Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Berúgott a 12 éves gyerekem...

Berúgott a 12 éves gyerekem aztán jött a többi baj. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Elment a térre játszani, és ott valamelyik gyerek otthonról vitt házi pálinkát,csak nem jött haza időbe és elindultam keresni,mire az egyik ismerősöm szól,h itt a fiam,de annyira részeg,h nincs magánál. Az apjától nagyon kikapott, és utána bevittük a körháza ott egy gyomormosás várta. Nem tudom,h mi lett vele,a jegyei romlanak,szemtelen, elkezdett cigizni....stb.

Hiába beszélgetek vele,nagyon szűkszavú,sosincs lecke,ellenörző,nem jár suliba....

Mit tegyünk???


2012. szept. 17. 19:24
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
És hova járjunk? A nevelési tanácsadóban is mondták,h milyen jó szülők vagyunk a gyereknek,de nem érdekelte,meg is mondta,h rossz szülők vagyunk szó szerint,amit nem értettem meg a mai napig nem értek.Bármilyen segítséget,címet elfogadok,ötleteket, tanácsokat, vagy valami megoldást bárkitől.
2012. szept. 18. 17:47
 22/39 Bence_ ***** válasza:

Merre laktok?

Ti sikeres jó szülőknek érzitek magatokat?

Gyerek mióta ilyen, mióta vagytok "rossz" szülők?

2012. szept. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
84%

Még akkor is, ha nem vagytok vallásosak, próbáljátok meg a vallás fele terelni. Van 3 ismerősöm is, akinek a vallás hozta rendbe az élettét. Én nem vagyok vallásos, de elismerem, hogy nagyon sok emberen segít, pláne, akik deviáns életet éltek (Pl.: kábítószer). Adott nekik egy támaszt, korlátot, amit annyira kerestek. Választ a kérdéseikre.


A másik ötletem a KÖVETKEZETESSÉG. Ha valamit megígérsz, tartsd is be. A férjeddel a gyerek előtt értsetek egyet, a férjed álljon ki melletted. Ha valami nem, akkor, ha fene fenét eszik is NEM.


Minden nap, legalább fél órát beszélgessetek.Ha te nem érsz rá, akkor a férjed. Ha csak csönd van, akkor is együtt üldögéltek. sakkozzatok, kártyázzatok, malmozzatok... Közös tevékenység útján nevetgélések közepette, oldódnak a gátlások. Ezt mindig,soha ne hagyjátok ki. játszatok hármasban. pl te és a fiad apa ellen. Majd apa, fiad ellened. Kártyában: svindli, römi. a lényeg a nevetés, feszültségoldás, összetartás. Hívjatok barátokat, és közösen rendezzetek kártyapartit, s te a fiaddal légy, mások is párban. Így összedolgozni kell. Csapatépítés.


Beszélgessetek a problémákról, megélhetési gondokról. Kérjétek ki a véleményét, még ha nem is fogadjátok meg mindet. Fontosnak fogja érezni magát.


Legyen munkája otthon. Pl kert. Az ő felelőssége. Vagy egy macerás állat. Szelíd kutya. akit neki kell gondozni, ő felel az életéért, otthon kell maradjon vele. Állatterápia.

2012. szept. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

23 :)

Vallás,érdekes,és elgondolkodtató,de ő még csak 12 éves, nem hinném,h eljutna a tudatáig. Régebben küzdősportra járt,csak abba kellett hagyni,mert máshol is alkalmazta, az iskolában. Majd veszek neki egy kiskutyát,de félek arról se fog gondoskodni :(.

2012. szept. 18. 20:41
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

tegnap írtam, én javasoltam a sportot

(köszönöm aki utánam írt és felpontozott! :))


én 20 évig sportoltam, versenyeztem is, szóval elég sok időm ment el. hidd el, nem volt nekem időm bulizni, piálni, cigizni már csak azért sem mert kellett a tüdőm :)

nem volt időm délután haverokkal lógni, és ami a legfontosabb, sikeresnek éreztem magam mert jó voltam, díjakat nyertem, ezért írtam ezt.

egyébként nagyon sok edzőtársam volt aki problémás kamasz volt, ezért került közénk, tehát az életben tényleg sok ilyen példa van, hogy a sporttal vészelik át a zűrös kamasz kort :)

én csak ajánlani tudom, rengeteg pozitív oldala van!

