Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktíva gyerekem és...

Hiperaktíva gyerekem és teljesen padlón vagyok, tudom milyen lesz a jövője. (? )

Figyelt kérdés

Énis hiperaktív vagyok és most 26 éves.. Sajnos már 19 évesen szexuális kapcsolatba keveredtem egy csajjal és tőle születetta fiam, aki történetesen ADHD-s..Nem tudom elvilselnia gondolatot hogy átélje azt a sok kudarcot, csalódást, fájdalmat és összeomlást amit eza betegsélg okoz. Én 12 éves korom óta cigizek, 14 évesen marihuanáztam, ezzel egyidőben ittam, és a lejtőn nem volt megállás, 19 évesen borderline személyiségzavarom lett és azóta 2szer volt öngyilkossági kísérletem, vágom magam, bandázok folyamatosan, függök, tapadok az embereken élősködök stb.. Az orvosom szerint a problémáim egynes ágon vezethetők le az ADHD-ból..

N em tudom mit tegyek, megfojta kilátástalanság és kétségbeesés


2012. aug. 4. 01:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
ne aggodj annyira! a te gyerekkorodban meg nem ismertek azaz nem torodtek ezzel a problemaval. ma mar rengetek modszer es segitseg van ahoz hogy normalis eletet elhessenek ezek a gyerekek.
2012. aug. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Itt az idő, és az ok hogy erőt végy magadon, és vedd a saját kezedbe az életed!

Keress állást, építés fel egy életet, hogy példa lehess a gyermekednek!

2012. aug. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
az en fiam detto mint te o 27 eves. neki kislanya van 3 eves ,hal isten egeszseges,de en a mama nevelem ,az anyja lelepett. ertem az aggodasodat es minden problemadat! ha akarsz irj privit.
2012. aug. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 szofi2009 ***** válasza:
Amikor Te voltál gyerek m´eg nem foglalkoztak ezzel a betegseggel és a gyereket csak rossznak tituálták.A tiéd biztos nem lesz ugy kezelve mint Te voltál és neked is segiteni kell neki hogy jo példát mutatsz. Nöj fel a feladathoz egy gyerek rengeteg eröt ad.
2012. aug. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Nem tudom elvilselnia gondolatot hogy átélje azt a sok kudarcot, csalódást, fájdalmat és összeomlást amit eza betegsélg okoz. "


Nagyon megérintettek a soraid,mivel a tündéri,imádnivaló 7 éves fiam is ADHD-s . :-(

A szüleiden,tanáraidon múlott ,hogy ennyi kudarc ért,ha az ők elfogadtak volna,a hozzáállásuk más lett volna,akkor kevésbé sérültél volna lelkileg ?

Gondolom rengeteg mindenen mentél keresztül ,hogy ennyire elkeseredett lettél.


Én szülőként annyit tudok tenni,hogy én magam elfogadom a gyermekemet,igyekszem éreztetni vele,hogy rám mindig számíthat,másokkal is igyekszem megértetni,hogy őt így kell elfogadni.


A legnehezebb a gyermekkel saját maga elfogadtatása lesz,mert előbb -utóbb érezni fogja,hogy neki sokkal nehezebb jópár dolog ,mint másoknak ,nehéz lesz biztosan megértetni,hogy így kell a legjobbat kihozni a helyzetből és muszály ezzel együttélni .

2012. aug. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Háát a leggázabb az egészben az hogy szerintem a ygereked semmit nem fog tapasztalni és értetlenül fog állni az előtt hogy őt b@sztatják, röhögnek rajta, a tanárok megalázzák az osztály előtt, nem fogja érteni miért van behívatva 10x is reporta az igazgatóhoz, nem fogja megérteni miért kezdi ela 4-dik középiskoláját de a legrosszabb hogy most még reménykedsz hátha "megjavul" a gyereked felnőttkorára de megnyugtatlak csak rosszabb lesz és ez ellen sajnos semmit sem tehetsz. Az ilyen gyerekek lesznek sajnos a heroinisták, antiszociálisak, hajléktalanok és balekok. Sajnos ez van, nem lehet tenni ellene csak beletörődni..
2012. aug. 6. 11:47
 7/18 anonim ***** válasza:

Ismét nagyon szomorúan olvastam amiket írtál...hihetetlen nehéz lehet hiperaktívként élni ,boldogulni .


Reménykedem igen,de nem abban,hogy "megjavul" ,hiszen egyfajta idegrendszeri másságról beszélünk ami veleszületetten meghatározza a temperamentumjellemzők sokaságát ,túl tájékozott vagyok én már a témában,hogy ilyen elvárásokkal legyek a fiam felé ,hogy minden rendbejön,problémamentesen beilleszkedik,alkalmazkodik később majd,képes lesz megfelelően kezelni a hirtelen meggondolatlanságát,nyugtalanságát.


