bence_ ***** válasza:

Valami olyan közösségbe kéne járnotok ahol más beszél rólatok dicsér meg titeket.Mástól is hallja, hogy a szüleinek vannak értékei.

Van más út is azon kívül amit most csinál. És az is jó és az is izgalmas élvezetes.

Családban valami rokon,unokatestvérek,nagymamák/papák?

2012. szept. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!