2012. szept. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 nevem-senki ***** válasza:
100%

Ez a legkönnyebb..., osztani a szülőt, h az ő hibája minden.

Tetszik, vagy nem, ez a szomorú magyar valóság. Dolgozunk éjjel-nappal, h ne dőljenek be a hiteleink, otthon vár a 2. műszak, és persze a gyerekek. Olyan kibas*ott könnyű osztani az észt...

A nevelési tanácsadóban jól mondták, ki fogja nőni. Én olyan rossz gyerek voltam, h 22 éve, 1 hónap alatt eltapsoltam a látraszóló betétkönyvükben összegyűlt 30ezer forintot. Sok pénz volt az akkoriban. Aztán ígértem, h visszaadom, így elszöktem Pestre. Volt, h cipőt akartunk lopni, persze lebuktunk, vittek egy éjszakára minket javítóba, amíg nem jöttek értünk a szüleink. De még sorolhatnám. Persze elmúlt az a korszak. Jó gyerekük vagyok, segítem őket, nekem is van 3 gyönyörű gyermekem, soha nem venném el a másét.

Úgy érzékelem, h próbálsz mindent megtenni. Nem rossz a ti családotok, számomra az is sokat elárul, h nem csonka családban nevelkedik a gyerkőc. Gondolom sok éve vagytok hàzasok.

Ami nagyon fontos, h folyamatosan tartsátok a kapcsolatot a n. tanácsadóval. Jelezni kell a problémát az iskolának is. Amit már előttem nagyon jól megfogalmaztak, az a sport nevelő ereje. Valami küzdősport lenne megfelelő. Hadd érezze magát menő srácnak, miközben észre sem veszi, h piszkosul lefárasztják. Akár az edzővel is beszélhetnél, h a sz*rt is préselje ki a fiatal úrból. :D

2012. szept. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 nevem-senki ***** válasza:
Figyelmetlen voltam, csak most olvasom, h már járt küzdősportra. A lakóhelyeteken van lehetőség màs sportokra?
2012. szept. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Kedves nevem-senki!

Az oszifője, ki nem állhatja a gyerekemet,mert utálja és megmondta a szemembe,h mindent elé fog követni azért,h tele legyen kudarccal, hisz ő tanítja neki a magyart,angolt,törit,tehát hiába vinném másik iskolába ott is lehet,h tanítaná,mert nem csak ebben a suliban tanít a tanárnő.Régebben kézilabdázott,de azt is otthagyta. A nevelési tanácsadóba,meg csak mosolyognak,h "jól van,akkor nem szabad ezt csinálni jó"

2012. szept. 19. 16:07
 29/39 nevem-senki ***** válasza:
100%

Most írhatnám, h csináljatok közös programokat, de tudom, h nehéz. A munka kiszívja az ember minden energiáját és a szabadnapokon kell behozni a háztartásban keletkezett lemaradásokat. Na azt hagyd a fenébe. Nem baj, ha szalad a lakás, fogd kézen a kölyköt és legyetek együtt.

A tanárnő egy nyomoronc. Megoldás lehetne egy másik iskola. Minden gyermek tehettséges valamiben, csak rá kell jönni, h miben.

2012. szept. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 Bence_ ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen osztályfőnököm volt.

Mellettem lévő rólam írta a töri dolgozatot. Neki négyest adott nekem egyest. Amikor szóltam, hogy a lap túloldalán folytatódik a dolgozat akkor rá írt egy kettest.

Ilyen embert közösségbe se kéne engedni. Tanárként meg csak kárt okoz.

2012. szept. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!