Abban reménykedem ,hogy képes lesz nehézségekkel ugyan ,de élhető életet élni,ez a legtöbb amiben reménykedni merek.:-(

MÉg ez is irreális ?



Tudom,tisztában vagyok vele,hogy rengeteg kudarca lesz hiába leszek ott mellette,hiába követek el mindent ,hogy ne így legyen.Az iskolaválasztáskor például meg akartak győzni,hogy milyen jó kis erős iskola van itt a közelben,mert a gyerek olyan okos ,értelmes ,persze a viselkedését szabályozni képtelen megfelelő szinten ,én ekkor megmondtam,hogy a legeldugodtabb falusi iskolába is hajlandó vagyok elvinni ahol olyan tanítónénije lesz aki nem öl meg benne már most mindent,aki ismeri a problémát és képes szeretettel hozzáállni egy ilyen kisgyermekehez.

Dehogy kell nekünk zseniképző,elfogadó,szerető környezet kell!!!


ÉN tudom,hogy egy hiperaktív emberben rengeteg jó tulajdonság is van és leginkább attól súlyosbodik a beilleszkedési nehézségük ,hogy nem fogadják el őket,szándékosságot vélnek felfedezni a viselkedésük mögött .


A drogokról egy pszichiáter mondta a tv-ben egyik nap,hogy "öngyógyító" módon kezdik használni a serkentő drogokat az ADHD-s fiatalok,mert akkor jobban tudnak koncentrálni ,de persze van erre legális gyógyszer is ,amiről nekünk a fiammal még nincsen tapasztalatunk(Ritalin ).

Nagyon tartok tőle ,hogy az én fiam is nagyobb korában valami olyasmihez nyúl majd ami káros lehet számára,hogy ezáltal elviselhetőbbnek érezze a kudarcokat.


Mint anya mást nem tehetek mint reménykedem a végsőkig ,hogy a lehető legjobbat kihozzuk a helyzetből,a kisfiam állapotából ,mi mást tehetnék,nem mondhatok le róla amikor a mindenem .


Van olyan dolog amiben örömödet leled,amitől igazán boldognak érzed magad ?

2012. aug. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

semmilyen pozitív dolgot nem tudok neked modnani sajnos.!!! A hiperaktív gyerekeknek felnőttkorukra (mondta pszichológusom) 95%-nak gyógyszeres kezelés fog kelleni (a társuló személyiségzavarok, depresszió, bipolaritás, drog-alkoholfüggőség, szorongás, kényszerbetegség stb.. miatt)

A kilátások nagyon rosszak és eza betegség az amelyik által shzinte minden esetben kialakul jelentős személyiségzavar!!!

2012. aug. 7. 11:12
 9/18 A kérdező kommentje:

fölösleges kedvesnek lenned vele, vagy pátyolgatnod.. Neveled szigorúan, következetesen és ne hagyd hogy olyan társaságba keveredjen ahol majd drogozni,inni, bandázni fog később!!

Már legjobb még a mostani fiatal korában eltiltani az összes lezüllött családból való, agresszív gyerektől. Engedd sőt tereld hogy a kitűnő, okos, megbecsült gyerekek társaságát keresse fel a gyermek! Ezáltal megkímélheted hogy drogfüggő legyen..talán...

2012. aug. 7. 11:15
 10/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm a tanácsaidat !

Szóval ne pátyolgassam...bevallom sajnálom őt,hogy folyton félreértik a reakcióit,tévesen ítélkeznek felette,ezért úgy érzem,hogy állandóan meg kell védenem ,el kell magyaráznom másoknak a dolgokat .

Ha azzal teszek jót ,hogy határozottan követelek,akkor azt fogom tenni.


Tehát a pszichiáter úgy nylatkozott ,hogy szinte kivédhetetlen,hogy később pszichés problémák jöjjenek ,nagyon sok mindent odaadnék érte,hogyha mégis meg tudnám védeni ezektől a fiamat :-( ,de így csak azt tudom kitűzni,hogy csökkentsem a lehetséges mértékben ezeket,képezzem magam ,kérjek érintettektől tanácsot-mint például most TE is adtál,mert szerintem még a szakembereknél is jobban tudja az aki maga is benne van ebben és ezzel együt kellett felnőnie.


A szüleiddel milyen kapcsolatod van ,a sok probléma ,kudarc amin keresztülmentetek az ADHD-d miatt együtt hogyan hatott a kapcsolatotokra ?

2012. aug. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!