Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Agressziv a kisfiam. Mit...

Agressziv a kisfiam. Mit csinálòjak vele?

Figyelt kérdés
"8 honapos nem beszèl ès folyton mindenkit bànt.De o ugy gondolja,hogy mindezz csak jàtèk.Nincs vele tisztàban ,hogy fàjdalamat okaoz a màsiknak mert utànna nevet.Hiàba mondom nki,hogy nem szabad..vagy làtja ,hogy sir a màsik o nevet...maj d joval kèsobb esetleg oda megy ès megoleli azt akit bàntott.De sajnàlom mert màr minden anyuka tàvol tartja a gyerekèt tole..amit persz megèrtek..de sokszor csak azèrt ut vagy rug mert jàtszani szeretne...nem tudom mihez kezdjek...tudnàtok valami tanàcsot adni??Koszonom
2012. ápr. 17. 18:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezen minden gyerek többé kevésbé keresztülmegy, úgyhogy nyugi. A legtöbb, amit tehetsz, hogy folyamatosan mutogatod neki, hogy ütés helyett simogasson. Ha megüt, ne engedd, fogd le a kis kezét és simogasd meg. Legyél kedves hozzá, és próbáld rávezetni erre. Hosszú folyamat, de később elhagyja, ha következetesen leállítod az ütést, rúgást. Ne hagyd, hogy bántson, se téged, se más babákat!
2012. ápr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

28honapos nem jol irrtam

koszonom a vàlaszod

2012. ápr. 17. 22:07
 3/16 anonim ***** válasza:

Hááát, ahogy Te is írod, azért üt vagy rúg, mert nem játszanak vele. Vagyis így vezeti le a frusztrációját. SZóval TUDJA, hogy a verekedés nem játék.

Mit szoktál tenni? Csak mert nyilván való, hogy a "nem szabad" a kisfiadnál kevés.

Én leguggolnék hozzá,határozottan rászólnék, hogy hazamentek, ha verekszik, aztán ha folytatja, egyszerűen hazamennék vele. Nyilván üvölteni fog, de meg kell tanulnia, hogy a tetteknek következménye van. Ha mindig "megsajnálod", nem fog komolyan venni. HA otthon kezd verekedni, bevezetnék valami bünti-sarkot. De mindenképp kivonnám az aktuális tevékenységből. H most nem kezded el "leszoktatni" a verekedésről, később komoly gondok lesznek, ha közösségbe kerül...

A mi családunkban is van ilyen kisfiú, és ott a szülők egy ejnye-bejnyénél többet nem tesznek. Ők is azt hiszik, hogy a gyerek még nem érti. Hát dehogynem! Persze vannak vehemensebb természetű gyerekek, de a verekedés semmilyen szinten nem elfogadható. Meg kell tanítanod neki másképp levezetni a feszültségét.

(végső esetben én keresnék egy online-gyermekpszichológust, hátha jobb tanácsot tud adni. Első lépésnek jó lehet.)

2012. ápr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Az agresszió elsősorban tanult viselkedés. Kérdezz meg erről egy pszichológust, érdemes.
2012. ápr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Koszonom a vàlaszokat.

Igen èn is azon a vèlemènyen vagyok,hogy agresszio agressziot szul.

De ettol fuggetelenul kapott màr a popsiràja ès a kezère.

Igen legugolok hozzà ès megfogom a kèt kezèt megkèrem nèzzen ràm ès kissè megszoritom a kezèt ès elmondom neki ,hogy ezt nem szabad csinàlni nem szabad bàntani a màsikat.Vagy ha èppen meglok valakit akkor szintèn oda hivom magamhoz ès elmondom neki hogy ezt nem szabad ès nèzze meg hogy sir a màsik .Kicsit èn is meglokom ès megkèrdezem tole ez neki jol esik e.Ezek màr a kulonbozo variàciok anmikkel probàlkozom.Buntetèsbol bezàrtam a szobàba nem johetett ki csak amikor èn mondtam neki mikor bementem megnèzni mit ciàl....hàttttttttt...osszefirkàlta az egèsz gyerekbutort fekete filctollal...

2012. ápr. 18. 15:10
 6/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok újra! Úgy már más tészta, ha 28 hónapos. Akkor figyelemfelkeltés is lehet, meg otthonról hozott dolog is. Nekünk is volt ilyen korszak. Én azt vettem észre magamon, hogy nem játszom vele eleget. Hogy mindig a háztartással meg magammal vagyok elfoglalva, pedig ő belőlem sokkal többet igényelne. Amikor erre rájöttem, nagyon gyorsan helyreállt a rend. Közösségben pedig nagyon kell vigyázni, hogy mást ne bántson, azonnal lépni, ha meglátod, hogy erre készül, és kivonni a helyzetből. És a többi úgy jó, ahogy csinálod. Bezárni én nem zárnám be soha. Megalázó, meg meg is ijedhet, és még hülyeséget is csinálhat odabent.
2012. ápr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem sotètbe zàrom be.Csak bekisèrem a gyerek szobàba felultetem az àgyàra ès bezàrom az ajtot.Csak akkor johet ki amikor èn odamegyek ès mondom neki,hogy kijohet.

Lehet,hogy igazad van èn is elèggè el vagyok foglalva a hàztartàssal...megprobàlok tobbet csak vele foglalkozni.

Koszi mègegyszer

2012. ápr. 18. 20:36
 8/16 anonim ***** válasza:
Inkább az a gond, hogy nem beszél. Ezzel kéne valamit kezdeni. Ő csak így akar kapcsolatba kerülni másokkal, csak mivel nem tud velük másképp kommunikálni, marad a lökdösés.
2012. ápr. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Most jottunk haza a jàtszotèrrol:(

Megint logdosodès rugdosàs...eloszor elmondtam nem szabad aztàn kèzràcsapàs vègul hazahoztam...nem tudom mihez kezdjek.:(

2012. ápr. 20. 17:54
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyakoroljatok egy plüssállatkán, hogyan fog legközelebb viselkedni a többiekkel. Vagy próbálj meg keríteni neki egy szintén verekedős játszótársat. Ha majd jól megruházza, talán megérti mit tesz.
2012. ápr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!