Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyon agresszív 3 és fél...

Nagyon agresszív 3 és fél éves gyerekem. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Mindig is elég akaratos gyerek volt, és könnyen eljárt a keze. De neveltük, magyaráztuk, hogy mit nem lehet, miért nem jó, stb... eddig nem is volt nagyon nagy gond vele. De kb 2 hete, mióta egy probléma miatt homeopátiás gyógyszert szedünk, és szorongás oldó tablettát (székelési probléma) nagyon dili lett.. pl. ha nem fogjál meg a kezét, egy barátja, akkor erőszakkal akarja, hogy megfogják a kezét, húzza a másikat, nyivákol, sír, majd üt... vagy azt szetené, hogy a másik kicsi is nézze azt az állatot, amit ő, ugyanez...kb 4 órát voltunk együtt egy másik gyerekkel, aki direkt cukkolta ugyan, de az én fiam ütött mindig, karmolt, stb.. és bárhogy kértük, magyaráztuk, vagy a végén már a fenekére is csaptam nem hagyta abba.. sőt rám is megharagudott, üvöltött, hisztizett, stb.. nem biztos, hogy a homeo-bogyóktól van, de tény, hogy azóta agresszívebb. mondom azelőtt is tett ilyeneket, de ritkábban, és csak ha figyelemfelkeltés volt a cél, vagy megvédte magát, akkor ütött.. Tény, hogy türelmetlen, akaratos, és van benne indulat.. de amit mostanában művel, kibírhatatlan. Próbálok türelmes lenni, de ez már tényleg próbára tesz.. és nagyon kellemetlen is mások előtt...
2012. júl. 19. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne add a bogyót neki, próbáld ki az őszi barack lét, 2dl szívószálas, naponta igyon meg 1-et, lazább ételek.

Találj ki valami büntetést. Ha rossz, haza mentek a játszótérről, ha otthon rossz, sarokba állítod 5 percre,, és ki nem jöhet míg bocsánatot nem kér!

2012. júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a homeopátia a problémát felerősítve váltja ki a szervezet önvédelmi reakcióját. a fiad esetében megeshet,h még idegesebb lett megnyugvás helyett, de a helyes kezelés esetében 2-3 nap után jó irányba kellett volna hatnia. hagyjátok abba a szedését. vagy nem megfelelő a szer, v nem jó az adagolás.

székrekedést nem csak idegesség okozhat, hanem felborult bélflóra-baktériumkészlet is. először is sok folyadékot igyon a fiad. aztán egyen kefirt, joghurtot minden nap. szedhet probiotikumot is, ártani nem fog. vissza kell állítani a bélflóra egyensúlyt.

2012. júl. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%

Sajnos nem egyedi dolog a problémád. Gondolom ti mint szülők szelíd emberek vagytok és pont ezért van ez probléma. Sarokba állítás és hideg zuhany első körben. Vedd el a kedvenc játékait ezzel sakkban tarthatod. Ha nem használ és tovább fokozza a hisztit akkor egy nem ártana neki egy jó atyai verés amivel legalább azt felfogja milyen rossz ha másnak fájdalmat okoz. Idővel lehet, hogy kinövi én is akaratos és verekedős voltam kiskoromban aztán az előbbi módszerekkel leszoktattak róla. Akkor nem tetszett de ma már tudom ,hogy jogosan kaptam büntiket és megtanultam viselkedni.

Nem árt ha a gyerek tudja, hogy ki az úr a háznál.

2012. júl. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a verés nem oldja meg a hisztit.. még lehet olajat öntesz a tűzre..de ez az én véleményem. én kemény hisztikkor beküldöm a szobába (vagy marad vagy nem de nem engedek) aztán ott hagyom de lesből figyelem,sír egy darabig aztán egyszer csak abba hagyja és kijön. Akkor megkérdezem megnyugodtál? Stb.stb.. Kisebb nagyobb büntikkel talán tudnál segíteni a dolgon de leginkább kinövi (ha tényleg nem a bogyótól van)
2012. júl. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
3-as, ne tanácsolj ilyet! ha téged vertek, az is nagy hiba volt, ne görgesd ezt tovább! és ha neked lesz gyereked (vagy van már), ne verd őt!!!! az agresszió agressziót szül, értsétek már meg! a megvert gyerek látszólag befogja fülét-farkát, de csalódottnak, megalázottnak és eltaszítottnak érzi magát, és ez felnőttkorában is visszaüt neki, főleg a mai, borzasztó stresszes és értékrendek nélküli világban, meg se fogja tudni érteni soha, miért kapta azt a sok verést!...
2012. júl. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!