Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Berúgott a 12 éves gyerekem...

Berúgott a 12 éves gyerekem aztán jött a többi baj. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Elment a térre játszani, és ott valamelyik gyerek otthonról vitt házi pálinkát,csak nem jött haza időbe és elindultam keresni,mire az egyik ismerősöm szól,h itt a fiam,de annyira részeg,h nincs magánál. Az apjától nagyon kikapott, és utána bevittük a körháza ott egy gyomormosás várta. Nem tudom,h mi lett vele,a jegyei romlanak,szemtelen, elkezdett cigizni....stb.

Hiába beszélgetek vele,nagyon szűkszavú,sosincs lecke,ellenörző,nem jár suliba....

Mit tegyünk???


2012. szept. 17. 19:24
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
52%
Hát ha ennyi eszetek van hogy itt kérdezősködtök akkor én is inkább berúgnék.
2012. szept. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
88%
Olvastasd el vele a Zacher könyvet. Nevelésileg szerintem amennyire lehet, szigorítani kell, csak ne fordítsd magad ellen.
2012. szept. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
92%

Bocsi!

Tudom nem a kérdésre válaszolok, de a kórházban nem beszélt vele egy pszichiáter?

Vagy nem javasolták nektek a pszichiátert?

Szerintem nagyon rossz bandába keveredett, onnan kellene valahogy kiszabadítani.

2012. szept. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

A kórházban nem mondtak semmit.:(

Egyszerűen nem tudjuk mivel fogni,se Tv,se számítógép megvonással,a pofánkba röhög, leginkább az enyémbe,az apjáéba nem mer. Elfelejt iskolába menni, ha betéved nem öltözik torna ruhába,mert nincs kedve,belenyúl a pénztárcámba..

2012. szept. 17. 19:37
 5/39 anonim válasza:
91%

meg kell tőle vonni dolgokat -zsebpénz,barátok..


határokat kell szabni!!


amúgy szerintem is rossz társaságba keveredett..

2012. szept. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim válasza:
91%

belenyúl a pénztárcádba??!! úristen ez nagyon durva már..

szobafogság minimum,nuku zsebpénz,nuku barátok!!

2012. szept. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim válasza:
91%
neked nincs tekintélyed a fiad szemében, sokkal szigorúbbnak kell lenned vele!!
2012. szept. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
De nem tudom kiszakítani abból a közegbe,mert ezek a bandabeli gyerekek az osztálytársai,meg ha átviszem másik suliba nem megoldás,mert ott is megtalálja magának a "legjobb" barátokat. Mi sajnos csak reggel és este látjuk a gyereket,mert dolgozunk, volt már olyan is,h bekísértem a suliba,de utána kilógott a másik oldalon és hamarabb hazaért,mint én. Járunk nevelési tanácsadóba,de idáig nem segített. Zsebpénz se kap,de mindig van pénze,eladta az apja telefonját is!
2012. szept. 17. 19:44
 9/39 anonim ***** válasza:
92%
Nézz magadba, de őszintén: hogy jutott 12 éves korára eddig a gyereked? Ez a deviáns viselkedés nem 1-2 nap, de még csak nem is 1-2 hónap alatt alakult ki. Valami nagyon nincs rendben ott nálatok. Az nem megoldás, hogy mindentől eltiltod, elzárod, mert még jobban megvadul. Sokkal többet kellene együtt lenni a gyerekeddel, inkább legyen kevesebb pénz, mint pár év múlva börtönlátogatás. Sokat-sokat kell vele törődni, mielőtt végleg elfordul tőletek. És ha az a megoldás, át kell vinni másik iskolába, kiszakítani a mostani haveri körből. Egyáltalán tudod, kikkel lóg? Ismered azokat, akikkel nap mint nap órákat tölt?
2012. szept. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
93%

Anyagilag hogy álltok? Ha megengedhetitek magatoknak, egyikőtök - inkább a férjed, mert neki van még valami kevés tekintélye - vigye reggel iskolába, beszéljen a tanárokkal hogy ha nincs ott az órán, telefonáljanak. Ha kell, üljön a suli előtt egy padon/a kocsiban. Délután elhozza.

Leültök vele tanulni, társasozni (!), együtt főztök, vacsoráztok.

Legyetek nyitottak: vigyétek moziba vagy nézzetek meg otthon olyan filmeket, amik őt érdeklik. Hallgassatok együtt zenét. Ezek nektek valószínűleg nem fognak tetszeni, de legalább megindul valami párbeszéd.

Szervezzetek közös programokat hétvégére. Ezekhez nem feltétlenül kell pénz, legyetek kreatívak.


Ha semmi nem használ, pszichológus.

2012. szept. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!